Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı

UEFA Avrupa Ligi play-off turun ilk maçında Fenerbahçemiz İsviçre'nin FC Sion takımıyla karşı karşıya geliyor. Cenevre Stadı'nda TSİ 21.30'da başlayacak FC Sion-Fenerbahçe maçını İsveçli hakem Daniel Stalhammar yönetecek. D-Smart'ta EUROFUTBOL kanalından canlı yayınlanacak...
Sarı-lacivertliler, deplasmandaki ilk maçtan, 27 Ağustos Perşembe günü İstanbul'da yapılacak rövanş maçı için avantajlı bir skor almayı hedefliyor.

Turkcell Süper Lig'e iyi bir başlangıç yapan ve ilk iki hafta aldığı 2 galibiyetle lider durumda olan Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi play-off turunda FC Sion'u geçip, Avrupa'da yoluna devam etmek istiyor.
Fenerbahçe'de, Sivasspor maçında sakatlanan kaptan Alex, bugünki maçta forma giyemeyecek. Sakatlığı bulunan Mehmet Topuz ile cezalı olan Bilica da FC Sion ile Cenevre'de yapılacak maçta yer alamayacak.

Bu arada, sakatlığı bulunan Deivid de dün akşam İstanbul'da yapılan antrenmana katılmamıştı.

-LUGANO'NUN OYNAMASI BEKLENİYOR-

Fenerbahçe'nin yeniden anlaştığı ve dün sağlık kontrolünden geçen Uruguaylı Diego Lugano'nun bugünki maçta forma giymesi bekleniyor.

Teknik direktör Christoph Daum'un dünkü antrenmanda as takımda denediği Uruguaylı futbolcuya, cezalı olan Bilica'nın yerine ilk 11'de görev vereceği öğrenildi.

Kaptan Alex'in yerine ise sakatlığı geçen Semih'in bugün ilk 11'de oynaması bekleniyor.

MUHTEMEL 11'LER

FC SION:
Vanins
Vanczak
Alioui
Paito
Mohammed
Chihab
Fermino
Dominguez
Serey
M'Futi
Mpenza

FENERBAHÇE:
Volkan Demirel
Gökhan
Önder (Deniz)
Lugano
Roberto Carlos
Kazım
Cristian
Emre
Dos Santos
Semih
Güiza

Stat: Cenevre Stad
Saat: 21.45
Yayın: EUROFUTBOL
Hakem: Daniel Stalhammar (İSVEÇ)

ELEMELERDE SORUN YOK

UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçında bugün İsviçre'nin FC Sion takımıyla karşılaşacak Fenerbahçe, Avrupa kupalarında eleme turu maçlarında genelde sorun yaşamıyor.

Sarı-lacivertliler, bugüne dek kupalarda çıktığı 12 ön eleme tur mücadelesinin sadece 2'sinde elendi. UEFA Kupası'nda çıktığı 4 ön eleme maçında da turu geçen Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi'ndeki 8 ön eleme turunun 2'sini kaybetti.

UEFA'DA 57.SINAV

UEFA Avrupa Ligi play-off turu ilk maçında bugün İsviçre'nin FC Sion takımıyla karşılaşacak Fenerbahçe, kupada 57. maçına çıkacak.

Geçen sezona kadar UEFA Kupası adıyla düzenlenen organizasyonda bugüne dek 56 maça çıkan sarı-lacivertli ekip, 19 galibiyet, 11 beraberlik ve 26 yenilgi aldı.

Rakiplerinin filelerini 78 kez havalandıran sarı-lacivertliler, kalesinde 56 maçta 93 gol gördü.

Fenerbahçe'nin, UEFA Kupası mücadelesinde en iyi derecesi son 32 takım arasına kalmak oldu.

:arrow: Fenerbahçe Avrupa'da ne yapar? [ANKET]
:arrow: Sion-Fenerbahçe maçı Geyik alanı
:arrow: Fenerbahçe Sion maçına hazır...

Xplosive

Bilgiliyim
Lugona geldi bilica kulübeye çekildi. Ne var şu önderde anlamıyorum. Lugano-Bilica ikilisi daha iyi iş yapardı bence.

Xplosive

Bilgiliyim
Bu maça özel söylemiyorum, daum için önder önemli. Takıma önderi getiren de daum. Lugano da geldiği için önder yerine bilicadan vazgeçecek büyük ihtimal. Spor yorumcuları da böyle söylüyor zaten. ^^

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
puahhaha başlık bir müthiş, ellerine sağlık canımcım az attık ama 2 olsun bizim olsun güzel maç olmuş birazdan golleri izleyeceğim.

V.I.P

Old School
Takımı
Fenerbahce
Kahveye gittiğime pişman oldum yanımızada galatasaylılar izliyor onlar 5 kez bağırdılar biz 2 kez içim biraz kötü oldu :wink1:

V.I.P demiş ki:
Kahveye gittiğime pişman oldum yanımızada galatasaylılar izliyor onlar 5 kez bağırdılar biz 2 kez içim biraz kötü oldu :wink1:
Bizimki deplasman onların maçıda evde oynandı Gerçi bizim taraftar sionkinden fazlaydı ama genede deplasman sayılır :mrgreen:

Bizim şansımızada bütün takımlar kapanıyor sivas gibi sionda 9 kişi defansa yattı yok böyle bi olay 6s nin maçını izledimde rakip takımı gene saldırıodu kapanmamıştı izlediğim kadarıyla

Yukarı Alt