Denizli: İstifa seçeneklerden bir tanesi
Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, 1-0 kaybettikleri Kayserispor maçı sonrasında yaptığı açıklamada, "İşler iyi gitmiyor, istifa seçeneklerden bir tanesi. Yönetim isterse istifayı kabul ederim" diye konuştu.

Beşiktaş'ın Kayserispor'a sahasında 1-0 yenildiği maçın ardından bir basın toplantısı düzenleyen Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli, "Bir şeylerin değişmesi lazım. Bu değişmesi gerekenlerin içerisinde bende olabilirim" dedi.
"Beşiktaş'ın lider ve sorumlusu benim" diyen Denizli, "İşler iyi giderken de istemediğimiz gibi giderken de bunda önemli ölçüde pay sahibi olan kişi benim. Burada kişilerin durumu hiçbir şekilde kurumların ve camiaların önüne geçemez. Dolayısıyla önümüzde CSKA maçına 10 günlük süre var. Beşiktaş'ta bir şeylerin değişmesi lazım. Bu değişmesi gerekenlerin içerisinde bende olabilirim, bu gayet doğaldır. Bu kulübe geldiğim gün hangi şerefi ve gururu yaşıyorsam bir gün ayrılırken de o gurur ve şerefle buradan ayrılacağım. Bu yakın mı olur uzun mu olur bilemiyorum ama neticede bir şeylerin düzelmesi lazım" şeklinde konuştu.
Başkan Yıldırım Demirören ile yarın bir görüşme yapacaklarını belirten Denizli, "Hoş bir tablomuz yok. Hayatım boyunca mücadeleden yılmadım, hep mücadelenin içinde oldum. Herkes gayet yakından biliyor. Dolayısıyla çok fazla söylenecek bir şey yok. Bu takımın başındaki kişi olarak düşüncelerimi başkanımla, yönetimle paylaşırım. Bizim için önemli olan Beşiktaş'ın başarısıdır. Sayın başkanımızla bir durum değerlendirmesi yapacağız, olabilecek çözüm yolları nelerdir onları görüşürüz. Sayın başkan ve yönetim istifamı isterse bu düşünceye uyarım" dedi.
Taraftarların yönetimi istifaya davet ettiklerinin ve kendisine herhangi bir tepkide bulunmadıklarının belirtilmesi üzerine de Denizli, ''O tepkinin içinde benim de olmam lazım. Zaman zaman taraftarımızın tepki göstermesi doğaldır. Her zaman her yerde böyle bir tepkiyle karşılaşabilirsiniz. Bana yapılan bir tepki yok, ama iyiyi paylaşırken, kötüyü de paylaşmamız gerekir. Ortada böyle bir tablo varken, bunun en önde olan kişisi benim. Bunu paylaşırım. Tribünlerin, takımın bana olan inancını yitirdiğini hissedersem zaten ayrılırım'' ifadelerini kullandı.​

Yukarı Alt