1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Dershane hakkında

1. Rochas

Rochas Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Öncelikle herkese merhaba,direkt konuya giriyorum. :)
    94 doğumluyum bu sene üniversite de 2 yıllık bir kaç bölüm tutturabiliyorum fakat lisanslı futbolcu olduğum için aklım çok karışıyor.
    Bir kaç arkadaşım 2 senelikte olsa git nasılsa 2 sene sonra tekrar çalışırsın diyor.Birkaç arkadaşım ise 2 yıllık okuyacağına gir bir sigortalı işe çalış diyor.
    Kendi fikrim tabiki futbol oynamamdan yana çünkü sadece parası için değil aşırı şekilde seviyorum ve egoistlik gibi algılanmasın ama biraz da yeteneğim var.Sanırım en büyük şanssızlığım ailemde kimsenin üniversite okumaması. Şimdi düşünmem gerekenler dershaneye başlarsam idmanlarla eş zamanlı olursa n'yapacağım? (idmanlar genelde 19.30 civarı,sadece kros koşuları hafta sonları sabah 7 de)
    Dershane tercihlerime gelince Final,Uğur vs vs. hiç biri hakkında tek bir bilgim bile yok; Finalde çok kız var kanka boşver gitme çalışırsın harici.
    Benim ne yapmam gerekiyor sizce bir kaç fikir verirseniz çok sevinirim. :kalp:

2. Lenneth

Lenneth   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tekstil
    2 yıllık üniversite sadece zaman kaybıdır. 4 yıllık devlet üniversitesi tutturursan oku derim, onun dışında futbolu bırakma. Sevdiğin işi yap. İlerde 30 - 35 yaşlarına geldiğinde biryerde çalışırken "ulan sırf ailem istedi diye futbolu bıraktım, şimdi ne iş yapıyorum. Keşke kendi hayallerimin peşinden koşsaydım" dersen, yaptığın işin hiç bir anlamı kalmaz. İstersen çöpçülük yap, ama istediğin işi yap. - Ki mutlu olasın.

3. Mopneet

Mopneet   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    38
    Futbolcu olacak olsan da üniversite bitirmelisin bence. Kesin futbolcu olacağım, başka iş yapma şansım yok diyorsan da tuturabildiğin en iyi üniversiteye gir. Üniversite mezunu değilim demek koyar ilerde diye düşünüyorum.

4. Rochas

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Bu mesaj Lenneth rumuzlu uyeden alinti yapildi
    İleride pişman olmayayım diye futbolu ne olursa olsun bırakmıyorum.(diz bağlarım yırtıldı geçen sene.)
    Bende öyle düşünüyorum,başka bir yapamam diye bir şey yok ama en çok istediğim şey futbol oynamak.Üniversite için de işte dershane konusunda da aklım karışık biraz.

5. Temet Nosce

Temet Nosce   globalmod rank8

Beğenilen Mesajlar:
    13
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Hacım Final'e gittim geçen sene, bence kusursuz bir dershane. Gerek ek dersleri gerek öğretmen ilgisi. Kız konusuna gelecek olursak kızlar zaten çoğu kişiyi takmıyor. Zaten üniversite kazanmak için geliyorsun oraya sevgili bulmaya değil. Bazı istisnalar var tabii. Bana sorarsan Final'e kayıt ol. Ben bu sene gene gideceğim ilk sene stajım yüzünden dershaneden pek faydalanamadım.

6. Rochas

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Bu mesaj Clochard rumuzlu uyeden alinti yapildi
    Hacım pm attım müsait olunca yazarsan sevinirim.

7. Toxic

Toxic CG olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Doğalgazcı
    Askerliğini kısaltırsın oku üniversiteyi :P

8. BayPipo

BayPipo Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcuyum
    Yanlış anlama ama Körfez en iyi eğişitmi veriyor hangi fikirlere sahip olurlarsa olsun gidebilirsin hiç muhabbete girmeden sadece dersine odaklanırsın.

9. M ' BiLGiN

M ' BiLGiN Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Öğrenci.
    Katılıyorum , abim lisanslı halterciydi. Aile büyükleri Başta annem olmak üzere dedi ki ; Oğlum kas'larına bişey olur , bırakmak zorunda kalırsın , sana bi zarar gelir vs. Yarın bir gün evleneceksin , mesleğin yok git oku meslek yap dediler. 2 yıllık Muhasebe bilişim okudu. Şuanda 900 TL maaş ile çalışıyor , demem o ki ; Hedeflerinin peşinden koş , Hayallerin'le hedef'lerini karıştırma.

