1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Dwight Yorke veda etti!

1. Buzzz

Buzzz Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Yeşil sahalardan bir yıldız daha kaydı. 1999 yılında İngiliz ekibi Manchester United'ın Şampiyonlar Ligi'nin yanı sıra Premier Lig ve FA Cup kupalarını kazandığı unutulmaz kadroda yer alan Trinidad&Tobago'lu golcü futbolcu Dwight Yorke, profesyonel futbol yaşantısını sona erdirdiğini duyurdu.

37 yaşındaki Yorke Manchester formasını 4 yıl giymiş ve takımıyla birlikte üst üste 3 lig şampiyonluğu yaşamıştı. Yorke, kaptanlığını yaptığı ve o güne kadar çoğu kimsenin ismini dahi bilmediği Trinidad&Tobago Milli Takımı'nı ise 2006 Dünya Kupası Finalleri'ne taşıyarak adından sıkça söz ettirmişti.

Yorke, Trinidad&Tobago Milli Takımı'nda yardımcı antrenör olarak yeşil sahalarda bulunmaya devam edecek.

Bir döneme damgasını vuran futbolculardan olan Yorke, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Kramponlarımı asma zamanım geldi. Artık genç değilim. İnsanların benim için hep, yüzlerinde bir gülümsemeyle, iyi şeyler söyleyeceklerine inanıyorum. Premier Lig'de Ryan Giggs, David Beckham, Paul Scholes, Roy Keane, Peter Scmeichel gibi efsane isimlerle birlikte oynadım. Daha da önemlisi Sir Alex Ferguson gibi bir efsane teknik adamla çalıştım. Kendi hesabıma çok şanslı birisi olacağım. Çünkü Karayiplerde küçük bir adadaki sahilden çıkıp, birçok insanın rüyasında olan kupaları kazandım. Hem de en büyük kupaları. Ve ayrıca milli takımımla birlikte ilk kez katıldığımız Dünya Kupası'nda kaptanlık yaptım. Bundan sonra da futbolun içinde olacağım. Hedefim tecrübelerimi milli takıma aktarmak ve bir gün İngiltere'de bir takım çalıştırmak" dedi.

Dwight Yorke, futbol kariyeri boyunca 480 kulüp maçına çıktı ve 147 gole imza attı. Yorke, Manchester United formasını ise 151 kez giydi ve takımı adına 64 gol kaydetti.