Delgado: Sadece Beşiktaş'ta oynarım
Beşiktaş'ın Arjantinli futbolcusu Matias Delgado, Türkiye'de Beşiktaş'tan başka bir takımda forma giymeyeceğini söyledi.
- Resim Silinmiş.
Beşiktaşlı futbolcular TED İstanbul Koleji'nde düzenlenen bir panele katıldı. Siyah-beyazlı takımın Arjantinli yıldızı Delgado, panelde kendisine sorulan 'başka takımlardan teklif alması halinde gidip gitmeyeceği' şeklinde bir soruyu, ''Beşiktaş formasını giydikten sonra Türkiye'de başka bir takımın formasını giymem. Başka bir takımın formasıyla kendimi hayal edemiyorum'' şeklinde yanıtladı.
Delgado, Beşiktaş ile 1 yıl daha sözleşmesinin bulunduğunu ve siyah-beyazlı takımda mutlu olduğunu söyledi. Siyah-beyazlı taraftarlara da övgüler yağdıran Delgado, ''Oynadığım hiçbir takımda böyle taraftara rastlamadım. Taraftarımız bizi çok seviyor, biz de onları'' dedi.
Şampiyonlar Ligi'nde Liverpool'u İstanbul'da 2-1 yendikten sonra deplasmanda neden 8-0 yenildiklerinin sorulması üzerine Arjantinli futbolcu, ''En zor soruyu bana sordunuz. Buradaki ve oradaki takım aynıydı. Burada yapmak isteğimizi yaptık, ama orada yapamadık. O sadece bir kazaydı. Gerçek Beşiktaş orada yenilen değil, burada kazanandı'' diye konuştu.
Hakemlerle ilgili bir soruya Delgado, ''Bu sene hakemler yönünden sıkıntılar yaşadık. Bence en iyi hakem, sahada en az hata yapan hakemdir'' dedi.
Hayatı boyunca hiç kırmızı kart görmediğini anlatan Delgado, siyah-beyazlı takımda ümit vaat eden futbolcuların başında Serdar Özkan'ın geldiğini söyledi.

TORAMAN: STRESE GİRDİK

Siyah-beyazlıların ikinci kaptanı İbrahim Toraman ise, şampiyonluktan neden uzaklaştıkları sorusuna, ''Şampiyonluk havasını yaşamaya başladıktan sonra stres bizi etkiledi. Genç bir takımız. Bu bize tecrübe oldu. İnanıyorum ki bundan sonraki seneler taraftarlarımıza şampiyonluklar yaşatacağız'' yanıtını verdi.
Sivasspor'un bu sezon gösterdiği başarıya da değinen İbrahim, ''Anadolu'dan bir takımın 3 büyük takımı zorlaması çok güzel. Umarım bu başarılarını devam ettirirler'' dedi.
İbrahim, en çok hangi forvet oyuncusuna karşı oynamak istemediğinin sorulması üzerine, ''Bobo'ya karşı oynamak istemem'' dedi.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Yukarı Alt