Dica'da mutlu son
Süper Lig ekiplerinden Manisaspor, bonservisi İtalya'nın Catania kulübünde bulunan Rumen futbolcu Nicolae Dica ile bonservisini alma önceliği kendisinde olmak üzere 3 yıllık kiralık olarak sözleşme imzaladı.

Tarık Almış Spor Tesislerinde yapılan imza töreninde konuşan kulüp başkanı Kenan Yaralı, dün akşam takımla birlikte çalışmaya başlayan Romanya Milli Takım oyuncusu Dica’nın bonservisini alma önceliği Manisaspor’da olmak üzere 3 yıllığına kiraladıklarını kaydetti.
Yaralı, sözlerini şöyle sürdürdü: "Transfere bugün itibariyle son noktayı koyuyoruz. Dica ile Genel Menajerimiz Öner Karalar tarafından sürdürülen yaklaşık 20 gün süren bir transfer trafiği vardı. Dün itibariyle görüşmelere son noktayı koyarak Dica’yı renklerimize bağladık. Kendisi ile 3 yıllık bir kontrat yaptık. Catania kulübünden satış opsiyonlu aldık. Aradığımız 10 numara Dica idi, inşallah Türk futboluna, Manisaspor’a faydalı olacağına canı gönülden inanıyorum. Kendisi dün akşam ve bugün sabah antrenmanlara katıldı. Kendisi de Manisa’ya gelmek için çok hevesliydi."
Manisa’da olmaktan dolayı çok sevinçli olduğunu anlatan Dica ise "Bu sezon Manisaspor için elimden geleni yapacağım. Ben, Manisaspor camiasının benden beklediğinden fazlasını vermek istiyorum" diye konuştu.
"Türkiye’nin yeni Hagi’si mi olacaksınız?" şeklindeki bir soruya ise Dica, Hagi’nin çok büyük bir futbolcu olduğunu, onun kadar olmayı hedeflediğini, Türkiye’de Hagi gibi tanınmayı istediğini söyledi.
Konuşmaların ardından Dica, üzerinde adı yazılı Manisaspor formasını giyerek gazetecilere poz verdi.
30 yaşındaki tecrübeli oyuncu bugüne kadar Dacia Piteşti, Argeş Piteşti, Steau Bükreş, Catania, Iraklis ve Cluj takımlarının formalarını giydi. Bu takımlarda 292 maçta forma giyen Dica, 110 gole imza attı.
Rumen futbolcu Romanya (A) Milli Takımı’nda da 32 maçta 9 gol kaydetti.​

Yukarı Alt