Dünyanın tam ortası neresi bilen var mı arkadaşlar ? yani hangi kıta hangi ülke hangi şehir

Advance

"Çevreden bir grup insan,Hoca'yi çevirmisler.Hocam size bir sorumuz var demisler ve anlatmislar:Hocam dünyanin ortasi neresi?¿ Hoca,bes on adim ilerlemis,bastonunu yere saplamis.Dünyanin ortasi burasidir demis. Saskin saskin bakan cahiller,Nasil olur Hocam ??derler. Hocam'da:Inanmazsaniz ölçün... der."

Canova

Advance demiş ki:
"Çevreden bir grup insan,Hoca'yi çevirmisler.Hocam size bir sorumuz var demisler ve anlatmislar:Hocam dünyanin ortasi neresi?¿ Hoca,bes on adim ilerlemis,bastonunu yere saplamis.Dünyanin ortasi burasidir demis. Saskin saskin bakan cahiller,Nasil olur Hocam ??derler. Hocam'da:Inanmazsaniz ölçün... der."
bende onu anlatıcaktım :lol:
ps: bence bu soru çok saçma dünya tam düzgün bi dairesel bi şekli olmasada oval yada dairesel diyebiliriz:) bu yüzden her yer ortası olabilir nerenin ortası olduğunu kimse belirleyemez =)

Takımı
Besiktas
Dünyanın tam ortası bizim ev.İnanmıyosan ölçmesi bedava :coffee:

Absence

cambaz738 demiş ki:
:D bana açıkcası saçma gelmiyor ciddi ciddi soruyorum bilimsel bir cevap yok mu ?
Soru eksik saçma olan o
neyin ortasını arıyorsun ağırlık merkezinimi altın oranımı ben hiç kürenin ortası diye bişi duymadım ki dünya küre bile değil neye göre bi orta arıyorsun karalara göre mi suya göre mi

Takımı
Besiktas
RiqueLme demiş ki:
kadıköy şükrü saracoglu stadı inanmazsan ölç
Orda Bilica tünel kazdığı için tünel ekvatora kadar gittiği için dünyanın tam ortası Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı Penaltı Noktası.

dünyanın orta noktasını bulmak için yukardan aşağıya ve soldan sağa 2 eşit parçaya bölersin, ortada oluşan + işareti yani çizgilerin birleştiği yer ortadır :beer: tabi bu ancak küreyle yapılır :D

Dunyanin tam ortasi mekke dir arkadaslar

[ Mesaj mobilden gonderildi Android ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt