Server
Efes
Takımı
Fenerbahce
Beyler BANA Kompozisyon...Şuraya Yazabilecek Olan Varmı...Güzel Şöllee

Genç Gözünde Cumhuriyet Hakkında.... Wink

Diyceksiniz..Kendin Yapmıon mu...Edebiyattan Çakmıorum Edebiyatı İyi Olan Varsa...Güzelce Bir Kompozisyon Yazabilir mi..? extraokk

hacım komp. uzun sürer ya ben buraya 3sayfa yazarımda eller dayanmaz tuşlaera ve parmaklarıma acırım :mrgreen:

gel izmite geçek sana bi komp. benim sözel dersler ii extrabeer

Dampyre

Buralıyım
ben de nefret ederim edebiyattan ve kompozisyondan

forever Matematik - Geometri headbang2ft9

Server
Efes
Takımı
Fenerbahce
Zuahahaha Din Ve Beden... :lolmuch: :lolmuch: :lolmuch:

Tmm Beyler..Gerenk Kalmadı.. Wink

benim en sevdigim ders din-benden-cografya-

Anti-Sayısal ama tm yiz :mrgreen: mat 0000

CUMHURİYET
Devleti idare edenlerin seçimle iş başına geldiği yönetim şekline cumhuriyet denir. . Dünyadaki devletlerin çoğu cumhuriyetle yönetilir. Cumhuriyetle yönetilen ülkelerde egemenlik milletindir. Millet, devleti yönetecek kişileri kendisi seçer. Böylece halk kendi kendini yönetmiş olur.
Yurdumuz cumhuriyete Kurtuluş Savaşı’ndan sonra kavuştu. Önceleri devletimizin adı OSMANLI DEVLETİ idi. Devlet İdaresinde bütün yetki padişahın elindeydi. Osmanlı Devleti, Birinci Dünya Savaşı’nda yenik sayıldı. Düşmanlar yurdumuza girdiler. Mustafa Kemal, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıktı. Birçok yerde toplantılar yaptı. Hakkımızı “Ya istiklal, ya ölüm” parolası altında birleştirdi.23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi açıldı. Mustafa Kemal meclis başkanı seçildi. Ordumuz, İnönü Savaşlarını kazandı. Peşinden Sakarya Meydan Muhaberesi ile Başkomutanlık Meydan Savaşı’nı da zaferle noktaladık. Yunanlılarla ve Birinci Dünya Savaşı’nı da savaştığımız devletlerle 24 Temmuz 1923’te Lozan Barış Antlaşması imzaladık. Bütün dünya devletleri, Türkiye’nin bağımsız bir devlet olduğunu kabul ettiler. Yurdumuz yeniden egemenliğine kavuştu. Türkiye Büyük Millet Meclisi, 29 Ekim 1923’te cumhuriyeti ilan etti. Devletimizin adı TÜRKİYE CUMHURİYETİ oldu. Atatürk ise, ilk cumhurbaşkanımız olarak göreve başladı.
Cumhuriyet idaresinde devlet anayasaya uygun kanunlarla idare edildi. Kanunlar ise halkın seçtiği miller vekilleri yapar. Devlet başkanına CUMHURBAŞKANI denir.
Halkı yöneten insanlar, seçimle iş başına gelirler. Halk, istediğini seçer, istemediğini seçmez. Seçilen kişiler halka karşı sorumludurlar. İşte bütün bunlardan dolayı cumhuriyet en iyi yönetim şeklidir.
YAŞASIN CUMHURİYET!

gibi :)

Server
Efes
Takımı
Fenerbahce
Puahahha Kardeş..Genç Gözünde Cumhuriyet Dedim Yaw...Cumhuriyet Nedir Demedim Ki.. :lolmuch: :lolmuch: :lolmuch: Paylaşım İçin Tekrar Sağol..Ama İŞİME Yaramaz Sağolasın..Kardeşim Düşündüğün İçin.

Yukarı Alt