Arkadaşlar bu sene başından itibaren düzenli olarak 2-3 saat çalıştım bol bol soru çözdüm 150-300 soru civarı çözdüm genelde 200- 250 konu çalıştım... ama bir türlü başarıyı tam olarak yakalayamıyorum... bir kere eksiğimi bulamıyorum konuları hep biliyorum formülleri felan ama uygulamaya gelince foss... yapamıyorum ama konuyu biliyorum çok morelim bozuluyor... ama yapıcak birşeyim yok artık... Sizce Neden Böyledir YOKSA BEN BAŞKALARINDAN AŞAĞIMIYIM :!!&%&! :!!&%&!

TheCombo demiş ki:
Arkadaşlar bu sene başından itibaren düzenli olarak 2-3 saat çalıştım bol bol soru çözdüm 150-300 soru civarı çözdüm genelde 200- 250 konu çalıştım... ama bir türlü başarıyı tam olarak yakalayamıyorum... bir kere eksiğimi bulamıyorum konuları hep biliyorum formülleri felan ama uygulamaya gelince foss... yapamıyorum ama konuyu biliyorum çok morelim bozuluyor... ama yapıcak birşeyim yok artık... Sizce Neden Böyledir YOKSA BEN BAŞKALARINDAN AŞAĞIMIYIM :!!&%&! :!!&%&!
ayni sorun bendede var merak etme tek değilsin :| önerisi olan avrsa ?

TheCombo demiş ki:
Herkes zekidir. Sadece kullanmasını bilenler ve bilmeyenler vardır. Yaptığın çok yanlış. GÜnde 3-5 sa. çalışma, 300-500 soru ile bir yere varamazsın. Gerektiği kadar performans göstermen yeterli olacaktır. Her gün 1 saat çalışıp 1 saat test çözsen emin ol şu ankinden daha başarılı olacaksın. :wink1:

DreamWorker demiş ki:
TheCombo demiş ki:
Herkes zekidir. Sadece kullanmasını bilenler ve bilmeyenler vardır. Yaptığın çok yanlış. GÜnde 3-5 sa. çalışma, 300-500 soru ile bir yere varamazsın. Gerektiği kadar performans göstermen yeterli olacaktır. Her gün 1 saat çalışıp 1 saat test çözsen emin ol şu ankinden daha başarılı olacaksın. :wink1:
Ya bir kere benim elimde olan bişi oldunu sanmıyorum tabi başlarda 2 saat çalıştım sonra düşük aldıkça artırdım artırdım enson 2 gün önce 350 soru çözdüm ya insan kendini çok zor durumda hissediyor hiç bir şey yapmıyorum artık o kadar hırs yaptımki 1 dizi ve günde 15dk ile -30 dk arası pc başında kalıyorum OLMAYINCA OLMUYOR AMA BEN ÇALIŞACAM SONRA OKUYAMASAN TÜH ÇALIŞSAYDIM DEMEMEK İÇİN DEVAM EDECEM...(Biliyorsunuz keşke dememek çok önemli...)

DreamWorker demiş ki:
TheCombo demiş ki:
Aynen katılıyorum oks ye girdiğimde gunde toplam 100 soru cozuyomuydum onu bıle bılmıyorum..sınıfımda gunde 1000 soru cozuyorum dıyenler bıle vardı ama cok soru cozmekle nereye kadar?Sınavda cok soru cozenlerın cogundan yuksek bır performans sergiledim..gırdıgın sınavlarda heyecan yapma ara ara konu tekrarı yap emın ol sende iyi bir yerlere geliceksin..--

Ayrıca Bilgisayar kullanmaktan cok hoslanıyorsan(büyük ihtimalle öyledir) Kendini asırı sekılde azaltıcam diye zorlama..için rahat olsun yeterli..bu sekılde gayet rahat bı sekılde uygulamayada sokarsın bildiklerini..

Arkadaşım bence hiç bir insan eşit değil... Sen Akılısındır... Ben 100 soru çözsem sbsden 100 puan alırım...

