addIcFb

Aileden
Fenerbahçe teknik direktörü Luis Aragones 3-0 kazandıkları Gençlerbirliği maçının ardından yaptığı açıklamada Burak'ı hafta içi antrenmanlarda daha iyi performans gösterdiği için kadroya aldığını söylerken dünyadaki her takımın 4-5 eksikle zorlanacağını belirtti.
aragones_fb_idmaninda.jpg

2. yarıdaki oyundan son derece memnunum. Tabii ki de ben maçlardaki 11'i antrenmanlarda oyuncularımın performansına göre belirliyorum. O yüzden bu haftaki çalışmalarda Burak'ın daha iyi bir performans gösterdiğini düşündüm ve böyle bir tercih gerçekleştirdim.

Maç hakkında konuşmak istiyorum. Oyuncuları bireysel olarak değerlendirmek istemiyorum. Oyuncuları yargılamak istemiyorum. Siz de işiniz gereği soru soruyorsunuz ama ben bu konularda yorum yapmam.

2.yarıdaki oyun bize fikir veriyor. İlk yarıya nazaran 2. yarıdaki oyunumuz bize umut veriyor. İlk yarıda uzun toplarla kaleye gitmek istedik ama 2. yarıda daha çok rakip kalede göründük. Dünya üzerindeki hangi takım olursa olsun 4-5 tane önemli sakat oyuncusu varsa zorlanır ama 2. yarıdaki oyun beni memnun etti"

BASIN TOPLANTISI
Aragones, ilk yarı çok uzun ve direkt oynamaya çalıştıklarını ifade ederek, ''İlk yarı takımın üzerinde baskı varmış gibi oynadık, gergindik. İlk yarıdaki oyundan memnun değilim'' dedi.

İkinci yarı daha iyi oynadıklarını kaydeden İspanyol çalıştırıcı, ''İkinci yarıda topa daha çok sahip olan, daha fazla pas yapan, Fenerbahçe'nin oynaması gerektiği gibi oynayan bir takım vardı. 2 tane de gol geldi. İkinci yarıdaki oyundan çok memnum'' diye konuştu.

Aragones, ''Kazım'ın ilk 11'de oynamamasının nedeni size karşı davranışları mı?'' şeklindeki soruya da ''Tabii ki maça koyacağım 11'i antrenmanda oyuncularımın performansına göre belirliyorum. Hafta içinde yaptığımız idmanlarda Burak'ın formayı daha çok hak ettiğini düşündüm. O yüzden Burak'ı oynattım'' yanıtını verdi.

Lige çok büyük sakatlıklarla başladıklarını anlatan Luis Aragones, Fenerbahçe'nin ikinci yarıdaki oyununun kendisini istediği oyuna yaklaştığını vurgulayarak, ''Dünyanın önemli takımları da 4-5 sakat oyuncusu varsa tabii ki zordur bir yerlere gelebilmek. İkinci yarıda benim istediğim oyuna yaklaştı takım. Topa sahip olduk, kaleye kolay bir şekilde gideceğimizi gösterdik. Bu da benim için çok önemli bir göstergedir'' ifadesini kullandı.

Sezona yeni başladıklarını da kaydeden İspanyol çalıştırıcı, ''Yeni başlıyoruz, futbolda mental, teknik ve taktik anlamda bakmak lazım. Kötü başlamış olabiliriz, ama en iyi şekilde düzelteceğimize inanıyoruz'' şeklinde konuştu.

Aragones, genç kaleci Volkan Babacan ile maçtan önce toplantı yaptığını da açıklayarak, ''Kendisine, (Sen Fenerbahçe için çok önemli bir oyuncusun, çok yeteneklisin, maçta bazı zorluklar gelebilir, ama bunun üstünden gelebilirsin) demiştik'' sözleriyle açıklamalarını tamamladı.

Fenerbahçe, yarın yapacağı antrenmanla Sivasspor maçı hazırlıklarına başlayacak.

Yukarı Alt