Dediğim gibi dazzle hakkında bildiklerimi anlatıcağım.

Dazzle - The Shadow Priest

Menzil :
500 | Hareket Hızı (Ms) : 305
Uzmanlık Alanı : Intelligence
STR : 16 + 1.85 | AGI : 21 + 1.7 | INT : 27 + 3.4
Can Puanı : 454 | Mana Puanı : 351
Damage : 41 - 59| Armor : 2
Saldırı Hızı : 1.4

Genel olarak Hero'muz bu şekildedir.Şimdi skillerine göz atalım.

Skillleri ve türkçe açıklamaları :

Poison Touch (T)

İlk skillimizdir.Skill'i her Lv atlattığımızda süresi ve verdiği damage artar.Ve slow kabiliyetide yükselir.

Level 1 - 7 damage. Skill etki süresi 1 saniye.
Level 2 - 14 damage. Skill etki süresi 2 saniye.
Level 3 - 21 damage. Skill etki süresi 3 saniye.
Level 4 - 28 damage. Skill etki süresi 3 saniye.

Mana Cost: 100/115/130/145
Cooldown: 15/13/11/9

Shallow Grave (G)

Güzel bir skilldir.Fakat ben hep sona bırakmışımdır açmayı.Çünkü 5 saniyenin pekte yararlı olduğunu düşünmem.Dazzle bu; 5 saniyede bir çok şey yapabilir.

Skill seçilen heroyu 5 saniyeliğine ölümsüz yapar.Yani bastığınızda kişinin hpsi 5 saniyeliğine 1'in altına inmez.

Kademe 1 - 90 saniyede dolar. 400 menzili vardır.
Kademe 2 - 70 saniyede dolar. 600 menzili vardır.
Kademe 3 - 50 saniyede dolar. 800 menzili vardır.
Kademe 4 - 30 saniyede dolar. 1000 menzili vardır.

Gereken Mana: 140/130/120/110
Dolum Süresi: 90/70/50/30

Shadow Wave (D)

İşte kimseciklerin bilmediği heal skilli budur.Bu skillin çok önemli bir özelliği vardır.Omni'nin heal'i gibi heallediğiniz ünitenin etrafındaki herkese damage vurur.Şu şekilde işler : diyelim ki creepleriniz ilerliyor ve o sırada doom geldi sizi kesmek için.Creeplerin arasında kalıcaktır doğal olarak.Ve siz creeplere heal bastığınızda 4 lvlda 140 damage vurur ve 5 üniteye heal basar.Buda demektir ki 5x140 =700 damage :muck: :buddha:

Bir diğer özelliği ise skill fizikseldir :headbang:

Kademe 1 - 80 damage vurur/heal basar, 3 hedefe işler.
Kademe 2 - 100 damage vurur/heal basar, 3 hedefe işler.
Kademe 3 - 120 damage vurur/heal basar, 4 hedefe işler.
Kademe 4 - 140 damage vurur/heal basar, 5 hedefe işler.

Gereken Mana: 80/90/100/110
Dolum Süresi: 12/10/8/6

Weawe (W)

Bu büyü dost heroların armorunu saniyede 1 arttırır, düşmanlarınkini saniyede1 düşürür. 600 yarıçapındaki alanda bulunan dost ve düşman herolara işler.Yanii; Diyelimki tam ortadan yarmaya geldiğinde karşı team ve sizin herolarınızda orda.Tam kapışma çıktığında ortaya basın ve 24 saniye boyunca karşı teamden armor düşsün ve sizede armor gelsin.Onlar -24 armor siz ise +24 armor gezersniz.Dehşet bir skilldir :curtain:

Kademe 1 - 12 saniye sürer.
Kademe 2 - 18 saniye sürer.
Kademe 3 - 24 saniye sürer.

Mana Cost: 100
Cooldown: 40

Dazzle nasıl kasılmalıdır, hangi itemler çıkılmalıdır ve skilleri nasıl açılmalıdır?

Ben ilk olarak heal ve poison skillerini uplarım ve genellikle mümkünse ortada solo, doluysada scourg teamde üst koridor, sentinel teamde alt koridor kasarım kuleye yakın olmak için.

