1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Deniz Feneri Şoku..

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.

1. Tarantella

Tarantella Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Frankfurt Polisi, Deniz Feneri Derneği eW ile Kanal 7 Televizyonu’nun Almanya Temsilciği’ne ’dolandırıcılık ve para aklama şüphesiyle’ baskın yaptı, üç kişiyi gözaltına aldı. Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman, "İddialar tamamen asılsız. Alman polisi işten çıkardığımız bazı şahısların ihbarlarıyla hareket etmiş" dedi.

ALMANYA’da faaliyet gösteren Deniz Feneri Derneği eW ve Kanal 7 TV Almanya Temsilciği’ne dolandırıcılık ve para aklama şüphesiyle polis baskını yapıldı. Frankfurt polisi, iki kuruluş ile ilgili olarak Rhein-Main bölgesinde toplam 14 yere dolandırıcılık ve para aklama şüphesiyle baskın düzenledi. Baskınlarda Deniz Feneri eW dernek yöneticilerinin ev ve işyerleri ile ilişkide bulunduğu kurumlar arandı. Bazı bilgisayarlar, dosyalar, belgeler, muhasebe kayıtları ve banka dekontları incelenmek üzere Savcılığa götürüldü. Para toplama işinde başrol oynayan biri 44, diğeri 43 yaşında iki dernek yöneticisi de gözaltına alındı. Frankfurt Savcılık Sözcüsü Doris Möller-Scheu, gözaltına alınan iki kişinin sorgusunun sürdüğünü belirterek "Tutuklanma konusunda hakim karar verecek. Sorgu geç saatlere kadar sürebilir. Ayrıca el konulan evrakların incelenmesi de bir kaç gün alabilir" dedi. Polis 4 Türk vatandaşı hakkında uzun süredir soruşturma yapıldığını da açıkladı. Savcılık ayrıca soruşturmanın yarın (bugün) netleşeceğini açıkladı.

BAĞIŞLAR AMAÇ DIŞI KULLANILDI:

Bir buçuk yıldır devam ettiği söylenen soruşturmada iki Türk vatandaşının, yoksul Müslümanlara yardım derneği için toplanan 14 milyon Euro’luk bağışın yaklaşık 8 milyon Euro’luk kısmının amacına aykırı şekilde kullandığı ileri sürülüyor. Frankfurt Savcılığı’ndan yapılan basın açıklamasında Müslümanlara yardım amacıyla 2002 ile 2006 yılları arasında toplanan 14 milyon Euro tutarındaki bağışlar 4 ayrı hesap numarasına aktarıldığı, 14 milyon Euro’nun, en az 8 milyon Euro’sunun aralarında Kanal 7’nin de bulunduğu çeşitli firmalara aktarıldığı ileri sürüldü. Savcılığa göre dört zanlıdan üçü para aktarılan şirketlerde yöneticilik yaptı, biri de nakit para kuryesi olarak çalıştı. Baskınlara 340 polis ile 5 savcı katıldı.

İDDİALAR ASILSIZ:

Kanal 7 Televizyonu’nun sahibi Yenidünya İletişim A.Ş.’nin yönetim kurulu başkanı Zekeriya Karaman, baskının doğru olduğunu ancak savcılık ya da polisten kendilerine herhangi bir suçlama iletilmediğini söyledi. Karaman, "Polis bir şikayet üzerine harekete geçmiş. Bizim daha önce işten çıkardığımız birkaç kişi çeşitli iddialarda ve şikayette bulunmuşlar. Kaçak işçi çalıştırdığımızı iddia etmişler. Bu iddiaların tamamı asılsız. Biz orada Deniz Feneri Derneği’ne sadece ücretsiz program yayını sağlayarak destek oluruz. Başka bir organik ilişkimimiz kesinlikle yok. Bize gelen bilgilere göre üç çalışanımızı gözaltına almışlar" dedi. Zekeriya Karaman, Kanal 7 olarak Almanya’daki avukatları kanalıyla konuyu takip ettiklerini, ayrıntılı bilgi almaya çalıştıklarını kaydetti.

TV’de yardım programıyla başladı 100 milyon dolarlık dernek oldu

DENİZ Deneri, 1996’da Ramazan ayında ’furya halinde başlayan’ yardım programlarından biriyle (Şehir ve Ramazan) Kanal 7 ekranlarında yardım dağıtmaya ve yardım toplamaya başladı. TV sunucusu Uğur Arslan’ın kişiliği ile de özdeşleşen Deniz Feneri 1998’de dernek oldu. Kanal 7 Yönetimi programa gelen yoğun ilgi nedeniyle ve Ramazan sonrası da iyilik hareketinin yürütülmesi düşüncesiyle "Deniz Feneri" isimli yeni bir program başlatarak iyilik hareketini devam ettirdi. Uluslararası bir yardım kuruluşu olma yolunda hızla ilerledi ve Bakanlar Kurulu kararıyla kamuya yararlı dernekler kapsamına da alındı. Ankara ve İzmir’de şubeler kuruldu. Ümraniye’de de Anadolu Lojistik Merkezi binası inşa edildi. 2006’da Deniz Feneri Derneği’nin yıllık 100 milyon dolarlık yardım toplayabilen bir kurum haline geldiği açıklandı. Derneğin yurt dışındaki örgütlenmesi ise ayrı tüzel kişilik olarak gerçekleşti.

