1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Dikkat hacklenmeden önleminizi alın...

1. broxni

broxni Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bundan 1 hafta önce 80 lv Wizard karakterim hacklendi,şimdi size nasıl hacklendiğimi ve bundan korunma yöntemlerinden bahsedicem...
    Hackerın bana yolladığı mail , ip adresini buldum fakat bana Brooklynde yaşadığını söyledi , yalan söyledi bilgisayarına bağlandım ama çok geç kaldım çünkü benden 1 adım öndeydi.

Kullanılan programın adı Subseven;
    Kod:
    SubSeven'ı uzaktan yonetim için veya hacking programı olarak kullanabilirsiniz. Zip dosyasının içinde iki tane program var bi tanesi server.exe bunu kurbanın bilgisayarında calıstırmalısınız netbustan filan girip upload edebilirisiniz. Sebseven.exe ise esas program her şeyi bu program sayesinde yapacaksınız...
    [ n a s i l c a l i s i y o r ]

Kullanımı basit bir trojan. Bilgisayarına indirdiğiniz dosyanın içinde server.exe adlı bir dosya olucaktır ve siz çalıştırdığınız bir hata verir[şöyle: error loading system resources]. ardından siz farketmeden hardiskinize yerleşir ve siz her bilgisayarı kapatıp açtığınızda program kendiliğinden aktif hale gelir. Bu dosya yardımıyla karşınızdaki hacker sizi an ve an izler...

[ n e l e r y a p a b i l i r ]

+ Size mesaj yollar, ve cevap verebilirsiniz...

+ Browseri açıp istediği siteye yönlendirir..

+ Start butonunu saklar

+ Kullanıcının desktop görüntüsünü alabilir..

+ Keyboard tuşları calışmaz

+ Kurban'la chat yapabilir. Icq chat gibi bir programi var her zaman üstte olucak yani hic bir zaman küçültemez. Chatleşirken bir kac numara yapabilir.Kurbanın yazdığı yer kaybolur sadece sizin yazdıklarınızı görür kendisi yazamaz. Chat'ide kapatamaz ancak bilgisayarı kapamak zorunda kalır..

+ Pc Speaker'ı açıp kapar.

+ Windows'u yeniden başlatır.

+ CD-ROM'u açıp kapar

+ Mouse trail'i ekleyebilir.[Hani şu mouse'un arkasından gelen bir ok daha varya o işte]

+ Server'a şifre koyabilir.

+ Açık olan pencerelerin listesini alabilir:

- İstediğiniz pencereyi kapayabilirsiniz

- enable/disable yapabilir.Kurban pencereyi açamaz

- Pencereyi kapama tuşunu iptal edebilir

+ Kurbanın bilgisayarındaki bütün sürücülerin listesini verir.

+ Monitoru açıp/kapar.

+ Görev çubuğunu saklar.

+ Kullanıcının bilgisayarı hakkında daha detaylı bilgi alabilir.Windows version,

kullanıcı adı, şirket adı, ekran çözünürlüğü gibi..

+ Server'in ismini değiştirebilir

+ Yazdığınız herşeyi anında görür...

+ Ses kaydeder. Kaç saniyelik ses kaydı istiyorsanız yazıyorsunuz. Ve kayıt bittiğinde

server size yolluyor. Tabii kullanıcının mikrofonu varsa..

+ Dosya Yöneticisi.Kurbanın bilgisayarındaki bütün dosyaları görebilir. Bir klasore iki

kere tıkladığında istediğini yapabilir:

- Dosyanın boyutunu gorebilir

- dosya download edebilir

- Bmp veya Jpg dosyası ise wallpaper yapabilir.

- dosya silebilir

- Wav dosyalarını calabilir

- Istediği programı/trojani kullanıcının bilgisayarında calıştırabilir.

+ Mouse tuşlarının yerlerini değiştirir..Sola bastığında sağ sağ'a bastığında sol tuşun

görevini yapar..

+ Kurban online olunca haber verir. Bunu E-mail serveri kullanarak yapabilir, icqdan

kurban her online oldugunda ip numarasını belirten bir mesaj gelir.

+ Server'ı kapar.Fakat kullanıcı bilgisayarı bi daha actığında server yeniden acılır..

[ n a s ı l k o r u n u c a z ]

Bilmediğimiz hiçbir siteden asla ve asla dosya indirmicez , indirdiğimiz her dosyayı mutlaka virüs programlarına taratıcaz..
    Her zaman yüklü bir virüs programımız olucak ve güncellemerine dikkat edicez.
    Firewall açık olucak yoksa hemen bir tane kurulucak.
    Bilgisayarınız açıkken silk al yoksa banlanırsın tarzı ilginç uyarılar aldığımız yada üstte yazdığım şıklardan herhangi biri veya birkaçı başımıza geldiğinde direk internet bağlantısı kesilip(modemi kapamak v.b) detaylı bir virüs taraması yapılması şarttır..
    Unutulmaması gereken nokta asla bu olay başımıza geldiğinde panik yapıp aynı bilgisayardan şifrenizi değiştirmeye kalmayın böylece hacker'a şifrenizi , yeni şifrenizi , gizli sorunuzu yani kısaca karakterinizi vermiş olursunuz...
    Olduda başınıza geldi , hacker size paysafecard karşılığında karakterinizi vermeyi teklif edicektir , unutmayınki karşınızdaki bir hacker kredi kartı bilgilariniz + karakteriniz + paysafecard'ınızıda alıp kaçıcaktır.
    Bakın Hacker burda bana yolladığı mail ile 50euro'luk paysafecard istiyor , karakterimi geri vermek için...

Peki başıma geldi ve karakterim gitti ne yapmalıyım diyorsunuz;

Hack bir suçtur!..

Derhal ''Bilişim Suçları Şube Müdürlüğü'nü arayın;

http://bilisimsuclari.iem.gov.tr/

Onlar yapmanız gerekenleri anlatıcak ve suç duyurusu için ''Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na gitmeniz gerektiğini söylicek..

http://www.yargitaycb.gov.tr/

Program hakkındaki bilgiler alıntıdır.
    Umarım yardımım dokunur...

Yaşadığınız deneyimleri paylaşırsanız daha fazla kişiye yardımcı oluruz ve bilgi yardım almak için bu başlık altında sorularınızı bekliyorum.

2. MicroEx

MicroEx Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mekatronik - Bilgisayar Mühendisi
    uzun ıs ama yapanlarda var enlatım ıcın thx

3. Unreminical

Unreminical Tanınıyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenciyim.
    Açıklama çok iyi olmuş arkadaşım. Bunu bir çocuk bile yapıyor artık. Geçmiş olsun. Umarım bu olaylar çoğalmaz. İndireceğim her şeyi; eski laptoptan indirir kontrol ederim. Sağlamsa kendime atarım :P Titiz olmak lazım.

4. MicroEx

MicroEx Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Mekatronik - Bilgisayar Mühendisi

aynen bednede keske laptop olsa :P

5. broxni

broxni Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler. Laptop olayına gelince (Y) XD

6. (_MrKorN_)

(_MrKorN_) Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Bende nod32 var içim rahat zaten her hafta düzenli bilgisayar taraması yaparım.