Erken oyunda hero nun hp regen açığını kapatmak için
Kasma çabalarına girişmeye başlarım.Oyun ilk başladığında koridoruma giderken yanıma 1 ağaç ve 1 pot alırım sadece.Yeterli para olduğundada ring of health.

Şöyle bir şey varki ilk base döndüğümde ki elimizden geldğince geç dönücez fakat 15. dakikaya gelmeden base dönmemiz lazım.Ward alıp ormana dikelim ki gang yemeyelim.

Evet tekrar döndük ve kasıyoruz elimizden geldiğincede gang'lere katılıyoruz.2. Towna dönüşümüzde bot alıyoruz.Ve kasmaya devam.

Creeplere son vuruş yaparak 2. item olarak dagonumuzu bitirmemiz lazım.Dagonu bitirdiğimiz gibi kill almamız kolaylaşıcaktır.Ardından
mekanism bitirerek PT çıkmalıyız.

Oyunun sonlarına geldik.
kastıktan sonra çok deli kill almaya başlarız.+60 damage veriyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Hpyi toparlamak içinde bloodstone
çıkabiliriz.Gayet iyi hp ve mp regen verir.Kill aldıkçada artar bildiğiniz gibi.

Mana burn yapan herolar (Nerub, antimage) bize zor kastırır.Onların karşısına gelmemeye dikkat edin.Genel olarakta bizi kesebilicek herolar stunner ve gerçekten sağlam critical vuran herolardır.Örneğin mortred, Skeletion King ve nessaj.Earthshaker ıda unutmamak lazım :P

Hadi iyi fraglar. :muck: :byes: :beer:

Bu hero killer değil support oynanmlıdır.

1-Travel
2-Meka
3-Eul
4-Orchid
5-Bloodstone

Eğer basta çok iyi kasmıssanız hemen bloodstone bitirebilirsiniz arada sırada alacağınız killer heba olmasın ^^

MarXisT demiş ki:

1-Travel
2-Meka
3-Eul
4-Orchid
5-Bloodstone

Eğer basta çok iyi kasmıssanız hemen bloodstone bitirebilirsiniz arada sırada alacağınız killer heba olmasın ^^
Killer ı ganglerde kaçırmıyıcak bir hero ve teke tek kasarken kill alabiliri manasında söyledim.Yoksa nerub gibi bişey değil :curtain: :buddha:

Travele yerine pt daha iyidir derim statları düzenler. :uyku:

@ Lucid

Sağol :kalp: :muck:

IronyOfFate demiş ki:
Çok iyi kullandığım herolardan biri :wink1: Ama ben direk meka çıkıyorum onuda belirteyim :lol:
İlk olarak hood yerine meka da çıkılabilir :thumbsup: Hp regen + heal olur.Ama heal olduğundan ben regene öncelik veriyorum. :muck:

HolyDesolation demiş ki:
MarXisT demiş ki:

1-Travel
2-Meka
3-Eul
4-Orchid
5-Bloodstone

Killer ı ganglerde kaçırmıyıcak bir hero ve teke tek kasarken kill alabiliri manasında söyledim.Yoksa nerub gibi bişey değil :curtain: :buddha:

Travele yerine pt daha iyidir derim statları düzenler. :uyku:

@ Lucid

Sağol :kalp: :muck:

travel yerıne pt demıssın ama dazel combat lar ıcın 1 e 1 herodur ve pt ısıne yaramaz cunku pt nın fark ı daha az hız veırı ama atak hızını ve ataını atrtırır ve bunlarda dazle a yaramaz travel heryere daha rahat ulasmasınaı ve daha kolay kcabaılmesını saglar yada ılla atak da ıstıyoru mdersen phase bot kasarsın ataın olur aynı zamanda basmalı bı ıtem olduu ıcın sık sık basar ve hız art tırırsın

3-1 gitmek tavsiyedir 1 tane grave verirseniz takımda iş görür.
support dazle için meka blood tavsiye ederim ancak ben döver geçerim dersenize pt deso domi iyi gider.ultisiyle ağlatır :wink1:

Yukarı Alt