Merhaba
Ben oyun hizmetleri veren bir bilişim şirketi kuruyorum
Gerekli evraklar bitmek üzere ve iyi ve en uygun sistem fiyatlarını araştırıyorum
Bu ana kadar buldugum en uygun fiyatta sunucu bu

230 TL
Intel Xeon E3 1245v2 (4 cores / 8 Threads)
3.4GHz (3.8GHz Turbo)
32 DDR3 2x 2To SATA3
1gbit/200mbit garanti hat Fransa Lokasyon

HDD o kadar fazla önemli olmasa da önceligim internet ve işlemci
yani kısacası virtual olarak kullanıcam makineyi sanallaştırıcam
Bu sistemde yada yakın 32 veya 64-128 gb ramli sunucular alıcam eğer satan veya bilen biri bilgilendirirse sevinirim
özel mesaj ile bana ulaşırsanız ve teklif yaparsanız size iletişim numaranızdan geri dönüş yapıcam
Hayırlı Günler

HDD önemsiz dememelisiniz, günümüzde asıl bel kemiği HDD lerdir... Hele ki SQL tabanlı veya Virtualization işlemlerinde yüksek iops değerli HDD ler tercih edilmeli ve mutlaka raid alt yapısı kurulmalıdır... (tercihen 5,6,10)

Bir kaç gün önce 4farklı firmadan 1er tane 192GB ramli makineyi teste soktuk, ancak fiyatları dudak uçuklatıyor :)

Bence, (minik bir tavsiyedir) işe birden bodozlama girmenize gerek yok, yavaş yavaş girmeniz sizin için daha sağlıklı olacaktır... Önce 32Gb makinenizi doldurun sonra 64 e geçin, sonra 2.bir 32lik daha alın onu da 64e çıkartın, çok spesifik durumlar hariç olmadıkça 96GB ram üzeri makine kullanmamanızı yükü eşit şekilde farklı makinelere dağıtmanızı öneririm :)

Bu satırları da şuan büyük bir Sosyal Tesis'in bütün network altyapısını oluşturmala ve ayrıca bütün switchler-sunucular-terminallerin temininden/kurulumundan/güvenliğinden sorumlu bir kişi olarak söylüyorum :) Yıllardır bu işin içindeyim bir şeyler danışmak isterseniz bir özel mesaj kadar uzaktayım...

Saygı ve sevgilerimle,

Sanırım Sunucuları Bir Bayiden Alıyorsunuz :) Yalnız HDD Çok Önemlidir Biz SAS VE SSD Kullanıyoruz Tavsiyemdir.

Alacagınız Sunucunun Fiyatı 150 TL'Dir Bayiniz Epey Kar Koymuş :D

Yukarı Alt