Domuz Gribi Aşısı Olacak mısınız ?

• Evet

Votes: 21 20,2%
  • Hayır

Votes: 83 79,8%

• Total voters
    104
Server
Assos
Takımı
Besiktas
Ya bence gereğinden fazla büyütülüyor onu bilir - söylerim .. Hani öyle bir dolduruldu ki konu herkes aşıyı olsun aşı olmayan ölecek vs gibisinden :lol:

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
Toxicated demiş ki:
Ya bence gereğinden fazla büyütülüyor onu bilir - söylerim .. Hani öyle bir dolduruldu ki konu herkes aşıyı olsun aşı olmayan ölecek vs gibisinden :lol:
He orasına bişey söyleyemem çünkü cidden aşırı abartıldı. Hastalığa yakalanan herkes ölücek gibisinden. Ama dediğim gibi bulaşıcı ve sandığımızdan daha tehlikeli :D

Kup

olduser
Ben olmayacağım ama olmak isteyenlerin iyi beslenmesi lazım örneğin aşıyı vurulduktan sonra devamlı enerji verici ve vücutu dinç tutan yiyecekler ve içecekler tüketmesi lazım ki vücut kendini savunabilsin.

aLper#24 demiş ki:
Soyle bir haber duymustum fakat fake olup olmadigindan haberdar degilim.

40 kisi bu asiyi olmus , 31i olu ve 9uda felc olmus 8O
aLper#24 demiş ki:
Yaklasik 750 kisi bu hastaligi tasiyormus. 40 tanesi igne olduysa ve %100'u oluyse, ben bu asiyi olmek yerine domuz gribi olup olmeyi tercih ederim.
Fake ötesi.

Uchiha Sasuke

Tanınıyorum
Uzman nörologlar aşıyı olmamamız gerektiğini söylüyorlar.Bence bu haber aşı firmalarının dev bir oyunu.Güzel halkım kobay olarak kullanılıyor..Normalde aşının içinde cıva bulunmaması gerektiği halde,ülkemize gelen aşıların içinde cıva bulunuyormuş,bu ne kadar doğrudur bilmiyorum...Eğer gripin görüldüğü yer anında karantinaya alınıp,gerekli önlemler alınırsa zaten virüs yayılmaz...Bu nedenle ben kişisel önlemleri almaktan kaçınmıyorum fakat asla aşı olmam.Eşeğimiz sağlam kazığa bağlayalım da sonra başımıza dert almayalım :P

Ama diğer yandan bakınca grip salgınları ne kadar çok aşı uygulanırsa o kadar çabuk bitiyor,yani ne kadar çok insan aşı olursa o kadar kolay ölür virüs...

Toxicated demiş ki:
extraloob demiş ki:
Evet olacağım grip aşısıda oldum 17 TL verip vaxigrip yaptırdım şimdi bir de bunu yaptıralım bakalım ne olacak ki, aşılanmak en büyük ve en etkili korunma yöntemidir.
Okan abi kullandırtma şunlara kendini deney olarak .. Ben şahsen olmayacam ..

böyle birşey yok okullarda çocuklara vuracaklarmış neymiş hastalık olmasın diye .. Söylüyorum burda olupta gören kimse o aşıyı olmasın .. hem sağlıklı değil (Sizler fare değilsiniz üzerinizde denensin) hemde o aşıyı vuracaklar size etrafta olmayan domuz gribi size bulaşmayacak doğal olarak diyecekler ki aa bakın aşı işe yaradı herkes gelsin olsun aşı işe yarıyor falan sakın kanmayın böyle şeylere ..

Aşı nedir ?

aşıyı vurunca az miktarda domuz gribini insan vücuduna enjekte ediyorlar ki vücut o hastalığı yenmeyi öğrensin normal hasta olunca iyileşebilsin .. Ama bu süre zarfında evde 2-3 gün yatıyorsunuz hasta oldugunuz için doğal olarak ..

Kesinlikle aşı falan olmayın derim hepsinin amacı ticari ve unutmayın Türkler deneylerde kullanılan fareler değildir, bende okula giden 2 kardeşim var aşı falan vurdurtmayacam hiçbişey de olmayacak ..
KatıLıyoRum her daim

Domuzun tükedildiği ülkelerde Türkiyedekinden daha fazla risk olduğunu düşünüyorum.Bu adamlar kullanmıyorsa vardır bir bit yeniği.

V.I.P

Old School
Takımı
Fenerbahce
Hayır olmıycam grip aşısını 17 tl ye vuruldum domuz gribi aşınının bukadar yan etkisi varken vurulmam.

Yukarı Alt