Sivok, BJK TV'de yer alan röportajında, derbi maçlarını seven bir yapısı olduğunu dile getirdi.

Ligin 13. haftasında Fenerbahçe ile karşılaşacak siyah-beyazlı takımın oyuncusu, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nda bir kez oynadığını belirterek, "Şampiyonlar Ligi'nde Sparta Prag forması altında oynamıştım. Orada oynamak için sabırsızlanıyorum. Fenerbahçe'ye karşı forma giyip elimden gelenin en iyisini yapmak için sabırsızlıkla bekliyorum" dedi.

Takım olarak her zaman ve her maça galibiyet için çıktıklarını ifade eden son haftaların formda oyuncusu, "Şu anda bizim durumumuz Fenerbahçe'ye göre nispeten biraz daha iyi gözüküyor. Deplasman ya da iç saha olması fark etmez. Biz her zamanki gibi en iyi futbolumuzu oynayıp, sahadan galip ayrılmayı planlıyoruz" diye konuştu.

Siyah-beyazlı oyuncu, Türkiye'de Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe arasında müthiş bir rekabetin olduğunu, Beşiktaş'ın bu takımlarla yaptığı maçların büyük bir çekişmeye sahne olduğunu ve bütün Avrupa'nın bu ekiplerin büyüklüğünün farkında olduğunu dile getirdi.

Tomas Sivok, Eskişehirspor karşısında attığı golden dolayı mutlu olduğunu söyledi.

"TÜRKİYE'DE OYNAMAK ZOR"
Beşiktaşlı oyuncu, Türkiye'de futbol oynamanın zor olduğunu ve kendisinin zorlandığını ifade etti.

Türkiye'deki takımların hepsinin hücum ağırlıklı oynadığını vurgulayan tecrübeli oyuncu, şunları söyledi:
"Rakiplerimiz sonuna kadar hücum ediyorlar. Arkada büyük boşluklar da bırakıyorlar ama ben kendi adıma Türkiye Ligi'nde zorlandığımı söyleyebilirim. İtalya'da da oynadım. İtalya Ligi ile karşılaştırırsam, orada tamamen taktik ve savunma olarak oynarlar. Herkesin taktik disiplini maçın sonuna kadardır. Türkiye'de durum farklı. Çok teknik ve kaliteli oyuncular var ve sürekli hücumu düşünüyorlar. Türkiye'de durum farklı, çok teknik ve kaliteli oyuncular var ve sürekli hücumu düşünüyorlar."

Sivok, birçok önemli takıma karşı forma giydiğini hatırlatarak, "Taraftarın desteğiyle gücümüzü ikiye katlayarak oynuyoruz. Beşiktaş taraftarı müthiş bir tezahüratla destek veriyor. Pek çok önemli takıma karşı oynadım. Örneğin Manchester United'a karşı oynadım. Hayatımda böyle muhteşem bir taraftar göremedim. Çek Cumhuriyeti'nden misafirlerim maçlarımızı izlemek için geliyor. Onlar da taraftarlarımıza hayran kalıyor. Uzun süre taraftarların coşkusu hakkında konuşuyoruz" dedi.

Sivok, takım olarak iyi oynadıklarında futbolcuların performansının yükseldiğine dikkati çekerek, "Takım iyi olunca tek tek futbolcular da iyi oluyor. Maç içerisinde arkadaşlarım açıklarımı kapatıyor. Bu nedenle iyi oynayabiliyorum" diye konuştu.

Elde ettikleri başarıda antrenmanların çok büyük etkisi olduğunu kaydeden siyah-beyazlı oyuncu, Mustafa Denizli'nin gelmesinin ardından daha iyi gözüken futbolcuların olduğunu söyledi.

Kendisi için yapılan övgülerden çok mutlu olduğunu ifade eden Çek oyuncu, bu başarının sadece kendisinin değil, bütün takımın olduğunu ve başarının sonuçlara da yansımasını umduğunu kaydetti.

"BEŞİKTAŞ'A MİNNETTARIM"
Tomas Sivok, kendisini transfer ettiği için Beşiktaş'a minnettar olduğunu ifade etti.

Kendisi için milli takımın ikinci planda olduğunu vurgulayan Sivok, "Ayrıca kendi takımınızda iyi oynarsanız, milli takıma zaten seçilirsiniz. Ama şu anda milli takım benim için tamamen ikinci planda. Önemli olan Beşiktaş'ta oynamak ve sağlıklı olarak performansımı her maçta daha da arttırmam" dedi.

Türkiye'de olmaktan son derece mutlu olduğunu ifade eden Sivok, "Umarım futbol kamuoyu beni hem futbol, hem de kişilik olarak sever. Huzurlu top oynuyorum. Huzuru bulabilmek çok zordur. Kontratım bittikten sonra umarım yenileyebilirim, çünkü burada ortam, takımımız taraftarımız, İstanbul gerçekten çok iyi, her şey çok güzel" diye konuştu.

Galatasaray'da forma giyen vatandaşı Milan Baros'un yakın arkadaşı olduğunu hatırlatan Sivok, sözlerini şöyle tamamladı:
"İkimiz de Galatasaray-Beşiktaş derbisinin bir an önce gelmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Bunu çok sık konuşuyoruz. İkimiz de çok hırslıyız. Birbirimizle bu konuda şakalaşıyor, zaman zaman birbirimizi kızdırıyoruz. Muhtemelen maça başlarken, yine iki arkadaş gibi olacağız ama maç başladıktan sonra tam bir rakip olacağız. Baros ile aramızda çetin bir mücadele olacak. Bunun esprisini de yaptık. Bazen maç içerisinde birbirimizi ısırabiliriz ya da gizli tekmeler atabiliriz. Tabii bu işin şaka tarafı. Çok zevkli ve iyi bir mücadele olacak. Sabırsızlıkla bekliyorum. Maç bittikten sonra dostluğumuz devam edecek."​

tomassivok_sevinc_kollaracik.jpg

Yukarı Alt