Kardeşime yeni laptop aldık bugün Dell İnspiron 3521 modeli. Neyse. Dxdiagı açıp baktığımda intel hd graphic 4000 yazıyor ekran kartı için. Ancak Amd Radeon HD8730M 2GB Harici Ekran kartı takılmış. Mevzu şu; Acaba ekran kartı yüklü olmadığı için görmüyor mu bilgisayar bunu? Kendim driveri indirip kurayım mı şuan?

Takımı
Galatasaray
Ati'nin sürücüsünü kur daha sonra kontrol panelinden ayarlanabiliyor olması gerek.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Onboard ekran kartı varsa ayrıca onu görüyordur.Nina'nın dediği gibi sürücüsünü kurarsan hallolur.

Onboard ekran kartını görüyor.Aslında pil ömrü için iyi ama can you run it gibi sitelerin hiçbirinde performans testi yaptıramıyorsun.Oynayamazsın dediği oyunu high ayarda oynuyorum :D Şunuda belirtiyim herhangi bir oyun performanssız çalışırsa bilki onboard çalışıyodur.Catalyst control center'ı açıp değiştirilebilir grafiklerden oyunun exe'sini Yüksek Performans olarak işaretle

Zippy demiş ki:
Onboard ekran kartını görüyor.Aslında pil ömrü için iyi ama can you run it gibi sitelerin hiçbirinde performans testi yaptıramıyorsun.Oynayamazsın dediği oyunu high ayarda oynuyorum :D Şunuda belirtiyim herhangi bir oyun performanssız çalışırsa bilki onboard çalışıyodur.Catalyst control center'ı açıp değiştirilebilir grafiklerden oyunun exe'sini Yüksek Performans olarak işaretle
Ovv dediğin doğru sanırım. Bu grafik kartı kendini kullanım durumuna göre ayarlıyormuş gibi bir şeyler okumuştum. Öyle bir şey olabilir mi?

CherryBrandy demiş ki:
Ovv dediğin doğru sanırım. Bu grafik kartı kendini kullanım durumuna göre ayarlıyormuş gibi bir şeyler okumuştum. Öyle bir şey olabilir mi?
Evet ama çoğunlukla sen belirliyosun.Neredeyse tüm oyunlarda atanmamış olarak gösteriyorki buda hd 4000 ile oynadığın anlamına geliyor oyunu ilk çalıştırdığında hemen çık ve control centerdan hangi ekran kartıyla çalıştırdığına bak
- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
bunu öğrenmem çok iyi oldu. Peki dxdiag'ta neden inteli gösteriyor da atiyi göstermiyor ? Buna anlam veremedim.

Dxdiag'ın 2 ekran kartı desteklediğini sanmıyorum onboard karta öncelik tanınıyodur.Biosdan onboard kart kapanabiliyomuş ama açık kalması daha mantıklı

Yukarı Alt