Almanya’daki dernek bizim şubemiz değil

DENİZ Feneri Derneği’nin Genel Sekreteri İbrahim Altan, Almanya’da baskın yapılan Deniz Feneri Derneği’nin kendileriyle hiçbir resmi bağlantısının olmadığını belirterek, "Bizim Türkiye’deki üç şubemiz dışında dünyanın hiçbir yerinde başka şubemiz bulunmamaktadır. Baskının yapıldığı söylenen Almanya’daki Deniz Feneri e.v. tamamen bağımsız ve bizden ayrı bir kuruluştur. Zaman zaman bizim projelerimize verdikleri parasal destek dolayısıyla, bu derneğin varlığından haberdarız. Ancak Gana’da dahi Deniz Feneri adında bir dernek bulunmakta. Hatta onlar bile BM akreditasyonu olan bir dernek olmamız dolayısıyla adımıza değişik yerlerde rastladıklarından ellerindeki projeye ortak olmamız için teklifte bulundular" dedi.

ps:eski bi haber olmasına ragmen forumda göremedim.yeni bir gelişme oldugunu gördügüm anda aklıma geldi bu haber..ve foruma koymak istedim..

2. Journalist

Journalist Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Türkiyedeki en insani dernek dahi yiyicidir+Bütün dernekler sendikalar muhakkak başlarında yiyiciler vardır!
    yanlız dindar kesimi sömürmeye yönelik değil bütün kesimler hatta dürüstlükten yola çıkan sendika ve dernekler dahi sömürücüdür!

3. Tony Montana

Tony Montana Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Ne kadar cahilce bir yorum.Neyse daha fazla devam etmeyeceğim.

Aralarında başbakanın bile bulunduğu bir iddianame.Gerçekten ülkemiz için çok acı bir gelişme :(

4. Journalist

Journalist Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    birdaha düşün istersen ben başbakanda işin içinde demiyorum derneğide eleştirmiyorum fakat türkiyedeki bütün derneklerde bu derneklerden nemalanan insanlar vardır :wink1:

5. Mavi Reyiz

Mavi Reyiz   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    türkiyedeki herkes yiyicidir sağcı solcu dinci dinsiz ayrımı olmadan biyere gelmiş herkes yiyici biz ise sağ sol a katılan saf piyonlarız.

6. Tarantella

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

başbakan,yenişafak,kanal 7 vs ve bunların arkasındaki güçlerin hepsi bu iş içinde..
    hepsi sömürebildigi kadar sömürüyor milleti.
    yardım için alınan paralar cebe atılıyor..

-her dernek yiyicidir lafına katılmıyorum.arkadaş bizim Kemalist dernegimizi hiç görmemiş ki her dernek yiyicidir diyor.ÇOK YANLIŞ...
    neyse saglık olsun..

-ayrıca theilker adlı arkadaşımızın yorumuna da katılmıyorum.
    herkese asla yüklenemez yiyici sıfatı..
    ülkemin bekası için ugraşıp,canını dişine takan vatandaşlar ve askerimizin,ordumuzun hakkı yenmemeli..

dipnot: bu ülkenin vatandaşını asla piyon olarak görmesin kimse.
    bu ülkenin işçisini,emekçisini kimse aşagı göremez piyon olarak nitelendiremez..
    bu vatan için kendi canını 1 dakika bile düşünmeden verebilecek olan herkes piyon değil ŞAH'tır..

7. TitusPullo

TitusPullo Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Kime güvenecek yahu bi halk. Kul hakkı yemekten ne kadar çok hoşlanıyor bu insanlar.

