ScorpioGlaive demiş ki:
NighTwaLkeR demiş ki:
Oo topic resmen şenlenmiş;konuşulmayan konu kalmamış yahu :D
Biraz Pollyanna tabiriyle olacak ama ben de uygun şartlar altında konuşularak çözüme erişebilecek konularda,sadece stres atmak adına yapılan kavgalara karşıyım.Çünkü insan siniri denilen olay biraz da bilimsel bir tabirle,halk arasında da bilindiği üzere kanın beyne sıçramasından ibaret bir olay.Yani doruk noktaya ulaşıp orada kalmak kişiden kişiye değişebileceği gibi,ortalama olarak maksimum bir-bir buçuk dakika süresince devam eder.Gözünüz dönüp ilk darbeyi yaptıktan sonra olayı çok uzatmamakta yarar var.Aksi takdirde ufacık bir sözden kaynaklanan id güdülerimizle karıştığımız kavgalar tehlikeli boyutlara ulaşabilmekte.Nitekim,kesici ve yaralayıcı aletleri satan ve bulunduran sayısız vatandaşımız mevcut.Tüm bunlara rağmen daha önce de değindiğim gibi sağolsun id'lerimiz ile kavgalara karışmamak gibi bir lüksümüz yok.Konuyu açan arkadaşıma tavsiyem;buradan okuyarak bir şeyler öğrenebileceğini sanmadan kavga yerine daha ılımlı,sempatik bir tavırla arkadaş çevresini genişletmeye çalışmasıdır.Daha sonra görecektir ki düşmandan çok dost edinmek hem psikolojik olarak rahatlamasını hem de çeşitli tehditlere karşı korumada olmasını sağlayacaktır :wink1:
Kavga konusunda Kayahan'a katılıyorum.Boks ve bilimum dövüş tekniklerinin öğretildiği spor salonları hayata dair bir çok bilgiye ulaşmamıza ve sosyalleşmemize yardımcı olacağı gibi gereksiz bir kendine güven ile başımızı da ağrıtabilir.Hayat ve sokak kültürü denilen olay o kadar farklıdır ki dünyanın en güçlü insanı olsanız dahi başınıza hiç tahmin edemeyeceğiniz şeylerin gelmesi muhtemel.

ScorpioGlaive demiş ki:
En iyi teknik kavga etmemek der konuyu kapatırım hacım... Ama çok istiyorsanız ;

Bunu sadece hakaret ve ana bacı sövmede yapın aksi taktirde kavgaya karşıyız... Adamın karnına dizinizi çakın ve buruna bir yumruk yere düşürün iki üç tekmeleyin ve oradan uzaklaşın :D
Dostum anaya,bacıya,kardeşe sövmek kadar iğrenç ve aynı zamanda tehlikeli bir şey daha yoktur bu hayatta.Karşındaki insanın kavga etmeye gönlü olmasa bile cinayete kadar götürebilecek durumlara sokabilir seni.Ayrıca az da olsa empati kurarsan bu çeşit sözleri sen kaldırabilir misin..

P.S=) Ben de Sanctis'e 100 lira basıyorum :P
Ben farklı birşey söylemedin eğer size ana, bacı küfrederlerse yapın bunu aksi taktirde kavgaya karşıyım :headbang:
Her iki taraf içinde geçerli idi söylediklerim dostum;sana karşı herhangi bir tavır ya da karşı çıkma durumunda değilim.Aksine yazdıklarını doğrular nitelikte şeyler yazdım.Yorumun için teşekkür ederim.

Kavga ile ilgili iki lafım var.Posta yeme,dayak ye diğeri ise En iyi dayılık efendiliktir.

ps:Kavgada yüreğini ortaya koyacan geri vites yapmıcan,posta yersen mahalede orda burda milletin suratına bakamazsın!

ben 3-5 mesaj yazılır sanmıştım topic bayram yerine dönmüş :D
O Gs-Fb maçının tekrarı +18 olarak verildi sansür lü filan :D

WindTalker demiş ki:
Tarantella demiş ki:
windtalker'cığım bir yumruğun burnun orta yerine oturtulması halinde burundaki kaç kemiğin sağlam kalacağından haberin var mı acep ? :)

tarantellacığım,yıllardan beri hergün burnuma ortalama kaç sol-sağ direğin vurduğundan haberin varmı acep? beton gibi yumruklara rağmen sadece kanıyor kırılma görülmedi :muck:
Resist :wink1: :oldie: xD

Yukarı Alt