1. Reklam


    1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Dünya Kupası katılımcıları! (Resimli)


  1. Buzzz

    Buzzz Aileden rank8

    Kayıt:
    27 Eylül 2008
    Mesajlar:
    5.658
    Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Şehir:
    Londra
    [​IMG]

    Güney Afrika

    Yakın zaman içinde teknik direktörlüğe Brezilya'nın dünyaca ünlü çalıştırıcısı Carlos Alberto Parreira'yı getiren Güney Afrika, Dünya Kupsaı'na ev sahibi olarak katılıyor.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    Kuzey Kore

    İlk turda Moğolistan'ı, eleyen Kuzey Kore, 3. turda Güney Kore, Ürdün ve Türkmenistan'ın bulunduğu grubu 2. tamamlayıp 4. tura kalmış ve burada da Güney Kore, Suudi Arabistan, İran ve Birleşik Arap Emirlikler'inden oluşan grubun 2.'si olarak Asya'dan finallere katılmaya hak kazanan 4 takımdan biri olmuştur.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    Yeni Zelanda


    Yeni Kaledonya, Fiji ve Vanuatu ile katıldığı grubu lider tamamlayarak Okyanusya şampiyonu olan Yeni Zelanda, Afrika 4. tur gruplarını 3. bitiren Suudi ARabistan ve Bahreyn arasındaki play-off maçının galibi Bahreyn'i eleyerek turnuva biletini almıştır.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    Güney Kore

    3. turda Kuzey Kore, Ürdün ve Türkmenistan'ın bulunduğu grubu lider tamamlayıp, 4. tura yükselen Güney Kore, burada da Kuzey Kore, Suudi Arabistan, İran ve Birleşik Arap Emirlikler'inden oluşan grubun zirvesine çıkara Dünya Kupası finallerine katılmıştır.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    Japonya

    3. turda Bahreyn, Umman ve Tayland ile oluşturduğu grubu lider tamamlayıp, 4. tura yükselen Japonya, burada da Avustralya, Bahreyn, Katar ve Özbekistan'ın bulunduğu gruptan 2. çıkarak finaller biletini almıştır.​

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    Honduras

    İlk turda Dominik Cumhuriyeti'ni eleyen Porto Riko'yu ikinci turda, safdışı bırakan Honduras, 3. turda Meksika, Jamaika ve Kanada'nın bulunduğu gruptan lider, çıkmış, 4. turda ise ABD ve Meksika'nın ardından, son dakika golleriyle Kosta Rika'ya ikili averajda üstünlük sağlayarak Kuzey, Merkezi Amerika, Karayipler Grubu'ndan finallere doğrudan katılan son takım olmuştur.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    Gana


    2. turda Gabon, Libya ve Lesotho'nun bulunduğu grubu lider tamamlayan Gana, aynı başarıyı 3. turda Benin, Mali ve Sudan'ın bulunduğu grupta da tekrarlayınca finaller biletini almıştır.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    Slovakya

    Avrupa Elemeleri 3. Grup'ta Slovenya, Çek Cumhuriyeti, Kuzey İrlanda, Polonya ve San Marino'nun önüde zirveye çıkan Slovakya Dünya Kupası finallerine doğrudan katılmayı garantileyen 9 grup liderinden biri olmuştur.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    Slovenya

    Avrupa Elemeleri 3. Grup'ta Slovakya'nın ardında kalan Slovenya, Çek Cumhuriyeti, Kuzey İrlanda, Polonya ve San Marino'nun önüde grubu 2. tamamlamış ve play-off'ta 4. grubun 2.'si Rusya'yı sürpriz bir şekilde eleyerek Güney Afrika biletini almıştır.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    Paraguay

    Güney Amerika eleme grubunda Brezilya ve Şili'nin arkasında kalan Paraguay, Arjantin, Uruguay, Ekvador, Kolombiya, Venezüela, Bolivya ve Peru'nun önünde 3. olarak finallere doğrudan katılmayı başarmıştır.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    Cezayir

    Afrika elemeleri 2. turda Gambia, Senegal ve Liberya'nın önünde zirveye oturan Cezayir, 3. turda ezeli rakibi Mısır ile grubu aynı puan ve ikili averajla tamamlayınca, Sudan'daki play-off maçı sonrası Dünya Kupası finallerine katılmaya hak kazanmıştır.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    Danimarka


    Avrupa Elemeleri 1 Grut'ta Portekiz, İsveç, Macaristan, Arnavutluk ve Malta'nın önünde zirveye yerleşen Danimarka, finallere doğrudan katılan 9 takımdan biri oldu.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    Nijerya

