Facebook’ta hafta başında çoğunluğu 10 ile 20 yaş arasındaki orta öğretim öğrencilerinden oluşan ilginç bir grup kuruldu. Sosyal etkinlik amacıyla kurulan gurubun ismi ise "e-okulun çökmesi için hepimiz aynı anda gircez" başlığıyla oluşturuldu. Bugün saat 17.00-19.00 arasında tüm üyelerini "e-okul"a girmesini isteyen grup etkinlik çağrısına 148 bin kişi "katılacağım" cevabı verdi. Toplam 1 milyon kişiye davet gönderen sosyal etkinlik için 16 bin 255 kişi de belki cevabı verdi.

Öğrencilerin okuldaki durumları ve karne bilgilerininde internet üzerinde kendisine ve velisine ulaşmasını sağlayan sistemin, bu yoğunlukta bir giriş talebini karşılayıp, karşılayamacağı ise henüz belli değil. Bora Tülek isimli bir facebook kullanıcısı tarafından oluşturulan grubun eş zamanlı yapacağı bu öğrenci hareketi de, sanal alemde ilk öğrenci eylemi olacak.

E-Okul Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılının Ocak ayında ilk olarak kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi yazılımı olarak biliniyor. Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm sürecin internet üzerinden erişimini sağlayan sistem, şu anda e-Okul modülüne tüm resmi ve özel ilk ve orta öğretim okulları, anaokulları ve özel eğitim okulları giriş yapmaktada. Halen öğrencilerin sınav ve projelerden aldıkları notların sisteme işlenmesi, öğrenciye karne, takdir, teşekkür gibi tüm belgelerin işlemleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulan 4 yıllık bu sistem üzerinden gerçekleştiriliyor.

Ps : Bende bu etkinliğe katılacağım yanıtı verdim :P

Hergün 5-7 arasında düzenli ders çalışsalar, ne zayıf sorunu olur ne e okul..

Takımı
Galatasaray
Herşeyi akıl edip,150.000 kişiyle devlet sitesini çökertemeyeceklerini akıl edemiyor Türk genci whiteangel

Yukarı Alt