Performanslı RAM'leriyle tanıdığımız donanım devinden şok karar: Bundan sonra RAM üretmeyeceğiz...

Büyük firma OCZ, DRAM hafıza piyasasından çekildiğini doğruladı. Firma artık gelirini daha çok SSD piyasasında arayacak.

DRAM piyasasının son zamanlarda oldukça gerilemesi RAM fiyatlarının çok düşmesi ve 2011'in sonuna kadar piyasanın bu şekilde gideceğinin bilinmesi, firmanın bu kararı almasındaki en büyük etkenlerden. OCZ açıklamasını şu şekilde yaptı; "Heyet, şirketteki hisse sahiplerinin iyiliğini düşünerek DRAM piyasasındaki düşüşü ve SSD piyasasındaki yükselişi gördü ve planlarını hızlandırmak adıma DRAM modül ürünlerine 28 Şubat 2011'den itibaren nokta koyma kararı aldı."

Firma şu anda SSD piyasasında oldukça iyi iş yapıyor. SSD ürünlerden firmanın üçüncü çeyrekte karlarını ikiye katladıklarını düşünürsek, SSD konusunda OCZ iyi yerlere gelebilir.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
OCZ mükemmel işler yürütüyor şu sıralar ssd geyiğinde , bu piyasa bu hızla gitmeye devam ederse yakında hdd belleklerin yerini ssdler alır diye düşünüyorum.

- Açıkçası ilk başta çok yanlış yaptığını düşünüyordum OCZ'nin ama çalışmalarına bakılınca , piyasaya ne kadar hızlı girdiğini görünce bende gidip bir 64 gb ssd almaya karar verdim :) -

Birde şöyle bir test resiminide atayım , hdd ve ssd arasındaki hayvani farkı görün :)

Yukarı Alt