Daum: İkinci yarı iyi oynadık
Fenerbahçe teknik direktörü Christoph Daum Sivasspor maçından sonra yaptığı açıklamada ikinci yarı çok iyi futbol oynadıklarını ifade etti.

Ligde deplasmanda Fenerbahçe'yi 5-1 yenerek liderliğini sürdüren Fenerbahçe'nin teknik direktörü Christoph Daum, "İkinci devrede gerçekten iyi futbol oynadık" dedi.
Daum, maçın ardından yaptığı açıklamada, "Bugün bildiğiniz gibi bazı cezalı futbolcularımız vardı. Bazı değişiklikler gerektiriyordu, bu değişiklikler iyi geldi takıma, çok iyi oynadık" ifadelerini kullandı. Bugün oynayan futbolcularının hem bireysel olarak, hem de takım olarak çok iyi bir futbol sergilediğini ifade eden Daum, "Tabi ki yediğimiz gol bizi üzüyor, çünkü yaptığımız hatadan bir gol yedik. Orada daha iyi olmamız gerekiyor, daha güvenilir bir şekilde defans yapmamız gerekiyor" diye konuştu.
Daum, şunları söyledi: "İkinci devrede gerçekten iyi futbol oynadık diye düşünüyorum, hem defansif anlamda iyi organize olduk, hem de ofansta çok iyi ataklar gördük, pozisyon gördük. Biz birçok pozisyon ürettik, güzel de goller gördük. Belki bir iki gol fazla oldu. Çünkü Sivasspor iyi bir rakipti ama..." Sivasspor'un iyi mücadele ettiğini, özellikle ilk yarıda ne kadar güçlü olduğunu gösterdiğini anlatan Daum, ilk yarıda kendilerinin de 1-2 net pozisyonlarının olduğunu belirterek, "Sivasspor yine de zorladı bizi. İlerideki maçlarda böyle oynarlarsa, ilk yarıda oynadıkları gibi oynarlarsa eminim Sivasspor da istediği puanları alacak" diye konuştu. Şubat ayında kendilerini birçok zorlu maç beklediğini ifade eden Daum, bu zorlu programın ilk maçını oynadıklarını belirterek, "Perşembe-Pazar bu ritimle devam edeceğiz. Bugün çok iyi bir çıkış oldu. Eminim bizim takım, bizi bekleyen programda en iyi şekilde Fenerbahçemiz'i temsil edecektir. Aynı zamanda bugün oynamayan, bugün kadroda olmayan bildiğiniz gibi birkaç iyi futbolcumuz daha var. Onun için hiçbir şüphemiz yok, en iyi şekilde bu maçlara hazırlanacağız" ifadelerini kullandı.
Daum, Mehmet Topuz ile ilgili bir soru üzerine, orta sahadan gelen futbolcuların skora katkı sağlamasının önemli olduğunu belirterek, bugün futbolcularının istediğini en iyi şekilde yerine getirdiğini söyledi.Mehmet Topuz'un bugün iyi bir maç çıkardığını, takım için iyi mücadele ettiğini belirten Daum, "Bazen biliyorsunuz 1-2 santimetre maçın kaderini veya bir oyuncunun performansını belirliyor. Sonuçta 2 net pozisyonu var, orada biraz şanssızdı diye düşünüyorum. Orada biraz daha şanslı olsaydı bugün Uğur Boral değil, Mehmet Topuz günün adamı olurdu ama elimizden gelen desteği onada veriyoruz, ileride de vereceğiz. İstediğimiz gibi hem takım için iyi oynasın, hem de ileride inşallah goller de atar" diye konuştu.

UĞUR BORAL'IN GÖRÜŞLERİ

Fenerbahçe'nin 2 golüne imza atan Uğur Boral ise, "Bugün bizim için çok önemli maçtı, herkes bunun bilincindeydi. Eksiklerimiz vardı, önemli eksikler ama Fenerbahçe'nin bünyesinde bulundurduğu oyuncular çok kaliteli, klas oyuncular. Bugün biz başkalarının yokluğunu hissettirmedik. 5 tane gol attık, güzel bir galibiyet aldık. Bugün takım olarak oynadık. Beni en çok mutlu eden şeylerden bir tanesi de takım olarak iyi mücadele etmemiz" dedi.

SİVASSPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ ERTUĞRAL

Sivasspor Teknik Direktörü Muhsin Ertuğral ise, "İlk devre çok iyi oynadığımızı düşünüyorum" dedi.İlk yarıda iyi organize olduklarını anlatan Ertuğral, yine bireysel hatalar sonucu mağlup olduklarını söyledi. İlk yarıda hem kendilerinin, hem de rakibin gol pozisyonları olduğunu belirten Ertuğral, ilk yarının 1-1 eşitlikle sona erdiğini anımsatarak, "Ama ikinci devreye bakılırsa tamamen konsantrasyonumuz bozuldu, 2-1'den sonra çok gerekmeyen gol yediğimizi düşünüyorum" dedi.
Fenerbahçe'nin 2. golünün ofsayt olabileceğini ifade eden Ertuğral, bu pozisyonun yeniden izlenilmesi gerektiğini kaydetti. Haftalardır inanılmaz bireysel hatalardan gol yediklerini ve toparlanamadıklarını anlatan Ertuğral, "Haftaya haftaya derken tabi ki ligde artık süreç daralıyor. Önümüzdeki hafta Denizlispor, ondan sonra Diyarbakırspor'la yapacağımız maçların inanılmaz baskı altında olacağını düşünüyorum" dedi.
Ertuğral, ikinci yarıda iyi konsantre olmaları halinde maçtan puanla ayrılabileceklerini, ancak bunu başaramadıklarını söyledi. Uzun bir sakatlık döneminin ardından sahalara golle dönen Mehmet Yıldız ise Fenerbahçe'yi tebrik ederek, "Artık bizim için çok zor 3 maç var. Onları kazanıp biraz olsun rahatlamak istiyoruz" dedi. Hayrettin Yerlikaya ise ilk yarıda istedikleri oyunu sergilediklerini, ancak ikinci yarıda istedikleri futbolu sahaya yansıtamadıklarını söyledi.​

Yukarı Alt