E.Cartman

Bilgiliyim
Hap içerek intihar girişiminde bulunan 4 kız öğrencinin izledikleri filmlerden etkilendikleri ileri sürüldü.

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde aynı ilköğretim okulunda öğrenim gören ve birlikte hap içerek intihar girişiminde bulunan 4 kız öğrenciyle ailelerine, Tavşanlı Rehberlik ve Araştırma Merkezince psikolojik destek sağlanacak.
Olayı araştıran yetkililerden edindiği bilgiye göre, kızların, televizyonlarda izledikleri dizi filmlerde anlatılan yaşam tarzlarından etkilenerek intihar girişiminde bulunmuş olabilecekleri öne sürüldü. Aynı mahallede yaşayan ve ailelerinin ekonomik sorunları bulunmayan kızların, ''merak ve özentiden'' dolayı böyle bir karar almış olabileceği iddia edildi.

Okul öncesi eğitim çağından bu yana birbirleriyle arkadaş oldukları öğrenilen kızların ''intihar etmek amacıyla değil, hap içmenin sonuçlarını merak ettikleri için bu yola başvurdukları'' ileri sürüldü.

HAPLARI KARIŞTIRIP İÇTİLER

İntihar düşüncesini kızlardan birinin ortaya attığı ve 4 kızın hapları bir tabakta karıştırıp içtikten sonra bu durumu ailelerine söylememek için yemin ettikleri iddia edildi.

Öte yandan, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Tavşanlı Rehberlik ve Araştırma Merkezince intihar girişiminde bulunan 4 kız ile ailelerine psikolojik destek sağlanacağı bildirildi.

Aynı okulun öğrencileri F.E. (13), M.E. (13), N.D. (13) ve Ö.F'nin (12) yanı sıra 3 kız, daha önce sürekli buluştukları yere giderek birbirleriyle anlaşıp intihar etmeye karar vermiş, bundan bir gün sonra Moymul Mahallesi'nde F.E'nin babaannesinin evinde toplanmıştı.

F.E, M.E, N.D. ve Ö.F, evlerinden getirdikleri hapları bir tabakta karıştırarak yuttuktan sonra evlerine geri dönmüş, diğer 3 kız ise intihar düşüncesinden vazgeçmişti.

Evlerinde rahatsızlanmalarının ardından aileleri tarafından Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesine kaldırılan ve taburcu edilen 4 kızın, okullarında öğrenime devam ettiği öğrenildi.

Yukarı Alt