Efes Pilsen Maccabi deplasmanında
Euroleague’deki temsilcimiz Efes Pilsen, Top 16 turu F Grubu’ndaki 3. hafta maçında bugün saat 21.00’de Maccabi Electra Tel Aviv’le deplasmanda karşılaşacak.

Efes Pilsen Basketbol Takımı, Euroleague ''Top 16'' turu F Grubu'ndaki 3. hafta maçında bugün deplasmanda İsrail temsilcisi Maccabi Electra Tel Aviv ile karşılaşacak.
Tel Aviv'deki Nokia Arena'da oynanacak karşılaşma saat 21.00'de başlayacak.
F Grubu'nda geride kalan 2'şer maç sonrası 4 takımın da birer galibiyet ve yenilgisi bulunurken, Efes Pilsen, sayı averajıyla liderlik koltuğunda oturuyor.
''Top 16'' turuna İspanya deplasmanında Real Madrid'e 77-70'lik skorla yenilerek başlayan Efes Pilsen, ikinci maçında İstanbul'da ağırladığı İtalyan temsilcisi Montepaschi Siena'yı 88-78 mağlup etti. Maccabi Electra Tel Aviv ise ilk hafta deplasmanda Montepaschi Siena'ya 76-72 yenilirken, ikinci hafta kendi evinde Real Madrid'i 81-76 ile geçti.

ÖZERHUN: KAZANMAK İÇİN GİDİYORUZ

Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, takımın form durumunun iyi olduğunu vurgulayarak, zorlu İsrail deplasmanına kazanmak için gittiklerini söyledi.
Özerhun, ''Bulunduğumuz grupta bu takımlar bu haliyle dörtlü final oynasa, kimse şaşırmaz. Gerçekten de her takım birbirine denk ve maçlar çok büyük çekişme içinde geçiyor. İlk iki haftada ev sahibi ekipler galip geldi. Deplasmanda alınacak bir galibiyet, kazananı bir adım öne geçirecek. Biz de bu amaçla Tel Aviv deplasmanına gidiyoruz. Takımımızın form durumu iyi. Form düzeyimizin yükselişte olduğu bu dönemde Maccabi Electra Tel Aviv ile oynayacağız. İsrail takımı özellikle evinde seyircisiyle bütünleşen, çok güçlü bir ekip. Bunun bilincindeyiz. Rakibin gücü ve orada bizi bekleyen atmosferi biliyoruz. Ama biz de iyi durumdayız ve kazanmaya gidiyoruz. Galip geldiğimiz taktirde elde edeceğimiz avantajın bilincindeyiz'' dedi.​

Nokia Arena'da işimiz hiçte kolay değil. Lakin yükselen bir form grafiğimiz var.Kazanırsak Top 8 için büyük bir adım atmış olacağız. Maccabi'nin geçen hafta ki Real maçını izledim ahım şahım birşey yoktu ama o atmosferde işte hakemi rakibi fena etkilediler. Alan Henderson gibi bir oyuncuları var gününde olursa darmadağın ediyor valla ortalığı :P Lakin bizim takım bugün hücumdan çok savunma da başarılı olmalı. Sinan Güler'in normalden çok çok fazla süre alması lazım. Sinan'ı Henderson'a , Smith'i Eidson'a verirse koç şansımız artar. Şans melekleri yanında olsun Efes'im ^^

Yazıklar olsun o hakem üçlüsüne ne kadar dandik düdükler var hepsini gördük sayelerinde. Moladan dönüyor 5 saniye hücum kalmış adamlar 24 saniyeden başlatıyor 2 sayı yiyoruz. Maçın sonuna doğru yok yere temassız fouller çalınıyor direkt çizgiye gidiyorlar 3-4 sayı yiyoruz. Bizim skor 67-60 iken attığımız sayı sayılmıyor öncesinde yine lehimize lakin ortada olmayan foul çalınıyor sayımız yeniyor -2 sayı.Ve daha nicesi ... Bunlara birde şans faktörü eklenince mağlubiyet kaçınılmaz oluyor. Top sevmedi girmedi resmen rezil şut attı takım. İnanın şu yahudilere hiç bu kadar sinir olmamıştım salonu bombalayasım geldi düşünün artık.

Ayrıca maç içinde Rakocevic ile Ergin Hoca tartıştı üzerine yürüdü koçun Igor , büyük bir ceza onu bekliyor olabilir. Biz bu takımı İstanbul'da rahat yeneriz çünkü her zaman böyle kötü şut atmayız ve bu kadar şanssız olamayız onlar da bu kadar kayırılmazlar.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Geçen yıl Maccabi Tel Aviv-Efes Pilsen maçına gitmiştim Abdi İpekçi'de ve 8*10 sayı fark olmuştu maçta. Tel aviv ters geliyor efese bence

Wax Whine demiş ki:
Geçen yıl Maccabi Tel Aviv-Efes Pilsen maçına gitmiştim Abdi İpekçi'de ve 8*10 sayı fark olmuştu maçta. Tel aviv ters geliyor efese bence
Tersi düzü bilmem de , geçen seneki efesi efesten saymıyorum :P :lol: Bugün yine maç sonu oynayamama sendromunu yine yaşadık . Üzerine birde ne idüü belirsiz düdüklerle maçı elimizle verdik adeta...3,5 çeyrek maç elimizdeydi o Anderson mudur Henderson mudur yine felaket oynadı söktü ciğerimizi :lol:

Yukarı Alt