1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Daum ağır konuştu

1. hmzsnmz

hmzsnmz Aileden rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Daum ağır konuştu
    'Derbideki olaylar Fenerbahçe'nin stratejisiydi' diyen Rijkaard'a Daum'un cevabı gecikmedi.

‘Hiçbir zaman böyle bir düşüncem olmadı. Gaziantep’e kaybedince biz onların stratejilerini değerlendirmedik, gidip tebrik ettik. Ama yenilgiden sonra büyüklük göstermenin ne kadar zor olduğunu da biliyorum’

“Derbideki olaylar Fenerbahçe’nin stratejisiydi. Bizden çekindikleri için yaptılar. Bizim sadece akıllı olmamız gerekiyordu. Ne yazık ki onların oyununa geldik” diyen Frank Rijkaard’a, Christoph Daum’dan ince, ama çok sert cevap geldi. “Hiçbir zaman öyle bir strateji uygulamam. Yenilgiden sonra büyüklük göstermenin ne kadar zor olduğunu biliyorum” diyen Alman hoca, “Hiçbir zaman futbolculardan böyle bir şey istemem. Hiçbir zaman rakip takımın böyle bir şey düşünmesini söz konusu etmem. Gaziantepspor’a yenildikten sonra onları tebrik ettik, hiçbir kötü söz kullanmadık. Hiçbir stratejilerini değerlendirmedik, tebrik ettik ve saygı duyduk. Derbiden sonra da tüm Galatasaraylı futbolculara iyi şanslar ve başarılar diledim” ifadelerini kullandı. Tecrübeli hoca, çeşitli konulardaki görüşlerini şöyle dile getirdi:

‘En iyi performansımızdı’

“Fenerbahçe-Galatasaray derbisi bu sene biraz daha özeldi. Çünkü iki takım da lige iyi başlamıştı. Maçtan önce Galatasaray büyük bir istekle gelmişti. Bizim camiamızda da büyük beklentiler vardı. Bu maçı kazanmamız için baskı vardı. Derbide ‘Bu sezonki en iyi performansımızı sergiledik’ diyebilirim. Alex’i iyi tanıyorum, zaten Fenerbahçe’ye ben getirmiştim. Güçlü bir Alex tanıyorum, her zaman takımı düşünen, her zaman asist yapan ve gol atmak isteyen bir oyuncu. İnanılmaz bir disiplinle çalışıyor. Çok formda ve mütevazı biri. Her antrenörün istediği bir oyuncu olmasının yanı sıra, bizde olması gurur verici.”

Emre ve Kazım’a övgü

“Her yere koşan, sahanın her yerinde olan, sezon başından bu yana her zaman aynı seviyeyi yakalayan bir Emre görüyoruz. Sadece maçta değil, antrenmanlarda da inanılmaz bir performans sergiliyor. Hem çok koşuyor, mücadele ediyor, hem de arkadaşlarına örnek oluyor. Ekstra antrenmanlar yapıyor. Sanırım bu gördüğümüz Emre, tüm kariyerindeki en iyi Emre. Ayrıca Emre çok faul yapılan bir oyuncumuz, her maçta her rakip ona faul yapmak istiyor. Bazı futbolcular tahammül edemez bu kadar faullere, düşer kalkmaz. Ancak Emre gerçekten her zaman ayağa kalkıyor, takımı düşünüyor, takım için mücadele ediyor. Kazım’daki yükselişi ise futbolcunun kendisi başardı. Biz ona sadece yardımcı olduk. Daha kariyerinin başında. Değişik mevkiilerde kullanabileceğimiz çok değerli bir futbolcu, artık bunu kendisi de biliyor.

‘Kocaman’ın katkısı büyük’

Derbinin kazanılmasında sportif direktör Aykut Kocaman’ın da büyük katkısı var. Çünkü maç öncesi onunla bir görüşme yaptık. Çok önemli ve değerli şeyler söyledi. Aykut Kocaman’ın rolünün ne kadar önemli olduğunu belirtmek istiyorum. Arda ve Keita’nın derbide pek ortalarda görünmemesi, bizim oyunumuzla ilgiliydi. Kanatlar tamamen kontrolümüzdeydi.”​