Takımı
Besiktas

Divan'da restleşme

İnan Kıraç, Adnan Polat’a 27 Mart’tan önce ‘bırak’ dedi. Başkan ‘istifa ve seçim yok’ diyerek sert çıktı

G.SARAY’DA camianın duayeni İnan Kıraç daha önce canlı yayınlarda, birebir görüşmelerde istifaya davet ettiği Adnan Polat’a aynı çağrıyı bu kez Divan Kurulu üyeleri önünde tekrarladı. Uzun bir aradan sonra Divan toplantısına katılan ve ilk olarak söz alan Kıraç yine Adnan Polat’a yüklenirken şu açıklamaları yaptı:

“BİR TV kanalındaki konuşmalarımın yanlış anlaşılması üzerine ikinci ailem Divan Kurulu’nda konuşma kararı aldım. Selahattin Beyazıt ve arkadaşlarımın başkan olma ısrarına rağmen ailemin isteğiyle reddettim. Kol kırılır yen içinde kalır kuralını ben de çiğneyenlerdenim.

‘KEYFİ HARCAMA BİTİRİR’

G.SARAY’DA  bizi başarıya götüren birlik, beraberlik duygusu tek çözüm yoludur. Adnan Öztürk, Faruk Süren ile görüştüm. Önerim ‘Birleşin, oy hesabı yaparak idare heyeti kurmaya çalışmayın. G.Saray’a hizmet edecek, verimli olacak kişileri bir araya toplayın’ oldu. Faruk Süren birleştiriciliği benim yapmamı söylediğinde, yapamayacağımı anlattım ve başkan adaylığı için aklımdaki ismin Ünal Aysal olduğunu söyledim.

İKİSİ  de bu ismi destekledi. Aysal’a başkanlık konusundaki görüşünü sorduğumda, ‘Başkan istifa etmeden herhangi bir şekilde adaylığımı açıklamam’ dediği bir hakikattir. Adnan başkanın yaptığı iyi işler vardır ama yorulmuştur. Daha fazla da yıpranmaması için 27 Mart’ta yapılacak ibra toplantısından önce istifa etmelidir. İbra edilmelidir, başkanlığı bırakmalıdır.

G.SARAY yönetimi ikiye bölünmüştür. Birbirleriyle konuşmamaktadır. 300 milyon TL civarında bir bütçeyi yönetecek böyle bir yönetimin alacağı kararlar ne kadar sağlıklı olacaktır? G.Saray taşınmazlarını satarak bu borçlardan kurtulursa ve keyfi harcamalara devam ederse bu yönetim anlayışıyla o da çok kısa zamanda biter”

KONSOLİDE borç 283 milyon dolardır. Son yılda futbola harcanan para 386 milyon TL’dir. Bu dönemde gelen giden futbolcu sayısının 93 olması ise düşündürücü. 2006-07 sezonunda şampiyon olan takımın maliyeti ise 19 milyon dolardır. Borçlanmalara karşılık verilen teminat ve ipoteklerin toplamı 1 milyar 114 milyon TL’dir. Önümüzdeki senelere ait naklen yayın ve sponsorluk anlaşılması dahil ipotek ve teminat edilmemiş hiçbir gelir kalmamıştır.”

DİVAN’DA en son söz alan Adnan Polat ise eleştirilere şu yanıtı verdi: 

‘SEVMEYİN AMA SUSUN’

“Kulübümüzün sahibi vücudu da taraftarımızdır. G.Saray taraftarı bugüne kadar sergiledikleri duruşu bozmamalı. Futbolcularına sahip çıkmalılar. Bizi eleştirin ama onlara 90 dakika sahip çıkın. Futbolda da bundan sonra daha iyi neticeler alacağımıza kesinlikle inanıyorum ve bunu da size göstereceğim.

Söyleyecek sözü olan gelir buradan söyler. Bu tehditler kampanyalar kulübe kalıcı zarar veriyor. Lütfen yapmayın. Bizi bir araya getiren G.Saray sevgisidir. Bu sevgi yetmez, G.Saraylı gibi düşünmek ve hareket etmek gerekir. Bizi sevmeyebilirsiniz ama G.Saray’a karşı vecibeleri yerine getiriniz ve susunuz.

İstifa etmek ve şu dönemde seçime gitmek gibi bir şeyi düşünmüyorum. Mali kongreden önce hiç düşünmüyorum. İbra olmamak gibi düşüncem yok. İbra edilmek için rüşvet verdi dedirtmem.”

Polat, İnan Kıraç’ı görmezden geldi

G.SARAY’IN dün yapılan Divan Kurulu Toplantısı’nda başkan Adnan Polat ile kendisini hemen hemen her fırsatta istifaya davet eden ve yeni bir oluşumun startını veren İnan Kıraç arasında en az dışarıdaki kadar soğuk rüzgârlar esti. Sarı-kırmızılı camianın duayeni Kıraç, Lütfi Kırdar Kongre Salonu’na erken giderken, sonradan salona giren Polat’a selam vermek için oturduğu yerden ayağa kalktı. Ancak G.Saray Başkanı, İnan Kıraç’ı görmemezlikten gelip kafasını çevirdi.

Selahattin Beyazıt: Benim âlâkam yok

G.SARAY’IN efsane başkanlarından Selahattin Beyazıt, kulübün son durumunu iyi bir G.Saraylı olarak izlediğini ancak seçim atmosferi ile ilgili herhangi bir tasarrufunun olmadığını açıkladı. Beyazıt, son dönemde yaşananlar ve seçim için yapılan çalışmalarla ilgili olarak “Bu tip hareketlerin içinde direkt veya endirekt müdahil olmayı düşünmüyorum. G.Saray büyük camiadır. En doğrusunu mutlaka bulacaktır. Hiçbir seçim senaryosuna adımın karışmasını istemiyorum” dedi.

Cansun: İmza ile başkan gönderilmez

DİVAN’DA Adnan Polat’a destek veren nadir isimler arasında yer alan Mehmet Cansun, kulübün zorlu bir dönemden geçtiğini ve imza kampanyası ile seçime gitmesini doğru bulmadığını söyledi. Cansun “Başkan ancak yolsuzluk yaparsa görevden alınır bunu da belgeler ile ispatlarsanız. Başarı için birlik şart” dedi.

Her nekadar bi bu adamı eleştirsekte, helal olsun diyorum hâlâ savaşıyor. :think:

Yukarı Alt