1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Domuz gribi aşısının ilk mağduru!

1. Fre3sTyLe

Fre3sTyLe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
    Yüksek tansiyon ve kalp çarpıntısı şikayeti ortaya çıkan genç hemşire tedavi altına alındı.

Bursa'nın Orhaneli ilçesinde, domuz gribi aşısı vurulduktan sonra yüksek tansiyon ve kalp çarpıntısı şikayeti ortaya çıkan genç hemşire, tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye göre, Orhaneli Devlet Hastanesi Acil Servis'te görev yapan hemşire Şeyda K. (21), domuz gribi hastalığından korunmak amacıyla aşı yaptırdı.

Aşı vurulan bölgede kaşıntı ve kızarıklığın ortaya çıkması üzerine gerekli müdahale yapılan Şeyda K, bir süre sonra tekrar aynı şikayetler ortaya çıkınca çalıştığı hastanede tedavi altına alındı.

Genç hemşire, durumu daha da kötüye gidince Bursa Çekirge Devlet Hastanesine sevk edildi.

Solunum zorluğu çektiği öğrenilen genç hemşire, Doğancı Barajı mevkisinde doktor bulunan başka bir ambulansa nakledildi.

Çekirge Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi'ndeki müdahalenin ardından gözlem altında tutulan Şeyda K'nin, sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

İl Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kişinin vücut duyarlılığı ölçüsünde herhangi bir hastalıkla ilgili vurulan aşı sonrası, kaşıntı ve kızarıklık şikayetinin gelişmesinin normal olduğunu belirtti.

Hemşire Şeyda K'nin, domuz gribi aşısı vurulmasının ardından ortaya çıkan şikayete bağlı olarak, heyecandan tansiyonunun yükseldiğini ifade eden Akan, şunları söyledi:

''Bursa'da 10 bin kişiye aşı yaptık. 10 binde bir böyle bir olay yaşadık. Normal bir durum. Herhangi bir aşıdan sonra da böyle bir durum yaşanabilirdi. Heyecandan dolayı kalp çarpıntısı ve yüksek tansiyon şikayetiyle hastanede tedavi altına alındı.''

Akan, genç hemşirenin sağlık durumunun iyi olduğunu kaydetti.

2. exotic

exotic Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Vay be yaptırmayın diyolar doğru yni :S

3. sweetCHIEF

sweetCHIEF   globalmod playboy rank8

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    38
    Sağlık bakanlığı bile olmuyor,devletin güvenini kazanmak için olduk diyeceklerdir.Kaynak sağlam. 8)

4. Fre3sTyLe

Fre3sTyLe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
    İçeride köstebeğin mi var bro :lol:

5. sweetCHIEF

sweetCHIEF   globalmod playboy rank8

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    38
    Yok akrabam orada görevli. :lol:

6. The47

The47 Bilgiliyim olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öööö bilmem ki
    hıı tabi tabi aşıda bişe yok hastanın alerjisi varmış hep öyle olur zaten

7. hellboy1

hellboy1 Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben aşı olmayacam ama dogru olabilir, çünkü normal aşı olan kişilerdede nefes darlıgı olabiliyor 7. sınıfta bizim sınıftaki arkadas olmustu bayıldı ve nefes darlıgı gecirdi hastaneye götürdüler :roll: