1. Reklam


    1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Dünya Kupası Grupları - 2010


  1. Buzzz

    Buzzz Aileden rank8

    Kayıt:
    27 Eylül 2008
    Mesajlar:
    5.658
    Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Şehir:
    Londra
    Güney Afrika Cumhuriyeti'nin ev sahipliğini yapacağı 2010 Dünya Kupası finallerinde mücadele edecek 32 takımın grupları belli oldu.

    2010 Dünya Kupası Finalleri Grup kuralarının çekimi ev sahibi ülke Güney Afrika Cumhuriyeti'nin Cape Town kentinde, Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) Genel Sekreteri John Valcke ve Oscar ödüllü Güney Afrikalı Aktris Charlize Theron tarafından yapıldı.

    Kura çekimi Güney Afrika Cumhuriyeti Eski Devlet Başkanı Nelson Mandela, mevcut Devlet Başkanı Jacob Zuma ve FIFA Başkanı Sepp Blatter'in konuşmalarıyla başlarken, son Dünya Kupası'nın sahibi İtalya Futbol Federasyon Başkanı Massimo Giacomini, kupayı Blatter'e teslim etmesi ve Güney Afrika'yı tanıtan gösterilerle devam etti.

    11 Haziran-11 Temmuz arasında düzenlenecek kupanın kura çekimine katılan 32 takım, 4'erli 8 gruba dağıtıldı. Gruplarında ilk iki sırayı alan ekipler, 2. tura yükselecek. Kupanın açılışı maçı 11 Haziran 2010 tarihinde Johannesburg'daki 61 bin kişilik Ellis Park Stadı'nda, ev sahibi Güney Afrika Cumhuriyeti ile Meksika arasında yapılacak.

    Kura çekimi sonucu finallerde mücadele edecek 32 takımın grupları ve grup maçlarının yapılacağı şehirler belli olurken, Güney Afrika Cumhuriyeti, Meksika, Uruguay ve Fransa'nın bulunduğu (A) Grubu ile Brezilya, Kuzey Kore, Fildişi Sahili ve Portekiz'in bulunduğu (G) Grubu zorluk derecesi yüksek gruplar olarak dikkati çekti.

    Törende, Charlize Theron'un yanı sıra, David Beckham, Olimpiyat Şampiyonu ünlü atlet Haile Gebrselassie, Afrika futbolunun efsane isimlerinden Roger Milla ve kupaya katılan ülkelerin temsilcileri hazır bulundu.

    Kura çekimini yöneten FIFA Genel Sekreteri Jerome Valeke açılış konuşmasında Güney Afrika’nın şampiyonaya hazır olduğunu, FIFA’nın hazırlıklardan memnun olduğunu kaydederken, herkesten bu şampiyonaya destek vermesini istediklerini belirtti ve “Güney Afrika en güzel Dünya Kupaları’ndan birini yapacaktır” diye konuştu.


    -TORBALAR-

    Ev sahibi Güney Afrika dışında 31 ülkenin katıldığı kura çekiminde ülkeler 8’erli olarak 4 ayrı torbaya ayrıldı.

    Güney Afrika dahil, Brezilya , İspanya, Hollanda, İtalya, Almanya, İngiltere ve Arjantin seri başı takımlar oldu.
    Diğer torbalar ise;
    2. torbada; Avustralya, Honduras, Japonya, K.Kore, G.Kore, Meksika, Yeni Zelanda ve Amerika
    3. torbada; Cezayir, Kamerun, Şili, Fildişi Sahilleri, Gana, Nijerya, Paraguay ve Uruguay
    4. Torba: Danimarka, Fransa, Yunanistan, Portekiz, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, İsviçre
    şeklindeydi.

    -GRUPLAR-


    -A GRUBU-
    Güney Afrika
    Meksika
    Uruguay
    Fransa

    Maçlar:
    Güney Afrika - Meksika
    Uruguay - Fransa
    Güney Afrika - Uruguay
    Fransa - Meksika
    Meksika - Uruguay
    Fransa - Güney Afrika

    -B GRUBU-
    Arjantin
    Nijerya
    Güney Kore
    Yunanistan

    Maçlar:
    Arjantin - Nijerya
    Güney Kore - Yunanistan
    Yunanistan - Nijerya
    Arjantin - Güney Kore
    Nijerya - Güney Kore
    Yunanistan - Arjantin



    -C GRUBU-
    İngiltere
    ABD
    Cezayir
    Slovenya

    Maçlar:
    İngiltere - ABD
    Cezayir - Slovenya
    Slovenya - ABD
    İngiltere - Cezayir
    Slovenya - İngiltere
    ABD - Cezayir

    -D GRUBU-
    Almanya
    Avustralya
    Sırbistan Gana

    Maçlar:
    Almanya - Avustralya
    Sırbistan - Gana
    Almanya - Sırbistan
    Gana - Avustralya
    Avustralya - Sırbistan
    Gana - Almanya

    -E GRUBU-
    Hollanda
    Danimarka
    Japonya
    Kamerun

    Maçlar:
    Hollanda - Danimarka
    Japonya - Kamerun
    Hollanda - Japonya
    Kamerun - Danimarka
    Danimarka - Japonya
    Kamerun - Hollanda

    -F GRUBU-
    İtalya
    Paraguay
    Yeni Zelenda
    Slovakya

    Maçlar:
    İtalya- Paraguay
    Yeni Zelenda - Slovakya Slovakya - Paraguay
    İtalya - Yeni Zelanda
    Slovakya - İtalya
    Paraguay - Yeni Zelanda

    -G GRUBU-
    Brezilya
    Kuzey Kore
    Fildişi Sahilleri
    Portekiz

    Maçlar:
    Brezilya - Kuzey Kore
    Fildişi Sahilleri - Portekiz
    Brezilya - Fildişi Sahilleri
    Portekiz - Kuzey Kore
    Kuzey Kore - Fildişi Sahilleri
    Portekiz - Brezilya

    -H GRUBU-
    İspanya
    İsviçre
    Honduras
    Şili

    Maçlar:

    İspanya - İsviçre
    Honduras - Şili
    İspanya - Honduras
    Şili - İsviçre
    İsviçre - Honduras
    Şili - İspanya​
     
  2. Presence

    Presence Bilgiliyim rank8

    Kayıt:
    5 Temmuz 2007
    Mesajlar:
    2.586
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Şehir:
    İstanbul
    D-E-G grupları çok çekişmeli geçicek
     
  3. DukeNukem

    DukeNukem Aileden rank8

    Kayıt:
    9 Ekim 2007
    Mesajlar:
    7.291
    Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    A grubu biraz ölüm grubuna benziyor ^^
     
  4. Storm Shadow

    Storm Shadow Öğreniyorum rank8

    Kayıt:
    5 Aralık 2009
    Mesajlar:
    235
    Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci

    :thumbsup: :beer: