Devler sahnede

F6AB047946F1BD4B919A00A8b.jpg

Sağlam plan

"Agresif bir futbol bizi bekliyor. Hem tempolu oynayıp, hem sinirlerimize hakim olmalıyız. Gereksiz top kaybına son, paslarımız isabetli olmak zorunda...".

Beşiktaş'ta Trabzon derbisinin hazırlıkları sürerken, Ertuğrul Sağlam bordo-mavili ekibi nasıl devirmesi gerektiğinin planlarını yaptı. Holosko dışında sakat oyuncusu bulunmayan siyah-beyazlılarda bütün hesaplar 'orta saha' üzerine yazılıyor. Trabzon karşısında çift ön liberolu sistemden vazgeçmeyecek olan Sağlam, futbolcularıyla yaptığı toplantıda
neler istediğini tek tek anlattı:

Kaptana Özel Görev

"Trabzon'da agresif futbol bizi bekliyor. Orta sahada ayakta kalan, gereksiz top kaybı yapmayan ve paslarını yerini bulan takım sahadan galibiyetle ayrılır. Tempolu oynamak ama bu arada sinirlerimize de hakim olmalıyız. Zor olacak ama son gülen biz olacağız." Ertuğrul Sağlam, kaptan Delgado'ya, "Sağa-sola koşu yap, rakibin dengesini boz" derken; Yattara için de, "Kesinlikle birebir kalmamalı. Ona mutlaka ikili savunma yapılacak" ifadesini kullandı.

İlker Ateş: Golsüz bitmez

Bu maça yakışmayacak tek sonuç, golsüz beraberlik olur. 90 dakikanın golsüz geçmeyeceğinden adım gibi eminim. Hatta iki takımın da gol atacağına inanıyorum. Tahmin edemedeğim tek şey, hangi tarafın daha çok gol atacağı. İki tarafta da ele avuca sığmayan çok önemli golcüler var. Maçın sahibi, orta sahayı kontrol eden taraf olacak. Beşiktaş bu bölgede, kaptan Matias Delgado ile biraz daha öne çıkıyor. Kazanan şampiyon olmaz, kaybeden de umudunu yitirmez. İlk büyük maça, kalitenin damga vuracağından yüzde yüz eminim.

Turgay Demir: Rüştü farkıyla!

Hücum gücü anlamında iki takımın da sıkıntısı yok, problem savunmalarda. Song'un gelmesiyle Trabzon defansı biraz daha toparlandı. Zapotocny de Beşiktaş savunmasını kendine getirdi. Kâğıt üzerinde avantaj ve dezavantajları tartıya çıkarırsak dengeli bir görüntü var diyebiliriz. Rüştü ile Tolga'yı kıyasladığımda (kıyaslanmaz bile) kaleci anlamında Beşiktaş daha şanslı diyebilirim. Gollü bir maç olur ve zor da olsa Beşiktaş kazanır diye düşünüyorum. Tersi olursa da şaşırmam. Bu maçta sürpriz sonuç yok.

Cenk Atılgan: Askerler önemli

Beşiktaş'ta Holosko'nun, Trabzonspor'da Yattara'nın sakatlıkları can sıkıyor. Çünkü her ikisi de takımlarının olmazsa olmazları, her ikisi de rakip hocaların kâbusu... Pazar günü 23 yeni takviyeli bordo-mavililerin kadro kurmakta sorun yaşayacağını sanmıyorum. Buna karşılık sadece 6 yeni transfer yapan Beşiktaş'ın da bu açıdan sıkıntısı yok. Çünkü gelen, gideni aratmadı. Derbinin Avni Aker'de oynanması Trabzon'un avantajı. 4'te 4 yapan Beşiktaş'ın tavan yanmış morali avantajları dengeliyor. Maçı generaller değil, askerler kazanacak.

Kaynak Fotomaç

Yukarı Alt