Şu video , sana herşeyi anlatacaktır diye umut ediyorum. Uzun ama , sonuna kadar izlersen pişman olmayacaksın. :muck:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Ekim 2015
  10. Lenneth

Lenneth   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    12
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Tekstil
    @M'Bilgin

Ahmet Şerif İzgören...

Bu adamı Ankara'ya giderken yolda izlemiştim. Cidden adam o kadar ciddi o kadar güzel şeylerden bahsediyor ki, bayıldım adama. Mutlaka izle Burak.

11. M ' BiLGiN

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Öğrenci.
    Bütün seminerlerine katıldım diyebilirim , izmir semineri mütişti. Adam bir yazar , kitapları ücretli. Ama geri dönüşümlü , para kazanmak adına hiçbirşey yapmıyor. Aldığın kitabı , başka bir kitapla ücretsiz değiştirebiliyorsunuz..

12. M ' BiLGiN

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Öğrenci.

Hayat Amacınız Nedir

13. M ' BiLGiN

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Öğrenci.
    Çalışarak yapmak Her zaman daha güzeldir , Fiat'ın 3 oğlu vardır. Fiat ne kadar zengin bilirsiniz , 3 oğul yirmili yaşlar'da intihar eder. Çünkü çalışma'dan yapılan hiçbirşey değerli olmaz. Dershaneye gitmek mesele değil hacım , ne kadar çalışacağın önemli. Okul'dada yapabilirsin her istediğini.

14. M ' BiLGiN

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Öğrenci.

Son olarak bunu izlemeni istiyorum

15. Temet Nosce

Beğenilen Mesajlar:
    13
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    "Ahmet Şerif İzgören Avucunuzdaki Kelebek" eğer izlersen bunu da öneririm.

16. Arcadia

Arcadia Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Yine yaşanmış bi örnek vericem her konuda olduğu gibi :D ;

Bu sene beraber hazırlandığım bi arkadaşım var profesyonel basketbolcu bi dönem beko basketbol liginden bi takımın idmanlarına çıkmıştı uzun bi süre. Bu arkadaş NBA hastası ve ne olursa olsun Amerikada üni okuyup okulların basket takımına giricem ve kendimi göstericem diye bi takıntısı var, ama boş bişey de değil yani çocuk 19 yaşında ve dehşet bi basketbol oynayışı var hatta bu fenerbahçe ülkerin gardı Bo McCalebb le maç yapmışlığı falan var. Bu adam böylesine basket meraklısı olmasına rağmen ben geleceğimi garanti altına almak istiyorum dedi ve bilgi üniversitesi uluslararası finans bölümünde şuan ve ek olarak da okulun basket takımında oynayacak artık.

yani diyorum ki futboldan kopmak istemiyosan tüm ünilerin spor faaliyetlerini tek tek araştır ve sana uygun olan üniye girmek için çabala

17. M ' BiLGiN

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Öğrenci.
    Zaten ilk verdiğim video o hacım :starving:

18. Temet Nosce

Beğenilen Mesajlar:
    13
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Bu mesaj M ' BiLGiN rumuzlu uyeden alinti yapildi
    Senle aynı anda yazmışım hacım görmedim senin videonu

19. M ' BiLGiN

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Meslek:
    Öğrenci.
    Kalp Kalbe karşııı derleeeeeer [horny21

20. Chorus

Chorus   Admin rank8

Beğenilen Mesajlar:
    227
    Ödül Puanları:
    63
    İki yıllık üniversite boş iş , zaten iki yıllıklar üniversiteli olarak dahi görülmezler kampüste.O yüzden gideyim deme sakın , zaman kaybı olur senin için.İş bulmama yardımcı olur diye de düşünme , ben dershanedeyken yanımda kaç tane 2 yıllık okumuş adam vardı...Birde dgs ile geçersin be olum yalanlarına sakın kanma , o iş o kadar kolay değil.

Bunun yanı sıra 4 yıllık üniversiteye girmen lazım çünkü kral bir futbolcu dahi olsan askerlik zamanı geldi mi 2 yıl boyunca askere gideceksin , döndüğünde hiç bir şey bıraktığın gibi olmayacak...Gitmeyip yurt dışına kaçarsan oda başka dert tabii.

Son olarak asla hayallerinden vazgeç demiyorum ama gerçekçi olmakta da yarar var , bir çok arkadaşım oldu benim üniversiteye gitmeme gerek yok ya ben futbolcu olacağım , benim babamın iş yeri var onun başına geçeceğim , ben programcı olacağım vs vs diyen bazıları asker kaçağı bazıları askerde.O yüzden hayallerini bir zemine oturtmaya bak ve olmazsa yedek bir planın olsun yoksa hayatın olabileceklerin hakkında sürekli hayal kurmakla geçer.