    Afrika Elemeleri 2. turda Güney Afrika, Sierra Leone ve Ekvatoral Gine'nin bulunduğu lider tamamlayan Nijerya, 3. turda son eleme maçlarında Martins'in 2 golüyle Kenya'yı deplasmanda 3-2 mağlup ederek finallere doğrudan katılmayı başarmıştır.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    Avustralya

    Asya Elemeleri'ne 3. turdan dahil olan Avustralya; önce Katar, Irak ve Çin Halk Cumhuriyeti'nin bulunduğu grubu, 4. turda ise Japonya, Bahreyn, Katar ve Özbekistan'ın bulunduğu grubu lider tamamlayıp finallere doğrudan katılma başarısı göstermiştir.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    Sırbistan


    Avrupa Elemeleri 6. Grup'ta favori Fransa ile birlikte, Avusturya, Litvanya, Romanya ve Faroe Adaları'nı da geride bırakarak liderliğe ulaşan Sırbistan, finallere doğrudan katılma hakkı kazandı.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    Uruguay

    Güney Amerika eleme grubunda Brezilya, Şili, Paraguay ve Arjantin'in arkasında, Ekvador, Kolombiya, Venezüela, Bolivya ve Peru'nun önünde 5. olan Uruguay Kuzey, Merkezi Amerika, Karayipler grubunun 4.'sü Kosta Rika ile oynadığı play-off maçları sonrasında Dünya Kupası'na katılmayı başarmıştır.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    İsviçre

    Avrupa Elemeleri 2. Grubu Yunanistan, Letonya, İsrail, Luksemburg ve Moldova'nın önünde lider tamamlayan İsviçre finallere adını yazdırmıştır.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    Şili

    Güney Amerika eleme grubunda Brezilya'nın arkasında, Paraguay, Arjantin, Ekvador, Kolombiya, Venezüela, Bolivya ve Peru'nun önünde 2. olan Şili finallere doğrudan katılmayı başarmıştır.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    Fildişi Sahilleri

    Afrika Elemeleri'ne 2. turdan katılan Fildişi Sahilleri, önce Mozambik, Madagaskar ve Botswana'nın bulunduğu grubu, 3. turda ise Burkina Faso, Malawi ve Gine'nin bulunduğu grubu lider kapatarak yenilgisiz ve rahat bir şekilde Dünya Kupası'na doğrudan katılmayı garantilemiştir.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    Meksika

    Kuzey, Merkezi Amerika ve Karayipler grubuna 2. turda Belize'yi eleyerek başlayan Meksika, 3. turda Honduras, Jamaika ve Kanada'nın bulunduğu gruptan, 4. turda ise ABD, Honduras, Kosta Rika, El Salvador ve Trinidad ve Tobaggo'nun bulunduğu gruptan 2. çıkarak finallere adını yazdırmıştır.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    ABD

    Kuzey, Merkezi Amerika ve Karayipler grubuna 2. turda Barbados'u eleyerek başlayan ABD, 3. turda Trinidad ve Tobaggo, Guatemala ve Küba'nın bulunduğu grubu, 4. turda ise Meksika, Honduras, Kosta Rika, El Salvador ve Trinidad ve Tobaggo'nun bulunduğu grubu tamamlayarak finallere adını yazdırmıştır.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    Yunanistan

    Avrupa Elemeleri 2. grubu İsviçre'nin arkasında, Letonya, İsrail, Luksemburg ve Moldova'nın önünde 2. sırada tamamlayan Yunanistan, Ukrayna ile oynadığı play-off maçlarında rakibine üstünlük sağlayarak finallere adını yazdırmıştır.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    Kamerun

    Afrika Elemeleri'ne 2. turdan katılan Kamerun, önce Cape Verde Adaları, Tanzanya ve Mauritius'un bulunduğu grubu, 3. turda ise Gaon, Togo ve Fas'ın bulunduğu grubu lider kapatarak Dünya Kupası finallerine doğrudan katılmayı garantilemiştir.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    İngiltere

    Euro 2008'e katılmayı başaramayan İngiltere, bu kez işi sağlam tutarak, Avrupa Elemeleri 6. Grubu, tek yeniglisini kendilerini 2008 yazında televizyon karşısında tutan Hırvatistan'ın gruptan çıkmasını zorlaştıracak şekilde Ukrayna'dan alarak grubu lider tamamlamış ve adını finallere yazdırmıştır.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    Arjantin

