BASIN AÇIKLAMASI (21.01.2010)

Bazı internet siteleri ve tv kanallarında 'e-okul siteminin çökmesinden dolayı karnelerin dağıtılmayacağına' ilişkin çeşitli haberler yer almıştır. Konuyla ilgili aşağıdaki açıklama yapılmıştır:

2007-2008 eğitim öğretim yılından itibaren ilk ve ortaöğretim öğrencilerinin bütün iş ve işlemleri e-okul sistemi üzerinden yapılmaktadır. Yurtiçi ve yurt dışından büyük bir kitleyi ilgilendiren e-okul sistemi ülkemizin en büyük e-devlet projelerinden biridir. Şimdiye kadar sistem üzerinden milyonlarca rapor üretilmiş ve karne verilmiştir.

2009-2010 eğitim öğretim yılı birinci yarıyılı süreci içerisinde de yaklaşık 15 milyon öğrenciye ait not ve çeşitli bilgiler sisteme girilmiş, sisteme ait sunucular yüksek düzey performansta çalışmıştır. Ancak 20 Ocak 2010 Çarşamba günü saat 17.00 itibariyle teknik düzeyde bir sorunla karşılaşılmıştır.

Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğümüzün çalışmaları sonrasında sorunun çözülmesine yönelik senaryolar oluşturulmuş ve sistem 21 Ocak 2010 Perşembe Günü saat 11.00 itibariyle yeniden hizmet vermeye başlamıştır.

'e-okul sisteminin hacklendiği, sistemin çöktüğü veya karnelerin verilemeyeceğine' ilişkin haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur...

Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği

Deadly_TR demiş ki:
:D hackleyenin ayağını elini her tarafını öperdim VALLA
Eminim ailene okula gitmek istemiyorum beni okuldan al desen ailen sebebini sormadan seni okuldan alırdı.
Bir bütün olarak okuldan bu kadarmı nefret ederiz ya.Okul bizim hayata tutunmamız için verilen fırsat.Fakat biz herzamanki gibi elimizn tersiyle itiyoruz.
Tamam bnde öğrenciyim hatta lise 2 ve en çok iş yapılan bölümdeyimde metal bölümü fakat yinede okulumu,okumayı ve okuldaki arkadaşlarımı seviyorum.
Lütfen yapmayın okul insan almanın ilk evresidir beyler...

Yanlışım varsa söleyin...

Xplosive

Bilgiliyim
DesTR0YeR demiş ki:
Deadly_TR demiş ki:
Eminim ailene okula gitmek istemiyorum beni okuldan al desen ailen sebebini sormadan seni okuldan alırdı.
Bir bütün olarak okuldan bu kadarmı nefret ederiz ya.Okul bizim hayata tutunmamız için verilen fırsat.Fakat biz herzamanki gibi elimizn tersiyle itiyoruz.
Tamam bnde öğrenciyim hatta lise 2 ve en çok iş yapılan bölümdeyimde metal bölümü fakat yinede okulumu,okumayı ve okuldaki arkadaşlarımı seviyorum.

Yanlışın yok fakat okul bize insan olmayı öğretme işini biraz abartıyor. Okullara lafımız yok fakat insanların lise ve üniversite eğitimini, üniversite eğitimine bağlı olarak mesleğini, mesleğine bağlı olarak, sosyal yaşantısını sadece 100 küsür dakikalık bir sınava bağlıyor. Üniversite sınavını ilk seferde kazanamayan arkadaşların varsa sorabilirsin kazanamamanın ne demek olduğunu veya lise arkadaşlarınızla buluşma kararı aldığınızda herkes okuduğu üniversiteyi söylerken onun "dersaneye gidiyorum" demesini, sokaktaki insanların sanki üzerlerine vazifeymiş gibi "uğur, nereyi kazandın bakalım" diye sormalarının hissettirdiği ezikliği. Bu duyguları insana yaşatan şey bu sistemin ta kendisi, dolayısıyla okullar. (:

Ps: Bu tamamen felsefi boyutu okulu kimse sevmez ki, sabah köründe kalkıp uykulu gözlerle ders dinlemek...
İçim ürperiyor ya :lol: :muck:

Xplosive demiş ki:
DesTR0YeR demiş ki:
Deadly_TR demiş ki:

Yanlışın yok fakat okul bize insan olmayı öğretme işini biraz abartıyor. Okullara lafımız yok fakat insanların lise ve üniversite eğitimini, üniversite eğitimine bağlı olarak mesleğini, mesleğine bağlı olarak, sosyal yaşantısını sadece 100 küsür dakikalık bir sınava bağlıyor. Üniversite sınavını ilk seferde kazanamayan arkadaşların varsa sorabilirsin kazanamamanın ne demek olduğunu veya lise arkadaşlarınızla buluşma kararı aldığınızda herkes okuduğu üniversiteyi söylerken onun "dersaneye gidiyorum" demesini, sokaktaki insanların sanki üzerlerine vazifeymiş gibi "uğur, nereyi kazandın bakalım" diye sormalarının hissettirdiği ezikliği. Bu duyguları insana yaşatan şey bu sistemin ta kendisi, dolayısıyla okullar. (:

Ps: Bu tamamen felsefi boyutu okulu kimse sevmez ki, sabah köründe kalkıp uykulu gözlerle ders dinlemek...
İçim ürperiyor ya :lol: :muck:
Ben seviyorum abi okulumu hepte sevdim, içeri girene kadar tiskiniyorum sonra seviyorum. :P :lol:

Yukarı Alt