Arkadaslar Bu sremu işinde arastırdgımız kadarıyla ve benim anladıgım kadarı ile Mysql üzerinde yazılacak kodlarla cok rahatlıkla serverimizi oluşturabiliriz... (ECSRO KSSRo ) Aynısını yapmış..
Neden Bukadar bilgili arkadasımız varda yapamıyor...
Server Sorun ise Serverde yapılır ekip iyi....
Sorun nerde YASAKMI?? davamı acarlar bize ??
Bence Yapalım patlama yaşarız...

ECSRO Server dosyalarını satın aldı.Ksroda orjinal Sro zaten sro kore yapımı!!!"Mysql üzerinde yazılacak kodlarla cok rahatlıkla serverimizi oluşturabiliriz.."demişsin Çok rahatlıkla değil üzerinde çok uraşılmış bir proje varyapmak biraz zor.Yeni bir oyun yapmak,sro clientine uydurmaktan daha kolay.

ensar00 demiş ki:
sen server açmayı öyle kolay bişey mi sanıyorsun?
Ne yazıkki okadar kolay....
Sizce bu olay bukadarmı zor ..
siz calısan yaratık cıkan pvp yapıla bilen ext gelen Db bulun server kurması benden server kiralarız..daha olmazsa birazcık alman sitelerinde server kiralarına bak derim arastır server kurmak ne kadar kolay oldunu görürsün ... bu iş bu kadar kolay

Hiç birşey bilmiyorsun.Canavar çıkartcak ex gelcek db bulun demişsin bunları yapıcak olan server dosyalarıdır,DB adı üstünde veri tabanıdır.Verilerin kayıt olduğu yerdir db nin böyle fonksiyonlar yapabileceğini kim söledi sna.Dışarıdan görüldüğü gibi değil.Server makinayı bi eksik olarak bile görmüyorum bunun yanında gerisini sen düşün.

hic_kimse demiş ki:
ensar00 demiş ki:
siz calısan yaratık cıkan pvp yapıla bilen ext gelen Db bulun server kurması benden server kiralarız..daha olmazsa birazcık alman sitelerinde server kiralarına bak derim arastır server kurmak ne kadar kolay oldunu görürsün ... bu iş bu kadar kolay
daha db nin ne işe yaradıgını bilmiyorsun

@ mcoktay16
katılıyorum az biraz bilgisayar bilgisi olan bunu ayırt eder db ile nasi auto spawn yapıyo diye düşünür bakar bizim milletimiz cok hazırcı.. ne duyuyosa onu dogru sanıyor

C++ bilmen gerekio ve öle 2 kişi yazamazsın baya bi proje ürünü yani yazdığımızda tıpa tıp aynısı olmayabilir.

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Saçmalamışsın!
Exp getiren db bulursun. Peki host? 1k kullanıcının girebileceği bir cihaz aylık 900 $? Bunu karşılayabileceksen hadi hemen başlayalım projeye. Tüm SRO dosyaları benden :wink1:

Lyzerk i getirsek kafasına koysak bu işi yapar aslında ama tabii tek yapması zor 100 lerce kişi lazım...

:curtain:
hic_kimse demiş ki:
ensar00 demiş ki:
1- Server Kuracaksan 8 gbli pc olacak 2gble kur acaib lag olur.
2- server kurmak kolay değil ver parasını biz kurarız :mrgreen:
3- Benim Dosyalar lisanslı ama db yok db olursa iş kolay zaten ksro msro kurulsa adam çagırmazlar server dolup taşar
4- pcnin cok temız ve vırussuz olması lazım + oyunu nasıl upload edeceksin zor is en kolayı torrent upload 1dknı almıyo ^^
5- Arkadaşım 3 Kere Kurdu 3'ündede Bilgisayarı Çöktü. Bilgisayarının maximum gereksinimleri kısaca herşey max olacak 0 olacak yep yenı gıcır gıcır hiç bir şey yüklenmemiş pc olacak
6- oto port , host , sro server files, fln lazım nasl bulcaksın oto port işi kolay değil + host işi.

not : server kuracaksanız kurdugunuzda dosyaları kaydetmeyı unutmayın .

hic_kimse demiş ki:
Arkadaslar Bu sremu işinde arastırdgımız kadarıyla ve benim anladıgım kadarı ile Mysql üzerinde yazılacak kodlarla cok rahatlıkla serverimizi oluşturabiliriz... (ECSRO KSSRo ) Aynısını yapmış..

