1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

DirectX 11 hakkındaki ilk bilgiler yayımlandı

1. POTATOHEAD

POTATOHEAD Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Microsoft bugün yaptığı açıklama ile DirectX 11'de bulunacak özellikleri açıkladı. Windows Vista ve daha sonraki Windows versiyonlarıyla uyumlu olacak olan yazılımda bulunacak özellikler şöyle:

Windows Vista ve daha sonraki Windows versiyonlarına tam uyumluluk

DirectX 10 ve 10.1'i destekleyen ekran kartları ile uyumlu olacak, DirectX 11'i destekleyen ekran kartlarında ise tüm yeni özelliklerden yararlanabileceksiniz

Yeni "Shader" teknolojisi ile ekran kartları sadece grafik üretmekle sınırlı kalmayacak ve oyun yapımcıları bu sayede ekran kartını paralel bir işlemci olarak kullanabilecekler (kullandırabilecekler)

Çok çekirdekli işlemcilerde oyunlar daha performanslı çalışacaklar

"Tessellation" (poligon parçalama) adlı yeni özellik sayesinde oyunda bulunan modellere yaklaşınca daha gerçekçi bir görüntü elde edilecek (hey, ben oyun yapımcısı değilim, sadece oyunları oynuyorum o yüzden tam olarak bunların oyun yapımcıları için ne gibi faydalar getireceğini bilemiyorum)

DirectX 11'in ne zaman yayımlanacağı hakkında ise Microsoft herhangi bir açıklama yapmaktan kaçınıyor. Bu konu hakkında detaylar geldikçe sizlerle paylaşacağız

2. TitusPullo

TitusPullo Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Harika olacak ya. Ama daha piyasaya ne zmn çıkacağı hakkında bir bilgi dahi yok.

3. POTATOHEAD

POTATOHEAD Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hacı Dx11 bir yana daha doğru dürüst DirectX 10 kullanan oyun piyasaya çıksa kurban keseceğim zaten (sadece Dx10 desteği olan bile piyasada nadir.) Oyun yapımcılarıyla bu kadar kopuk ürünler olmazdı bir zamanlar; Dx8.1 çıktığı zaman kısa sürede yaygınlaşmış ve adam gibi kullanılabilmişti. Bunu da başka bir jeolojik devirde adam gibi kullanırız herhalde...

4. TitusPullo

TitusPullo Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36

Güzeldi :P

5. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    227
    Ödül Puanları:
    63
    dx11 vista ile sorun çıakrttığına dair bir yazı okumuştum ama tam hatırlayamıyorum :S