Devler Ligi aşkına
Şampiyonlar Ligi'nde mücadele etmek isteyen Fenerbahçe, bu yolda ilk sınavını 3. ön eleme turu ilk maçında bu akşam deplasmanda Young Boys karşısında veriyor.

Caner, İlhan, Miroslav Stoch ve İssiar Dia’yı kadrosuna katan Fenerbahçe, ilk ciddi ve önemli sınavına çıkıyor. Şampiyonlar Ligi’nde gruplara kalabilmek için bir ön eleme ve bir Play-Off turu oynaması gereken Kanarya, ilk mücadelesini bu akşam İsviçre deplasmanında Young Boys karşısında verecek. Stade de Suisse’de saat 21:15’te başlayacak bu önemli karşılaşma, NTV tarafından ekranlara getirilecek. Tek hedef, önümüzdeki hafta Şükrü Saracoğlu Stadı’nda oynanacak rövanş için avantajlı bir skor elde etmek. Aykut Kocaman’ın, yeni transferlerden 2’sine bu akşamki mücadelede yer vermesi bekleniyor. Bugüne dek Avrupa Kupaları’nda 13 kez ön eleme turu oynayan Fenerbahçe, bunların 11’inden zaferle çıkarken, 2 kez elendi. Dikkat çekici olan bu iki kötü sonucun da Şampiyonlar Ligi ön elemelerinde alınmasıydı.

Feyenoord ve Dinamo Kiev’e elenmişti

UEFA ve Avrupa Ligi’nde çıktığı 5 eleme maçında da turu geçen Sarı-Lacivertliler, Devler Ligi’nde ise 8’de 6’lık bir başarı oranı tutturdu. Kanarya, 2002/03 sezonunda Hollanda’nın Feyenoord, 2006/07’de de Ukrayna’nın Dinamo Kiev takımlarına elenerek, Şampiyonlar Ligi’nde mücadele etme hakkını yitirmişti. Bu arada Avrupa Kupaları’nda İsviçre takımlarıyla sadece bir kez geçen sezon eşleyen Kanarya, Sion’u deplasmanda 2-0 yenmiş, evinde 2-2 berabere kalmıştı.

YOUNG BOYS

Burki
Lingani
Dudar
Jemal
Sutter
Hochstrasser
Costanzo
T.Doubai
Degen
Bienvenu
M.Schneuwly
T.D.: Vladimir Petkoviç

FENERBAHÇE

Volkan D.
Bekir
Bilica
İlhan
Santos
Kazım
Baroni
Emre
Stoch
Alex
Gökhan Ünal
T.D.: Aykut Kocaman

Stat: Stade de Suisse
Saat: 21.15
Yayın: NTV
HAKEM: Svein Oddvar Moen (Norveç Federasyonu)​

Fanatik ^^

Nereye yazacağımı bilemedim ama bu fenerin şu oyunu korkutuyor beni gelecek adına :/ Felaket kötüler rakip az becerikli olsa şimdiye 4 tane sallamıştı. Şans yanlarında ama takım adına sahada hiçbirşey yok. Lugano , gökhan gönül ve santrafor gelmesini bekliyorlarsa çok canları yanar o zamana kadar. Amatör küme takımı gibi oynuyor ne yazık ki.

__

Kimse yazmamış bende buna ekleyim bari :P

Şans melekleri feneri istiyor iyi ki de istiyor yoksa hali perişandı fenerin. Oyun adına hiçbirşey yok ama genç oğlanlar beceriksizler son topa kadar iyi gidiyorlar ama bitirici vuruş yok. Neyseki fener 2 kere geldi 2 atakta güzeldi ve gol oldu ama her zaman böyle olmaz toparlanması lazım takımın. Artık turu da geçtiler diyebilirim deplasmanda 2 gol atmış eleneceğini sanmam tabi bu oynanan futbolun değişmesi de lazım ^^

Bir parantezde kazima acmak istiyorum bu adamı arkasından ne laflar edip göndermedik mi akıllı biri olsa zaten o hataları yapmazdı . Şimdi adama canım cicim takılıyorsun hala da akıllanmamış görüyoruz kırmızı kart falan geçtim kazım aynı kazım altın semerde vursan aynı kazım :P

fenerde aptal kazım gibi sorumsuz bekir önder gibi sakar adamlar olduğu sürece fener hep zorlanır

Stoch & Volkan'a yatıp kalkıp dua etsinler. Stoch çok iş yapacak gibi geliyor bugün çok beğendim. Volkan sakatlansa da süper maç çıkardı. Ama takım için aynı şeyleri söyleyemeyeceğim skor aldatmasın şanslı günündeydi. 3 top direkten döndü rakibin ki dönüp sahaya gelenlerde boş kaleye gol olamadı ^^. Neyse kötü mötü şansa da olsa kazandı fener turu da bırakmaz burdan. Diğer ön eleme de kolay kura cekse bari :P

Ps. 2-2 oldu tam yazarken tur hakkında herşey olabilir sözümü geri alıyorum :lol:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
kadroya bak, önder 80 kere kovuldu kadro dışı kaldı, kazım 100 kere kovuldu geldi, selçuk 500 yıldır yan gelip yatıp futbolcuyum diye geçiniyor 100 yılsa toplam fb formasını giydiği süre 90dk. değildir, defans ise bekir ve bilicaya kalmış 5 yeselerde bursaspor 20 milyon avro daha kazansa...

Yukarı Alt