    Uzun bir süre sonra Dünya Kupası finallerinden uzak kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Arjantin, son eleme maçının son saniylerine sarksa da Uruguay'ı deplasmanda yenerek Güney Amerika'dan Güney Afrika'ya doğrudan gidecek son bileti almayı başarmıştır.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    Fransa

    Favori olduğu Avrupa Elemeleri 7. Grup'ta Sırbistan'ın arkasında kalarak 2. olan Fransa, play-offlarda İrlanda Cumhuriyeti'ni, rövanşta Henry'nin eliyle kontrol edip Gallas'a yarattığı tartışılan gol ile eleyerek adını finallere yazdırmayı başarmıştır.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    Almanya

    Avrupa Elemeleri 4. Grup'ta Rusya, Finlandiya, Galler, Azerbaycan ve Liechtenstein'ın önünde grubu lider tamamlayan Panzerler, otoriteleri yanıltmayıp Güney Afrika'daki yerini almıştır.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    Portekiz

    Avrupa Elemeleri 1. Grup'ta Danimarka'nın arkasında, İsveç Macaristan, Arnavutluk ve Malta'nın önünde 2. olan Portekiz, A Milli Takımımız'ın da bulunduğu 5. grubu 2. bitiren Bosna Hersek'i, play-offlarda 2 maçta 1-0'lık skorlarla eleyip adını finallere yazdırmayı başarmıştır.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    İtalya


    Avrupa Elemeleri 8. Grup'ta İrlanda Cumhuriyeti, Bulgaristan, Güney Kıbrıs, Karadağ ve Gürcistan'ın önünde liderliğe ulaşan İtalya, son şampiyon unvanını koruyabilmek için Güney Afrika'daki finallere gitmeye hak kazanmıştır.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    Hollanda

    Avrupa Elemeleri'nin 5 takımlı tek grubu olan 9. Grubu Norveç, İskoçya, Makedonya ve İzlanda'yı tüm maçlarda yenerek 24 puanla "kusursuz" bir şekilde tamamlayan Portakallar, katıldığı her turnuvaya olduğu gibi 2010 Dünya Kupası finallerine de renk katmaya çalışacak.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    Brezilya


    Dünya Kupası'nı en fazla kazanan takım olan Brezilya, 2002'deki başarısını tekrarlamak için katılmaya hak kazandığı finallerde, Güney Amerika Grubu'nun şampiyonu sıfatıyla mücadele edecek.

    -------------------------------------------------------------------------------------------------​
    [​IMG]

    İspanya

    Euro 2008'de yakaladığı üstün formu, A Milli Takımımız'ın da bulunduğu Avrupa Elemeleri 5. Grubun da firesiz şampiyonu olmayı başararak sürdüren İspanya, 2 yıl içinde 2. dev turnuvayı kazanmak üzere Güney Afrika'da olacak.
     
  2. Prada

    Prada   rank8

    Kayıt:
    31 Aralık 2007
    Mesajlar:
    7.564
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Playboy
    Şehir:
    St Etienne
    Lugano ile Andre santostan başka resimlerde olan varmı TSL den :P
     
  3. yeonyang

    yeonyang Old School olduser rank8

    Kayıt:
    14 Nisan 2007
    Mesajlar:
    1.989
    Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Şehir:
    Doçlant
    Favorim:

    [​IMG]

    Fildişi Sahilleri
     
  4. JawBreaker

    JawBreaker   rank8

    Kayıt:
    29 Eylül 2008
    Mesajlar:
    5.003
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Şehir:
    Bahçelievler/İST
    Kader Keita. :P
     
  5. PhaetoN

    PhaetoN Bilgiliyim rank8

    Kayıt:
    21 Ocak 2008
    Mesajlar:
    1.592
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci-Üniversite
    Şehir:
    Ümraniye
    Honduras gibi bir ülke orda Türkiye yok yazık...
     
  6. hmzsnmz

    hmzsnmz Aileden rank8

    Kayıt:
    14 Mayıs 2007
    Mesajlar:
    25.100
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Şehir:
    Eskişehir
    Hamidou da var Kayserispor'dan :P

    Ps: Şurada olamamız resmen skandal... Çok yazık
     
  7. yeonyang

    yeonyang Old School olduser rank8

    Kayıt:
    14 Nisan 2007
    Mesajlar:
    1.989
    Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    38
    Şehir:
    Doçlant
    Hak etmedik, neden orda olalımki..