Daum'un iki yüzü
Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Daum, parasını almadan önce başka konuştu, parasını aldıktan sonra başka...

Parayı almadan önce

1- Kulüpten birisi beni tehdit etti. Yeni sezonda da burada kaldığım taktirde ailem ve benim için iyi olmayacağını söyledi. Önce şaka sanmıştım, ama ciddiydiler.

2- Bana fırsat verilirse önümüzdeki sezon takımı şampiyon yapabilirim. Geçtiğimiz sezon transferde söz sahibi değildim, ama yeni sezonda yetki verildiğinde çok iyi işler yapabilirim.

3- Bir TV kanalı oğlumun doğum gününü kullanıp beni tuzağa düşürdü. Söylemediğim şeyleri basına yansıttı. Onları hayatım boyunca affetmeyeceğim.

4- Bana göre profesyonel bir kulüpte bana göre karar vermesi gereken ya kulüp başkanıdır ya da teknik direktör...

5- Fenerbahçe’nin imajı Avrupa’da zarar görüyor. Bu yüzden Başkan Aziz Yıldırım’ın kulübün menfaati için bir an önce karar vermesini ve kulübün imajının düzeltilmesini umut ediyorum.

6- Yardımcılarımın işine son verdiler, fakat Koch ile görevimizin başındayız. Samandıra’ya gidip işbaşı yapacağız. 6 gün sonra takımla çalışmalara başlayıp sezona hazırlanacağız.

Parayı aldıktan sonra

1- Geçmişi konuşmaya gerek yok. Her şey iyi niyetle çözüldü. Artık önümüze bakmamız lazım. Fenerbahçe’nin bir an önce çalışmalarına başlayıp, Avrupa’da söz sahibi olması gerekir.

2- SKY TV için yorum yapacağım. Ardından yeni sezonun başlamasıyla Real Madrid’te Mourinho ve Arsenal’de Wenger’in yanına gidip çalışmalarda bulunacağım.

3- Basın bu zorlu dönemde bana destek verdi. Onlara teşekkür ediyorum. Şimdi Fenerbahçe’nin tekrar eski imajını yakalaması için sportif haberlerin yoğunlukta olmasını istiyorum.

4- Fenerbahçe’de hayatımın en güzel günlerini geçirdim. Fenerbahçe benim ikinci evim. Hiçbir zaman da buradan kopmayacağım.

5- Fenerbahçe dünyanın en büyük kulüplerinden biri. Benden destek istenildiğinde hazırım. Yönetim Güney Afrika’da futbolcu izlememi istedi, onlara bilgi vereceğim.

6- Hâlâ İstanbul’dayım, çünkü yardımcılarımın tazminat sorununun çözülmesini istiyorum. Onların bu paraya ihtiyacı var. Yönetimin bu konuyu çözmesini diliyorum.​

Mopneet

Bir b*ka yarayan bir adam olsa hakkını alsın falan diyeceğim ama fenerbaçe açısından düşünülürse gereksiz bir kişilik.
İki yüzlü blondy. :P

Yukarı Alt