Evet Arkadaşlar Doğadaki Hayvanların Korunmak Amaçlı Kamuflajları

çoğu kamuflaj değil denk gelmiş ama çok güzel resimler paylaştığın için teşekkürler..

bunlardan haberim var ama yeri gelmişken söylemeden geçemicem o yeşil olan çekirgeyi yaprakların arasından seçmek imkansız...lakin sırtında yaprak damarları var ve tıpa tıp yaprak gibi yaprak yani :D anlamak imkansız

virtuez demiş ki:
bunlardan haberim var ama yeri gelmişken söylemeden geçemicem o yeşil olan çekirgeyi yaprakların arasından seçmek imkansız...lakin sırtında yaprak damarları var ve tıpa tıp yaprak gibi yaprak yani :D anlamak imkansız
aynen katılıyorum

LiFeGuaRD demiş ki:
bukalemunların bile ortama göre renk değiştirmediği ortaya çıktı ne diosunuz ihihi :D
İyi bak istersen her bölgesi (Kuyruğu,gövedesi)bulunduğun yerin rengini almış :wink1: 8)

Bu hayvanlar gerçekten bi harika, bazı şeyleri bana tekrar tekrar hatırlatıyor.Ayrıca bukalemunlar benim düşünceme göre bulundukları ortama göre renk değiştiriyorlar.Nedeni derideki renk pigmentlerinin çok duyarlı olması.Haliyle her cisim kendi rengindeki ışını yansıttığı için bukalemunun üzerindeki pigmentler o renge dönüşüyor.Bunu o kadar kusursuzca yapıyor ki bir kaya parçasından bile zorlukla ayırt edebiliyoruz.Gerçekten müthiş teşekkürler.

Yukarı Alt