kararını vermişsin ama ben kendi fikrimi söylersem bass emek isteyen zor bir aletdir bir bas gitarist olarak söylüyorum bunu bu iş ciddi ve disiplinli bir çalışma gerektirir gitar 6 tel bu 4 tel o zaman bu daha kolay diye bir şey yoktur
bir çalış tekniğinin örneğin slap atmanın en az 10 farklı şekli var solo ve tabbing yapmanında
örnek olarak bu videoda slaplarin çeşitlerini izleyebilrsn
http://www.youtube.com/watch?v=nq7IxvfOxTQ
ama yok benim hergün düzenli buna vakit ayıracak 1 buçuk 2 saatim yok diyorsan electro almanı öneririm

NiGHTMaRe

Aileden
ChrsNYC demiş ki:
kararını vermişsin ama ben kendi fikrimi söylersem bass emek isteyen zor bir aletdir bir bas gitarist olarak söylüyorum bunu bu iş ciddi ve disiplinli bir çalışma gerektirir gitar 6 tel bu 4 tel o zaman bu daha kolay diye bir şey yoktur
bir çalış tekniğinin örneğin slap atmanın en az 10 farklı şekli var solo ve tabbing yapmanında
ama yok benim hergün düzenli buna vakit ayıracak 1 buçuk 2 saatim yok diyorsan electro almanı öneririm
bro ne diyorsun.Daha kursa başlamadan saatlerce youtubede dersler izliyorum :lol: üstesinden gelebilrim büyük ihtimal... :thumbsup:

Limanerg demiş ki:
ChrsNYC demiş ki:
bro ne diyorsun.Daha kursa başlamadan saatlerce youtubede dersler izliyorum :lol: üstesinden gelebilrim büyük ihtimal... :thumbsup:
izlemek yetmez önemli olan icraat :wink1:

Wax Whine demiş ki:
Elektro zor ama sesi bir o kadar tatlıdır. Tüm kızlar deli olur^^
Bass kolay. Çünkü penayla değil parmakla. Müzik gruplarında aranırsın. Kızlar elindekini elektro sanıp bass olduğunu öğrenene kadar deli olur. Bass olduğunu öğrenince elektrocuya yönelirler :lol:
sırf bu yorumun icin gecenin bu saatinde online olmaya karar verdim

arkadaslar ben yaklasık 7 yıldır gitar calıyorum. kendime ait grubum var amatör olarak ve ekmek paramı bu işten kazanıyorum. 7 sene önce yaklaşık 15 yaşımda felanken başladım bu işe.önce klasik gitarla başladım 1 sene boyunca klasik gitarda kendimi geliştirdim(solo olarak degil sadece ritim anlamında) ve inanılmaz bir kademe kaydetmistim 1 sene boyunca cunku cok calısıyordum. daha sonra bende sizin gibi bass mı elektromu derken bass almaya karar verdim. 2 sene boyunca bütün gamları yaladım yuttum. bass gitarda her seyi ogrenmistim artık is sadece pratikteydi(yada ben oyle sanıyordum). sonradan bu bass işine ara verdim elektroyla devam ettim.gamları bildigimden sadece teknigini ogrenmek bana yaklasık 1 seneye mal oldu. ondan sonra bass a gectim. ve ogrendiklerimi bu sefer uyguladım ki oncekine gore inanılmaz sonuclar alıyordum. ve bi sene kadar daha bass gitar derslerime devam ettim ve iki yıldır da ders almıyorum hatta bir kaç aydır ders veriyorum :)

arkadaşım simdi diyeceksinki ne alakası var benim yazımlar acıklayacagım :)

1. bass kolay cunku parmakla yazmıssınya. okudugumda senin ajdar dinleyen biri olduguna kanaat getirdim cunku bu olayda tuşe denilen birşey var

sen bi elinin işaret ve orta parmagıyla o telden aynı sesi cıkartmanın ne kadar zor oldugunu biliyormusun????

hayır cunku bilsen ole demezdin :) aynı sesin cıkması icin senin vurus acısının aynı olması lazım ve aynı kuvveti uygulaman lazım. ben bass ı elime alalı 6 seneye yaklastı ve hala tuşem 4/4 lük degil olsa zaten burda olmazdır marcus'un (marcus miller) yanında olurdum. ama pena teknigini 3 4 ayda hallemiştim!! bassta daha seri olmak icin ve daha etli ton alabilmek icin parmak kullanırsın onuda dipnot yazıym

2. ben bir basscıyım ama cok iyi derecede elektro gitar calabiliyorum ama grubumdaki önder arkadasım yani elektro solocumuz inanılmaz elektro gitar caldıgı haldeki gercekten antalyada sayılıdır bass çalma olayı arkadaşta 0. yani bass gitarın son evresidir herkes elektro calabilir ama herkes bass calamaz

3.senin o bashettigin kızların hicbiri muzik piyasasının icinde degil cunku sadece aptal sarısın kız tipindeki kızlar elinde elektroyla gordugu her erkege asılır. muzigi bilen kimse muzigi dinler yani bassı dinler yani her kim muzisyenim derse ilk bass cıya dikkat ederki eger bu kisi bir kadınsa basscı daha avantajlıdır muzisyen kadınlar konusunda
(ama olaya bunun icin girdiysen yada gireceksen hic girme. olay muzik yapmak karı degil. girmediysende girme zaten :))

ayrıca konuyu kim açmıssa o arkadasıma o kardesimede biseyler soylemek istiyorum :)

arkadaşım bass muzigin temelidir davulla birlikte. ama elektro oyle degil. bass ve davulla muzik yapabilirsin profesyonel anlamda. bu ikisi olmadan artık ismail turut bile sarkı soylemiyor. yani elektromu-klasikmi-akustikmi tamam ama bassı onlardan ayrı tutmalı :)

saygılar

CaRTMaNN demiş ki:
Wax Whine demiş ki:
Elektro zor ama sesi bir o kadar tatlıdır. Tüm kızlar deli olur^^
Bass kolay. Çünkü penayla değil parmakla. Müzik gruplarında aranırsın. Kızlar elindekini elektro sanıp bass olduğunu öğrenene kadar deli olur. Bass olduğunu öğrenince elektrocuya yönelirler :lol:
parmak daha mı kolay, lol der geçerim...

amacım elektroyu cok kolay bir alet diye gostermek veya kotulemek degil. ama bass ta duymakta gerekiyor ki en onemli konu bass gitarist icin.

ama unutma bass gitar piyano ile birlikte su dunyada "GERCEKTEN" calması en zor 2 altten biridir :wink1:

Wax Whine demiş ki:
CaRTMaNN demiş ki:
:lol: Amacım tartışmak değil baştan belirtiyim^^
3.5 seneyi aşkın süredir gitar çalmaktayım. Klasik gitar ile başladım elektro ve bass olmak üzere sırası ile çaldım. Pena her zaman bana zor gelmiştir. Parmakla daha kolay. Atıyorum hızlı olmak için pena ile yırtınırsın, ama parmak ile çalan kişi bileğini kıpırdatmadan hallediverir parmaklarıyla :D
Bilmiyorum neden ama parmak daha kolay gelir bana^^
ya öyle bi tuşen vardırki bütün dünyaya namını salarsın parmak kolay gelir

yada tuşe nedir bilmezsin parmak daha kolay dersin pena tutmasını bilmedigin icin :)

Yukarı Alt