1 - Ecsro Dosyaları satın aldı.
2- Ksro Joymax Yapımı Hiç Bir Şey Satın Alınmadı İsroda Lag Nedeniyle Bu Tür Serverler Açıldı bu serverlerde başlıyanlar ip ban yemektedir.
3- Yasakla alakası yok bence kaç tane db buldum hepsi kullanılmış.
4- Dava Açmakla alakası yok boyle saçma birşey ile. dersin aramızda takılcaz sizene :mrgreen:
5-lütfen bu tür saçma topicler açmayın ,ayıptır soylemesı 2-3 salak var 2 buçuk senedir tsro accaz diyorlar kaç kere ss çekmişller anlatmışlar aklıllı arkadaşlarımız meğersek sremuymuş xD eu var diyorlar allah bilir skille basınca ?? verir ^^ bide sremu tipi şeylerde genellikle ?? işareti verir Sun Rise gibi ^^

nuRi-aLco demiş ki:
hic_kimse demiş ki:

1 - Ecsro Dosyaları satın aldı.
2- Ksro Joymax Yapımı Hiç Bir Şey Satın Alınmadı İsroda Lag Nedeniyle Bu Tür Serverler Açıldı bu serverlerde başlıyanlar ip ban yemektedir.
3- Yasakla alakası yok bence kaç tane db buldum hepsi kullanılmış.
4- Dava Açmakla alakası yok boyle saçma birşey ile. dersin aramızda takılcaz sizene :mrgreen:
5-lütfen bu tür saçma topicler açmayın ,ayıptır soylemesı 2-3 salak var 2 buçuk senedir tsro accaz diyorlar kaç kere ss çekmişller anlatmışlar aklıllı arkadaşlarımız meğersek sremuymuş xD eu var diyorlar allah bilir skille basınca ?? verir ^^ bide sremu tipi şeylerde genellikle ?? işareti verir Sun Rise gibi ^^

@nuRi-aLco

seni şiddetle kınıyorum,ancak cahil bir insan senin gibi düşünür o 5 . maddende soyledıgın 2-3 salak dıye nıtelendırdıklerın senın gıbı sronun stresıne yabancıların bızlere ,onlar cahıl dıyerek alay etmesıne dayanamayan ve bir şeyler yapmak için uğrasan savascı insan toplulugudur dogru lyzerk ınde dedıgı gıbı bızım ınsanlarımız uzulerek soyluyorum, ne yazık kı hazırcı ama
bizler senın tabırınce 2-3 salaklar başımıza neler gelecegını bılerek ve senın gıbı örümcek beyınlı ınsanların yorumlarına kulak asmadan daha o konuların dersını bıle almadan Allah buyuktur dıye yola cıktık ve bızler o zorluklarda bile bir seyler yapabıldık ozamanlar sremu cok cok cag dısıydı yaratıkların hp sı bıle yok denecek kadar azdı bizler ilk defa multi olarak baglandık ve ilk defa monsterları yuruttuk ve hp lerını cogalttık bunu nasıl mı yaptık azim,hırs,emek ben gecelerı sabahlara kadar ınternette Visual,C# dillerini calıstıgımı bı Allahım bırde ben bılırım sımdı senın gıbı çok afedersın bır kazma cıkıpda bızlere benm gıbı dusunen isyancı ama bi okadarda bir seyler yapmak ısteyen genc beyınlere salak dıye hıtap etmene dayanamam,dayanamayız haddini bil ve düşüncelerını kendıne sakla bızler en azından senın gıbı yapamayız dıyerek kenara cekılıp baskalarının yaptıklarıyla yetınmemk ıcın savastık olabılır basaramamıs olabılırız ama unutmayın kı ugrasmak,bır ısı yapmak ıcın emek sarfetmek o ısı yapmasan bile senı yukseltır ben suanda manevı olarak kendımı cok ıyı hıssedıyorum cunku bılıyorum elbet bı gun acılcak o server ve ınan bana o serveri acan ya lyzerk olacak yada ben ve arkadaşlarım olacak...