Bide benim 1.dönem bütün notlarım 5 ama denemelerim 350-370 civarı geliyor benim hedefim 470 en az çalışmama görede normal bir insan alır ama ben normal değilim...(Ders Alanında)

esittir..birde kafana cok takmıssın sanırım bu olayı..Yapamam diye dusunme kendine bir hedef belirle ve yaparım de...

kronos24 demiş ki:
esittir..birde kafana cok takmıssın sanırım bu olayı..Yapamam diye dusunme kendine bir hedef belirle ve yaparım de...
Nasıl takmam türkiyede üniversiteyi bitirmeyene ekmek yok be...

bitirenlere cok var sanki..

Ayrıca demek istediğim o degıldı yapamam diye dusunuyorsun kafandan bunu atman senın yukselmene buyuk olcude etkı gosterıcektır..

kronos24 demiş ki:
bitirenlere cok var sanki..

Ayrıca demek istediğim o degıldı yapamam diye dusunuyorsun kafandan bunu atman senın yukselmene buyuk olcude etkı gosterıcektır..
2. başladğı sıralarda yapacam yaparım diyordum arkama bir baktım arpa boyu kadar bile yol alamamışım bide sene sonunda patlama yaparsın diyorlar tek ümidim bu :cry:

bendende tam tersine kimsenin ümidi yoktu fakat gerek sınavdaki rahatlıgım gerek yapıcam, kazanıcam dusuncesı ıle basardım sımdı ıstedıgım yerde Anadolu Lisesindeyim..

kronos24 demiş ki:
bendende tam tersine kimsenin ümidi yoktu fakat gerek sınavdaki rahatlıgım gerek yapıcam, kazanıcam dusuncesı ıle basardım sımdı ıstedıgım yerde Anadolu Lisesindeyim..
Ya benim amacım çok büyük ve yapmam lazım ben 470 ALICAM ama morelim çok bozuluyor denmelerim 350-370 geliyor :cry:

benımde dershanelerde dusuk gelıyordu ama sunuda dusun dershaneler en zor sorulardan toplanmıs bır deneme yapıyor..oks de cıkan sorular bızım dershanedeki soruların yanında hiçbirseydi..

Yapabildigin soruları zaten yapıyorsundur onlardan tekrar tekrar 100 lerce cozmek sana bir fayda getirmez aksine zaman kaybı olur. Yapamadıgın soruları ne cevap anahtarından bakacasın ne de arkadan cozumune bakacaksın.konuya caliştin ama o soruyu yapamiyorsun kes soruyu kitaptan as duvarına ya da dolabına her gectiginde o soruyu yapmayı dene 1 ay da ugraş istedigin kadar kufur et soruya saydır ama yapmaya caliş
İşte o soruyu cozdugun gun ogrenmiş olacaksın :thumbsup:

KB24 demiş ki:
Yapabildigin soruları zaten yapıyorsundur onlardan tekrar tekrar 100 lerce cozmek sana bir fayda getirmez aksine zaman kaybı olur. Yapamadıgın soruları ne cevap anahtarından bakacasın ne de arkadan cozumune bakacaksın.konuya caliştin ama o soruyu yapamiyorsun kes soruyu kitaptan as duvarına ya da dolabına her gectiginde o soruyu yapmayı dene 1 ay da ugraş istedigin kadar kufur et soruya saydır ama yapmaya caliş
İşte o soruyu cozdugun gun ogrenmiş olacaksın :thumbsup:
Güzel taktik ama bir kitaptan 100 sayfa kesmem lazım 20 tane soru bankam var 200 sayfa :?

KB24 demiş ki:
Her soruyu kes demiyorum ki yapamadıgın tarzdaki soruyu keseceksin test kitaplarında aynı tarzda yuzlerce soru var ^^
Ya birde kendime güvenim -1 püf ya :cry: artık napsam boşmuş gibi geliyor

Yukarı Alt