1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

dolandırıcılardan biri yakalanmış darısı digerlerinin başına

1. sanita

sanita Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    arkdaşalar ne kadar eksikleri olsada türk devleti bir hukuk devletidir
    hakkımızı joymax denen firmanın zavallı GM lerinde arayacağımıza türk adaletinde arayalım
    bu işler ile uğraşanlara ders olur inşallah

02-Ocak-2009 Cuma

Bu da bilgisayar oyunu dolandırıcısı

İnternette oynanan 'Knightonline'a ait karakterleri ve sanal savaş aletlerini satma vaadiyle 100 bin TL dolandıran D.A.S. gözaltına alındı

FATİH ŞENDİL (HABER MERKEZİ)

İzmir Polisi, internette online olarak oynanan 'Knightonline' isimli oyuna ait karakterleri, sanal savaş aletlerini ve eşyalarını internet üzerinden satma vaadiyle son 2 yılda 100 bin TL'nin üzerinde dolandırdığı iddiasıyla D.A.S. isimli kişiyi gözaltına aldı. İnternetteki çeşitli oyun forum sitelerinde farklı isimlerle kendini tanıtıp oyunla ilgili karakterleri pazarlayan zanlı, çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Emniyet yetkilileri, bu tür oyunların özellikle yaşları küçük olan bazı kişilerde bağımlılık yarattığını, bazı kişilerin bu oyunlarda yükselmek uğruna yasak olduğu halde karakter satın alabilmek için evini, otomobilini bile sattığını kaydetti.

BİLİŞİM POLİSLERİ
    İzmir Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Bilişim Suçları Büro Amirliği ekipleri, 'Knightonline' isimli oyunla ilgili savcılığa gelen dolandırıldıkları yönündeki şikayet üzerine araştırma başlattı. Bilişim Polisi, forum sitelerine girerek müşteri gibi davranıp bu oyunla ilgili verilen satılık ilanındaki iletişim bilgilerinden, dolandırıcının internette İlkay E. sahte ismini kullanan D.A.S. (18) olduğunu belirledi. Liseyi yarıda bırakan D.A.S'nin geçimini bu yolla sürdürdüğü, oyun bağımlılarını kandırıp vaadettiklerini vermeden hesabına para yatırttığı ve bu yöntemle yaklaşık 100 bin TL dolandırdığı tespit edildi. Polis tarafından gözaltına alınan D.A.S. çıkarıldığı nöbetçi mahkemede tutuklandı.

Saldırgan yapıyor
    Çılgınlık haline gelen oyunla ilgili açıklama yapan yetkililer şunları söylediler: "Bilgisayar oyunları ve internet, olumlu etkisinin yanında gerçeklik sınırlarını bozmak, saldırganlığı özendirmek gibi sakıncaları da getiriyor. İnternet başında geçen zaman arttıkça insanlar gerçek dünyadan adeta kopuyor, asosyalleşiyor. Yeni nesil internet yüzünden ailesinden bile kopuyor. Günlerce bu oyunların başından kalkmayan insanlar var. Bu yüzden ailelere büyük görev düşüyor."

Yeni Asır'dan alıntıdır

2. BiLqiN

BiLqiN Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    exL Köşe Başı
    t.ederız paylasım ıcın ama yerı burasımı ???

3. Fre3sTyLe

Fre3sTyLe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

4. Quattro

Quattro Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mühendis
    Wala cok güzel bir haber inş devamı gelir ve şu alemdeki ş. ler temizlenir....

5. odin07

odin07 Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    gzzlll

6. Zeratul

Zeratul Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Emek hırsızlarını şiddetle kınıyor , akıllarını başlarına toplamalarını temenni ediyoruz.

*

7. Buura

Buura Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu AmaDous olabilirmi ?

8. gokhan882

gokhan882 Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    orospu cocukları bu dolandırıcılar

9. Tribalizm

Tribalizm Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    evet bu haberi bizim ordaki bilgisayar satış mağaza sorumlusu bi abimden öğrendim kendiside ondan alışveriş eşiğine gelmiş ama sonrada alışveriş gerçekleşmemiştir, anlattığına göre toptan item alıp maliyetsiz olarak güzel rakamlara satıyorlarmış ayrıca kredi kartı klonlama işleri ilede uğraşıyorlarmış duyunca şok oldum, bölelerinin temizlenmesi lazım game piyasasından artık rahat oynayamıyoruz ve hatta geceleri rahat bile uyuyamıyoz acaba çarım soyulacakmı diye :S haber için tşkler bilgilendir amaçlı güzel bi topic olmuş..

10. Seppuku

Seppuku Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :cry: Allah onlara akıl fikir versin.

11. Meddah

Meddah Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    100.000 TL için davaya bakarlar, peşinde koşarlar fakat Silkroad ile ilgili olan hırsızlık durumlarında olay bu noktaya gelmez. Sonuçta Silkroad'da alım satımdaki rakamlar çok az. Bu yüzden davaymış cartmış curtmuş kimse ilgilenmez.

12. gRaNdFlaSh

gRaNdFlaSh Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrencı
    mıllet cahılse adam napsın kullanmıs ıste 100 bın ytl demek fazla bı para sanal ortamda guvneıp yollarsa 1-2 bın ytl bu senın kafasızlıgındr emegını rıske atıosan adam calmakta nıye tereddıt etsın??1-2 bın ytl verebılıosan atla gıt yanına o zaman bu kadar mı akfasızlar ıyı yapmıs adma akıllansın enayıler bıraz!!! :oldie:

13. Romeo.

Romeo. Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Meslek:
    Flower of Life
    bu net alemi bir meyve sepeti , meyvelere sulanan kurtcuklar herzaman olacaktır! :oldie: :roll:

14. Jaysean

Jaysean   gamer olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    gözlerinde buldum dünyamı hiç yaşamamıştım bu anı .. at bir cimcik yoksa rüyamı.. dur kalbim dur buldum dewamı .......Polemick