"Dönüşüm muhteşem olacak"
Sakatlığı nedeniyle 2,5 aydır forma giyemeyen Gineli yıldız, “Beni Yattara yapan Bordo-Mavili taraftarlara olan borcumu, en kısa zamanda ödeyeceğim. O zaman karşımda kimse duramayacak” dedi.

Bordo-Mavililer’in Hollanda’daki hazırlık kampında sakatlanan ve yaklaşık 2,5 aydır sahalardan uzak olan İbrahima Yattara, en kısa zamanda tekrar formasına kavuşacağını söyledi. FANATİK’e konuşan Yattara, düz koşulara başladığını ve form olarak hazır hale geldiği zaman, kimsenin onu durduramayacağını söyledi. Trabzonspor’un maçlarını tribünden izlemenin çok zor olduğunu ifade eden Gineli yıldız, “Yaşadığım duygular çok yoğun. Beni Yattara yapan, beni bağrına basan taraftarımıza borcum olduğunu biliyorum. İşler kötü gittiğinde çok üzüldüm. Ancak son iki haftadaki toparlanmamız, benim için teselli oldu” diye konuştu.

Önce rekabete girecek...

Sahaya adım atacağı gün, eski Yattara’yı herkese izlettireceğini belirten tecrübeli futbolcu, “Takımın bundan sonraki başarısında mutlaka katkım olacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ancak şunu çok iyi biliyorum ki, önce formamı kapmam gerekiyor. Hocamız kim hak ederse, ona formayı veriyor. Bunun da bilincindeyim. Normal çalışmalara başladım ve mümkün olan en kısa süreçte yeniden sahne alacağım.. Ve benden istenileni de, harfiyen yerine getireceğim” açıklamasını yaptı.​

Fanatik ^^

Yukarı Alt