1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Elektro Gitar Alıcam Yardımlarınızı Eksik Etmeyin

1. gokhanakadal

gokhanakadal Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar Elektro gitar alıcam lütfen bilgisi Olanlar yazabilir mi ? ilk defa başlıcam ... Adam gibi çalmam kaç ay'ımı alır? hangi gitarı almam lazım ? Yanında Amfi Falan almam lazım ?? Boss GT8 ? BU Nedir ? Yardımlarınızı eksik etmeyin lütfen..

2. DevilKiss

DevilKiss Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    okul amalesi
    İlk olarak normal gitarı öğrenmeni ve amfi yi sony almanı önerirm

3. gokhanakadal

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Valla akustik'le başlarsam dahada zorlaşır diye biliyorum..İstersem direk Elektroy'la başlayabilirmişim..Nette knştğm bi elektro gitarcı öyle dedi..Akustikle başlamak zaman kaybıymış.

4. enbakoo

enbakoo Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    OkuyomBenYaa
    bnde ögrenmek istiorm gelsin cevaplar :rolleyes1:

5. Ben de

Ben de Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam benim çalan arkadaşlarım var.Prof. olarak neyse onlarda Akustik ile başladı.
    Ha ben biliyorum notaları basmayı çalmayıda diyorsan Direk elektro'dan başla derim.Ama ne not'a basmayı nede çalmayı biliyorum diyorsan o zaman 0'dan akustik alıp kurslara gidip kendini geliştir derim :thumbsup: 8)

6. gokhanakadal

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Alcağım gitar bu Kerry King's

7. Wax Whine

Wax Whine   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    yeni başlıyorsan bunu alma. gitara yeni başlayacağın için gitarın içine edersin. tavsiyem başlangıç için washburn.
    elektro ile başlama bence. akustik veya klasik tercihim akustik. akustik öğrendiğinde klasiği de öğreniyorsun ek olarak elektro gitara yardımcı olacak pena tutuşunu. akustik ile başlaman, nota öğrenmen tel uyumların perde uyumların vs kulağın alışır ve doğaçlama solo atmanda yardımcı olur. ben akustik ile başladım ve 3-4 yıldır elektro çalıyorum bir müzik grubum var gayet güzel her şey.
    herşey sabırdan ibaret. distortion sesini duymak için ilk başta akustik ile parmaklarını güçlendirmelisin kulağını müzikle doldurmalısın

8. Adith

Adith Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    @Wax
    Adam pro. cool2:

9. TanerUNER

TanerUNER   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    İşsiz
    Bu düşünce çok yanlış.

Nedir o? ( Akustik veya Klasik ile başla )

2 Gitar'ında kullanım alanları farklıdır. Adam 0 dan başlıyorsa kulak gelişimini etkiler. Arkadaşın tarzı ne ise ona göre alması gerekir. Elektro dediğine göre Rock yapıcak. Klasik gitarla pena ile elektro gitar tekniklerini uygulayamaz. Yapmaya çalıştıgında olmuyor diye müzikten/gitardan soğur.

Tavsiyem,

Rock yapıcaksın. Herkezin bildiği bir başlangıç gitarı var. ( Başlangıç Seti )

Ibanez GRG170DX ( 24 Fret, HSH Manyetik, Tremolo )
    Amfi Olarak Marshall tavsiye ediyorum MG10 Olabilir.

Distortion tonu süper denemez ama başlangıç için gerçekten insanın içine gıcıklatan bir sesi var.
    Marshall da Clean ton zaten tartışılmaz. 2 Ton'uda güzel bir biçimde alabilirsin.

Sorduğun şey;
    Boss GT8 nedir diye sormuşun.

Boss GT8 Prosesördür. Yani effect cihazı. Bir çok pedalı bir arada bulunduran effect aleti.
    Pedal ( Tek bir effect i içinde bulundurur )
    Başlangıç için prosesör veya pedal almana gerek yok amfi'nin disto effect i sana yetecektir.

Dip not: Elektro çalıcam diye gidip klasik alıp çalışmaya başlarsan yazık edersin ( uzun vadeli çalışma düşünmüyorsan )

10. Wax Whine

Wax Whine   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Psikolog
    Ne midir o? Parmaklarının güçlenmesi açısından, teknikleri uygulaman açısından 2 ay süren ön hazırlık.
    Teknikleri yapamazsın öyle mi? Ben tramololara akustik gitardan başladım. H.o P.o bütün teknikleri akustik ile başladım pena tutuşunu öğrendim ve penayı hızlandırdım. Senin mantığın çok yanlış. Elektroya başlamak için temek gerekli direk başladığın anda sana gp'den Master Of Puppets'ı mı çaldırıcaklar?
    Rock Alternatif Rock Metal hiç fark etmez. Bir şeyleri çalmak için önce temel gereklidir. Ha sen direk elektroyla başlamışsındır orası ayrı ama temelin zayıf olur. Git bi Taksim-Tünel'e elektro ile başlayacağım de adam sana direk kaç aydır gitar çalıyosun diye sorar. Her işin bir adabı vardır-tabi ciddi ciddi gitar çalmak istiyosan. Yoksa öylesine çalacağım egolarımı tatmin edeceğim dersen al direk elektronla başla. Ama ciddi ciddi bir şeyler yapmak istiyosan, sahne adamı olmak istiyosan bu şart.

11. JetHomme

JetHomme Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Bende WW sana yardımcı olur dicektim. olmuş zaten :lol:

12. enbakoo

enbakoo Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    OkuyomBenYaa
    tşkkrler :rolleyes1:

13. TanerUNER

TanerUNER   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    İşsiz
    Akustik te - Klasik te yapacağın her türlü egzersizleri parmak/pena hareketleri vuruşları tutuşlarını elektroda da yaparsın.

Bende klasik ten başladım 3 akor çalıcaktım bir sıkıntım yok faydasıda oldu ama. Çok tanıdığım var elektro çalıcam diye gidip akustik gitara 500 lira para verip sonra elektroya geçen. Boşuna masraf elektroda yine yapacağını yaparsın hiç değilse dediğim gibi gidip bedavadan para vermessin.

14. gokhanakadal

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    anladım o zaman Klasik gitarla başlıorum 2-3 ay öğreniorm snra Elektro gitara geçiyorum ve alacağım gitar washburn oluyor ? doğrumu anlamışım ?

15. hayatkanka

hayatkanka Yeni üye rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    abiler ablalar ben elektro gitarla başlamak istiyorum ve rock çalmak istiyorum ne model önerirsiniz ben squier istiyorum ama siz bana yorum atarsanız sevinirim neutral1

16. KuTuKoLaCI

KuTuKoLaCI Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Başlangıç İçin Alın Bi Cort X2 Oldukça Yeterli. Amfi Kesinlikle Marshall Olmalı. Kaptıktan Sonra Zevkinize Göre Gitarınızı Değiştirebilirsiniz.