Neden TÜRKSRO yok?

Cvp: Çünkü Türkiye şartlarında serverı yapabilecek kabiliyette kişi yok.Ayrıca oyunu kaldırması gereken pc özellikleri ne yazık ki Türkiye'de yok.

Arkadaşlar Görüyorum ki hala Aynı gözle bakıyorsunuz...
Serveri Sonuçta Kuran Bir insan Sizin gibi Düşünen bir insan Değil Düşünceleriniz Olumsuz Çünkü..
Sonuç Olarak Bu işi Yapan Arkadaşlarının cogunun emeyini görüyoruz taktir ediyoruz öyle değilmi?
Server İşine Gelince Server ttnet şartlarında olmaz diyorsunuz...
TTNET den siz adsl üzerinden mi yayın yapıcaksınız ? (ADSL kullanıcı ihtiyacı hattır )
Benim dedigim ise daha farklı bir dağıtım sitemi serverler için özel olarak sunuluyor (ADSL üzerinden yayın yapmayı düşünenler için bu not) Siz gidin kumda oynayın 2 yada 3 dosya ile sremu kurmussunuz onuda buraya yazmıssınız. ben sizde bu konuda öneri sundum okursanız iyi anlarsınız..

Hadi diyelim server kurdun,hemen bittiğini ve oynancak hale geldiğini düşünüyorsundur.

Ama yanılıyorsun işte! Bak server açtıktan sonra buglar meydana çıkıcak bug ney? "hata" hataları ortadan kaldırman gerek.

Çok iyi hatırlıyorum İSilkroad 2005 Yılında kurulmuştu.3 Server vardı,ve hepsi Populated'ti herneyse,düşün 2005 yılından beri hep server güncellemeleri oldu,server'larda hata oldu ve iyi bir firma satın aldı."Joymax" Joymax'ta bunu bilen ve işini severek yapan kişiler var.Joymax satın aldıktan sonra Bug denen birşey kalmadı.

Sen private server yapmak istiyorsan Joymax A.Ş Firmasına gidiceksin."Hee nasıl gideceğim?" dersende bizim TR'yi destekleyen GameSultan'a başvurucaksın,onlar seni yönlendircek.Ama 2.500 TL'yi hazırla ki sana iyi db "database" satsınlar.

cemugur demiş ki:
Hadi diyelim server kurdun,hemen bittiğini ve oynancak hale geldiğini düşünüyorsundur.

Ama yanılıyorsun işte! Bak server açtıktan sonra buglar meydana çıkıcak bug ney? "hata" hataları ortadan kaldırman gerek.

Çok iyi hatırlıyorum İSilkroad 2005 Yılında kurulmuştu.3 Server vardı,ve hepsi Populated'ti herneyse,düşün 2005 yılından beri hep server güncellemeleri oldu,server'larda hata oldu ve iyi bir firma satın aldı."Joymax" Joymax'ta bunu bilen ve işini severek yapan kişiler var.Joymax satın aldıktan sonra Bug denen birşey kalmadı.

Sen private server yapmak istiyorsan Joymax A.Ş Firmasına gidiceksin."Hee nasıl gideceğim?" dersende bizim TR'yi destekleyen GameSultan'a başvurucaksın,onlar seni yönlendircek.Ama 2.500 TL'yi hazırla ki sana iyi db "database" satsınlar.
db = 2500 tl diyosun?
bide server kiralama parasıda mı var diyosun?
sonuc total ne olacak? + (bütün masrafı karşılarım ama bütün kâr benim olur) xD diğerlerine %1 fln :)

server açmak için sanırım100- 200 milyar gibi bi para harcanıyor .oyunun patenti olsun mapler clıentler olsun herseyıyle felan.her para verenede server açtırmıyolar .

Yukarı Alt