2013 Nisan ayında çıkışını gerçekleştirmiş bir MMOTPS-RPG-Fps'dir. Ve diziside vardır :) Oyun B2P bir kere satın alıp oynayabiliyorsunuz steamda şuan 9.99$ standart edition digital ise 29.99$

Sitesi: http://www.defiance.com/en/

Klaslar
Soldier
Survivalist
Outlaw
Machinist

Skill Sistemi
Biz oyun içerisinde bu yeteneklerimizi kullanmaya başladıkça çeşitli oranlarda yeteneklerimiz ve karakterimiz güçleniyor. Düşmana karşı bu yeteneklerimizi kullandığımız zaman verdiğimiz hasar daha yüksek oluyor.

Silahlarla ilgili Yetenekler
Pistols
BMGs
Assault Rifles
Shotguns
Bolt Action Sniper Rifles
Detonators
Rocket Launchers
Infectors
Sub Machine Guns
Light Machine Guns
Charge Sniper Rifles
Semi-Auto Sniper Rifles
Pump Shotguns
Sawed-off Shotguns
Guided Rocket Launchers
Spread Rocket Launchers

Araçlarla ilgili Yetenekler
Runners
Cerberus
Rollers
Haulers

Faction Sistemi:
Soleptor Enterprises
Von Bach Industries
Top-Notch Toolworks
Paradies Territory

Perk Sistemi:
Oyunda karakterimiz çeşitli abilitylerden yani özelliklerden bazılarını aktif edip kullanabiliyor. 75 ability içerisinden sadece 7sini kullanabiliyoruz. Bunlardan bazıları aktif ability, bazıları pasif ability olabiliyor.

Boosts Sistemi:
Burada karakterin gelişimi hızlandırabilecek boost seçenekleri bulunmakta. Gelişimi hızlandırmayı 3 dalda ele almışlar. Kendiniz için gelişim kaydedebildiğiniz gibi, grubunuza ve clanınıza yönelikte gelişim kaydedebiliyorsunuz.

Şuan da Alpha ve Beta süreçlerinde oyun halen daha NDA'da. Yani video, ss ve bilgi paylaşımı yasak. Yinede internete düşen bilgi ve görüntüler mevcut, onları ararsanız bulabilirsiniz.

Bunlarda Oyundan çektiğim resimler:

Defiancenin Dev haritası:

Alacak ve oynayacak varsa nicklerinizi yazın grup kuralım

oyundan yeni resimler bu oyundaki bir eventdir 2 aydır oynuyorum hiç sıkılmadım aradığım oyunu buldum diyebilirim silkroad'dan sonra

Hacım şu oyunu biraz daha detaylı anlatabilirmisin bana. Amaç nedir vs. Almayı düşünüyorum da steamdan pişman olmayayim sonra.

Bu mesaj Knickles rumuzlu uyeden alinti yapildi
Knickles demiş ki:
Hacım şu oyunu biraz daha detaylı anlatabilirmisin bana. Amaç nedir vs. Almayı düşünüyorum da steamdan pişman olmayayim sonra.
hocam bende tereddüt'de kalmıştım ilk alacağım zaman şuan iykide almışım diyorum + castithan ırkı geldi onun içinde 9 dolar daha verdim ben oyuna para yatırmayan biriyim ama bu oyun gerçekten çok sardı silkroaddan sonra en çok zevk aldığım oyun diyebilirim 2 aydır oynuyorum savaşlara falan giriyorum çok eğlenceli hele bide araba sürme falanda var oyunda oyundaki amaç level sistemi değilde ego diye birşey var her ego atladığında skill açılır 4 tane skill türü var zaten oyuna başladığında bütün skilleri gösteriyorlar hangisini beğenirsen görünmezlik(assasins gibi) mesala görünmezliği seçersen yan skilleri açılıyor crit damage nano efect veren skiller onları karakter statüsündeki kilitli yerler var onlar açılınca oraya koyuyorsun oyunda capture flag var capture flagda oyunun en güçlü mobları çıkıyor bayrakları kapman lazım ama çok güçlü dediğim gibi bayağı zor oluyor :) pvp'de ise Shadow war var onlarda A-B olmak üzere 2 tane bayrak var oda capture flag gibi insanlarla kapışıyorsun ama diğer pvpleri henüz deneyemedim karakteri yapılandırdığım için mesala pvp'de girdiğin an sana kıyafet veriliyor ve dengesizlik olmuyor oyunda lakin bazı adamların silahı çok fena tekte gidebilirsin ben görünmezliği seçtim ve sniper kullanıyorum ağaçların arasında gelen adamı vuruyorum kelleden :) diyeceğim o ki tereddüt etmeden al bence

Peki bana yardımcı olabilirmisin . Skype vs gibi birşey kullanıyormusun şuan alabilirim ben mesela.

Bu mesaj Knickles rumuzlu uyeden alinti yapildi
Knickles demiş ki:
Peki bana yardımcı olabilirmisin . Skype vs gibi birşey kullanıyormusun şuan alabilirim ben mesela.
facebook'dan yardım etmeye çalışırım oyun çok kolay zaten görevlerle gidiyorsun ama istediğin zaman görevleri bırakıp pvp capture flag özel mob eventlerine katılabilirsin ego düşük olsa bile adam alabiliyorsun pvp'de

Capture flagdan bir görüntü ^^ 300 400 kişi vardı burada :)

burdada alman bir arkadaşla parti kurduk bir sürü evente katıldık ^^ güzel silahlar elde ettik oyunda en önemli silah ve zor düşen turuncu silahtır dün elde ettik işte :)

yakında pvp'den video çekeceğim ve co op modlarını teker teker videoya alacağım oyunda görev yapmak zorunlu değil ama skill çok ezik kalır herkeze göre max ego 5000'dir ben şuan ego kasıyorum bu arada oyun 1 günlük oynanıp hükmü verilcek oyun değildir gelmiş geçmiş bu zamana göre open world oyunların hepsine bin basar :) FPS/TPS/RPG olarak bir ilk diyebilirim bu oyun ne level sıkıntısı var ne görev zorunluluğu ister hiç görev yapma pvp'lere girip kas silah elde edebiliyorsun pvpden sonra co op modunda ise dungeonu tamamladığında sana otomatik silah veriliyor ve bu silahlar mükemmel derecede bazılarınız yazmış oyunda full görev dolu ama o görevler zorunlu değil eğer yapmazsanızda skiller ezik kalır yada egoyu eventlere katılıp kasabilirsiniz

Yukarı Alt