Absence

Kahvede otururken telefon geldi o da stada gitti. Kimsenin çözemediği sorunu o sadece 4 dakikada çözdü.

Denizlispor-Fenerbahçe karşılaşmasının, 58. dakikada sönen ışıklar sebebiyle yaklaşık 40 dakika duraklamasına yol açan elektrik arızasını, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde görevli teknisyen Metin Uçak'ın (43) tamir ettiği öğrenildi.

Kahvehanede maçı seyrederken statta elektrik kesildiğini gördüğünü anlatan Uçak, Gençlik ve İl Spor Müdürlüğü yetkililerinin kendisine telefon edip yardım istediğini, bunun üzerine stada gitiğini ve 5 dakika içinde tamir ettiğini söyledi.

Metin Uçak, "Kahvehanede maçı seyrederken elektrik kesintisinden dolayı durduğunu gördüm. Müdürlerim bana telefon edip, daha önce Denizlispor'da çalıştığımı bildikleri için yardımcı olmamı istediler. Stadı iyi bildiğimden dolayı gittim. Şalteri tamir ederek vakit kaybetmemek için şebekeyi boşalttım. Elektriği jeneratöre verdim. Jeneratördeki elektriği de ayrı bir devre yaparak stat ışıklarının yanmasını sağladım.'' dedi.

Teknisyen Uçak, Denizlispor'dan kovulduğu yönündeki yazıların doğru olmadığını da vurgulayarak, "Orada yedi yıldır elektrik işi yapıyordum. Şartları daha uygun olduğu için iki yıl önce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne geçtim. Stattaki arızayı giderdikten sonra Denizli Valisi Yavuz Erkmen ve Vali Yardımcısı Mehmet Çapraz teşekkür etti." şeklinde konuştu.

Denizlispor Genel Menajeri Özhan Çetin ise tamir edildikten sonra maça ara verilmesinin sebebinin lambaların soğumasının beklenmesi olduğunu bildirdi.

Bu arada Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Denizlispor - Fenerbahçe maçındaki elektrik arızasına ilişkin inceleme başlattı. TFF'nin internet sitesinde yapılan açıklamada, dün Denizli Atatürk Stadı'ndaki elektrik arızası hakkında teknik inceleme yapılacağı belirtildi. Açıklamada şunlar kaydedildi;

"TFF Stadyum ve Güvenlik Komitesi'nin 2009-2010 sezonu öncesinde Denizli Atatürk Stadyumu'nda yaptığı denetlemeler sonucunda, jeneratörün 405 KW/506 KVA gücünde olduğu saptanmıştı. Elektrik kesilmesi durumunda bu jeneratörün gücünün üçte ikisiyle bütün sahayı aydınlatabilecek kapasite ve sisteme sahip olduğu, Elektrik Mühendisleri Odası Denizli Şubesi teknikerleri tarafından da tespit edilmiştir.''

Yukarı Alt