Domuz Gribi Aşısı Olacak mısınız ?

• Evet

Votes: 21 20,2%
  • Hayır

Votes: 83 79,8%

• Total voters
    104
Toxicated demiş ki:
extraloob demiş ki:
Evet olacağım grip aşısıda oldum 17 TL verip vaxigrip yaptırdım şimdi bir de bunu yaptıralım bakalım ne olacak ki, aşılanmak en büyük ve en etkili korunma yöntemidir.
Okan abi kullandırtma şunlara kendini deney olarak .. Ben şahsen olmayacam ..

böyle birşey yok okullarda çocuklara vuracaklarmış neymiş hastalık olmasın diye .. Söylüyorum burda olupta gören kimse o aşıyı olmasın .. hem sağlıklı değil (Sizler fare değilsiniz üzerinizde denensin) hemde o aşıyı vuracaklar size etrafta olmayan domuz gribi size bulaşmayacak doğal olarak diyecekler ki aa bakın aşı işe yaradı herkes gelsin olsun aşı işe yarıyor falan sakın kanmayın böyle şeylere ..

Aşı nedir ?

aşıyı vurunca az miktarda domuz gribini insan vücuduna enjekte ediyorlar ki vücut o hastalığı yenmeyi öğrensin normal hasta olunca iyileşebilsin .. Ama bu süre zarfında evde 2-3 gün yatıyorsunuz hasta oldugunuz için doğal olarak ..

Kesinlikle aşı falan olmayın derim hepsinin amacı ticari ve unutmayın Türkler deneylerde kullanılan fareler değildir, bende okula giden 2 kardeşim var aşı falan vurdurtmayacam hiçbişey de olmayacak ..

Ya kim diyor deney olacaksiniz, eski sağlik bakanı kuyuya taş atiyor 40 deli çikartamıyor. Olmayacaksan olma :thumbsup:

http://search.cnn.com/search?query=H1N1&type=news&sortBy=date&intl=false

Strike

Tanınıyorum
Toxicated demiş ki:
extraloob demiş ki:
Evet olacağım grip aşısıda oldum 17 TL verip vaxigrip yaptırdım şimdi bir de bunu yaptıralım bakalım ne olacak ki, aşılanmak en büyük ve en etkili korunma yöntemidir.
Okan abi kullandırtma şunlara kendini deney olarak .. Ben şahsen olmayacam ..

böyle birşey yok okullarda çocuklara vuracaklarmış neymiş hastalık olmasın diye .. Söylüyorum burda olupta gören kimse o aşıyı olmasın .. hem sağlıklı değil (Sizler fare değilsiniz üzerinizde denensin) hemde o aşıyı vuracaklar size etrafta olmayan domuz gribi size bulaşmayacak doğal olarak diyecekler ki aa bakın aşı işe yaradı herkes gelsin olsun aşı işe yarıyor falan sakın kanmayın böyle şeylere ..

Aşı nedir ?

aşıyı vurunca az miktarda domuz gribini insan vücuduna enjekte ediyorlar ki vücut o hastalığı yenmeyi öğrensin normal hasta olunca iyileşebilsin .. Ama bu süre zarfında evde 2-3 gün yatıyorsunuz hasta oldugunuz için doğal olarak ..

Kesinlikle aşı falan olmayın derim hepsinin amacı ticari ve unutmayın Türkler deneylerde kullanılan fareler değildir, bende okula giden 2 kardeşim var aşı falan vurdurtmayacam hiçbişey de olmayacak ..
:buddha: :buddha: :buddha: :buddha: :buddha:

Karanfil kokan ülkemin, ülkemin caddelerinde
Hayır olmayacağım. Okulca direneceğiz, aşıyı kabul etmeme hakkımız var.

Francesco demiş ki:
BurakK* demiş ki:
Sanki Duymustum Bu aşının Ters Tepkisimi ne KISIRLIK mış: :P 8)
aynn xD işte en büyük karsıtım bu :D
beni zenci kovalasa hatta yakalasa bile o aşıyı olmıyacagım ^^
bide gecen sene kuş
bu sene domuz
seneyede sivrisinek gribi cıkacak ins :D
Aşı bahane :lol: :twisted:

Advance

Ters tepkinin Kısırlık olmasından dolayı biraz çekiniyorum ama sonuçta ilk defa aşılandığımızda değil 2. seferde olurum gibi geliyor ( biraz saçma konuştum xP )

Hayır,olmayacağım çünkü 1 aşı için beynimi tehlikeye atamam.

Xplosive

Bilgiliyim
Türkiye aşıyı ilk alıp kullanacak olan ülkelerdenmiş. Ters tepkileri yan etkileri falan fıstık korkutuyor beni. Aşı olacak olan olsun ben olmam. :)

şimdi domuz gribinden ölme şansı yani grip bulaştığında ölme şansı 1000de 4 müş.. yani ben bir kere domuz gribi olursam sonra onu geçirirsem bağışıklık kazanmış olmazmıyım?

_Ruski demiş ki:
şimdi domuz gribinden ölme şansı yani grip bulaştığında ölme şansı 1000de 4 müş.. yani ben bir kere domuz gribi olursam sonra onu geçirirsem bağışıklık kazanmış olmazmıyım?
aşıda bağışıklık kazandırıyor zaten sadece.
aşı olmayıp kolaylıkla geçirebilir çoğu kişi bildiğim kadarıyla.

ben olmayacağım :nod:

Hayır olmayacağım bu kadar çok yan etkisinden söz edilirken olmam önemli olan uzun yaşamak değil kaliteli yaşamak

Advance

sonuçta %1 risk bile olsa yapılmayacağı için güvenli bence :roll:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Evet 22% 22% [ 19 ] x
Hayır 77% 77% [ 64 ]
Toplam oy : 83

wahhh ahali aşıya sıcak bakmıyor beni de caydıracaksınız olmuyor aşı falan tırstım :P

Uchiha Sasuke

Tanınıyorum
extraloob demiş ki:
Evet 22% 22% [ 19 ] x
Hayır 77% 77% [ 64 ]
Toplam oy : 83

wahhh ahali aşıya sıcak bakmıyor beni de caydıracaksınız olmuyor aşı falan tırstım :P
Zaten Türkiye'ye gelen aşılarda cıva oranı çok fazlaymış Okan ağabey :P .Biz ucuzuna kaçmışız,malzemeden kestikleri aşıları almışız :dance: :mrgreen:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
awww olmuyorum aşı falan domuz gribinden telef olana kadar :P

domuz gribinden ankarada 1 kişi hayatını kaybetmiş :( birde bu aşıyı olmak pek mantıklı gelmiyor 1976 yıllarında türiye bu gribi geçirdi deniyor ama ne derece dogru bilemicem :)

bLaster demiş ki:
domuz gribinden ankarada 1 kişi hayatını kaybetmiş :( birde bu aşıyı olmak pek mantıklı gelmiyor 1976 yıllarında türiye bu gribi geçirdi deniyor ama ne derece dogru bilemicem :)
Evet bir kişi hakkın rahmetine kavuşmuş geçmiş olsun :cry:

Yukarı Alt