8. Journalist

Journalist Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kemalist düşünce derneğinemi üyesin :roll: şu ergenekonla ilişkisi olan dernek(çok iyi bi noktaya parmak attım sanırım :D )

9. Tarantella

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

ergenekon ? ahaaahahah..
    güldügüme bakma..son derece alakasız 2 şey söyledin..
    öncelikle KEMALİST derneklerin sayısı 1-5 ile sınırlandırılamaz.
    bir sürüdür..amaçları aynıdır..vatanı bulundugu kötü durumdan kurtarmak isteyen GENÇLERLE doludur.bunu bir düzelteyim..

ergenekon operasyonunu devletin kendi içinde yaptıgı birşey bana göre..
    orkun uçar'ın düşünceleri açıkcası bana çok mantıklı geldi..
    işi bırakması gereken adamlar bu sahte operasyon adı altında ortalıktan kaldırıldılar..(bana göre)

ergenekon hakkında bir sürü dedikodu var..muhalefete yönelik hatta hükümete yönelik diyenler mevcut.neyin ne oldugunu kimse bilmiyor o yüzden düzenli araştıralım böyle bilmedigimiz şeyler hakkında konuşmadan önce..

10. RollsRoyce

RollsRoyce   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    1960'dan beri var ...

11. Journalist

Journalist Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bir hatırlatma yapmak isterim
    sözde devrimci Kemalist gençler sayesinde ülkenin 80 öncesi durumunu bilirsiniz(sağ-Sol meslesi) ülke tam 20 yıl geriye gitmiştir ülkenin 20yıl geriye gitmesinin sebepleri olan devrimcilerde ülkeyi bulunduğu durumdan kurtarmak istiyordu :roll:

12. Fre3sTyLe

Fre3sTyLe Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bana küfreder gözlerin , dudakların yardım yalvarı
    Gerçekten Deniz Fenerinin Boyle Bişey Yapacagı Aklıma Gelmezdi ...

ps ; Bizim Mahalleden Birkaç Kişiye Yardım Ettiler ?

13. Midbroke

Midbroke Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
    Sözde devrimci demek nedir yahu ? Ülkeyi bulunduğu durumdan kurtarmak suç mu acaba ? Onlar neden asıldılar sence ? Sen Türkiye'de yaşamıyor musun ?

14. Journalist

Journalist Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet Türkiyede yaşıyorum benim anlatmak istediğim ülkeyi kurtaracaz derken daha beter ettiler gene öyle olmasından korkuyorum :evil:

Bu ülke Atatürk ten sonra gelen darbeler ve devrimlerle hiçbirşey kazanmadı kazanmayacaktır.
    DARBEYE VE HER TÜRLÜ SİLAHLI DEVRİM E HAYIR!

15. Tarantella

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Kemalistler komunizm ya da leninizm i savunmazlar.
    ÇÜNKÜ ONLAR ATA'NIN CUMHURİYET REJİMİNE SAYGI DUYAR VE SAHİP ÇIKARLAR.
    onu asla komunizm le değiştirmeye kalkmazlar..
    gerçek Kemalist'in ne oldugunu anlaman için Bursa Nutku'nu okuman gerekir.
    tavsiye ederim...

16. Midbroke

Midbroke Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci.
  17. Tarantella

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cidden lol yani.
    Kemalistler silahlı örgüt mü kurdu ?
    darbe planları içerisindeler mi ?
    askerimize kurşun mu satıyorlar rejim değişikligi için..

Biz bilgimizle,beynimizle varız arkadaşım..
    bizim amacımız gelecek nesli yönlendirmek,bilgilendirmek..
    silahla topla tüfekle değil akıl ve mantıkla.. ve de EGİTİMLE..

18. Journalist

Journalist Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    evet madem akıl ve mantık ile varsınız size bir sorum olacak :?:
    Doğu perinçek in artık terör örgütüyle ilişkisini bilmeyen yok pkk bayraklarıyla boy boy fotoğrafları var ve aynı adam gidip Kemalist düşünce derneğine Atatürkçü düşünce derneğine yardım yapıyorsa cumhuriyet mitinglerine katılıyorsa ben bunda bi çelişki sezerim peki ya siz :idea:

bu ülkede 3şey çok sömürülmüştür
    1-dindar kesim
    2-Atatürk milliyetçileri
    3-Kürt kökenliler

19. Tarantella

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sana 1 grup genç dedim değil mi ?
    yani başlarında yaşlı herhangi biri yok.
    gördügün gibi erdogan teroriste destek veriyor el kadifi mi kadayıf mı ne menemse..

ps: erdogan ın hikmetyar ın yanında diz çöken fotosu var mı var.ahmet altan veya kardeşinin kuzey ırakta kandil dagında teroristlerle çektirdigi fotograf da var.
    biz burda ne dogu perinçek' i savunuyoruz ne hükümeti ne muhalefeti arkadaşım.
    siyaset karıştırma bi zahmet de kirlenmesin topic..

ben sadece bir genç olarak neyin peşinde ve hedefinde oldugumuzu yazıyorum..

20. Journalist

Journalist Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben siyaset karıştırmadım sadece bir örnek verdim oraları kimlerin desteklediğini görmeniz açısından

tabi eğer sen siyaset karıştırmak istiyorsan o söylediklerinin hepsinin cevabını veririm sorun değil :wink1:

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.