1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Dachshund (Sosis) köpek eğitimi

1. SeydunA

SeydunA Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar elimde 2 aylık Dachshund (Sosis) köpek var şuan evin içinde değil ama yan tarafta boş oda var orada ben ona tuvalet eğitimi ve otur kalk yere yat gibi eğitimler vermek istiyorum.Bunu nasıl başarabilirim varmı içinizde tecrübeli olan.Ha unutmadan cinsiyeti dişi. :thumbsup: :thumbsup:

2. Rede

Rede Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bende bir köpek sahibiyim. Çok küçükken bize gelmişti. Tuvaleti geldiğinde ağlayarak kapıya gidiyor ve bize bakıyor zaten anlıyoruz o zaman. Otur- Kalk - Yat gibi komutları biliyor. Ses tonuna göre hareket ederler. Mesela eline 1 tane ödül al. köpek önünde olacak zaten onu gördümü hemen gelir eline. Elini ileriye doğru parmaklarının içinde ödül varken ileriye doğru doğrult ve otur de. Oturduğunda ödülü hemen ver ve ona '' aferin '' gibi kelimeler söyle. Ses tonunuda iyi ayarla tabi. Bunlar basit komutlar.Birde National Geographic Channel'da '' Köpeklere Fısıldayan Adam '' diye bir program var. Oradanda birşeyler öğrenebilirsin.

3. SeydunA

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler :wink1:

4. ALpique

ALpique Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci :)
    Ben köpeğimi şöle eğittim,eğitiyorum; İlk önce bir gazete al ve onu tuvaletini yapmasını istediği yere ser. Ondan sonra ise o gazeteye pet shoplarda satılan çiş damla ları war onlardan 1 kutu al ve 5 damla damlat sonra köpeğini ensesinden yavaşça kavra ve onu severek koklat o damlayı. onu kokladıktan sonra yinede 2-3 sefer başka yere yapablir başka yere yaptıgında ilk önce kakasını veya çşini koklat sonra ise gazeteye damlattıgın damlayı koklat. Ben böle eğittim1 yaşına geldi gideceği yerden şaşmıyor.

Otur kalk ise (sadece oturmayı anlatablrm) ; Onun sevdiği oynadığı bir oyuncak gibisinden birşey wardır illaki al o oyuncagı ve onun burnunun biraz yukarısına doğru tut onu görmek için oturması gerekecektir ve sen o oyuncağı yukarı kaldırdıktan sonra ona sürekli otur de ve oturduktan sonra onu sev , ödüllendir. Yatmayı benim arkadaş öğretti o yüzden blmiyorum bildiklerim bu kadar umarım yardımcı olmusumdur.

5. SeydunA

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sağol deniycem bunları :wink1:

6. eLempTRa

eLempTRa Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tuvalet eğitimi hakkinda bir ornek de ben vereyim.
    Kaldığı odanın her tarafına gazete kağıdı koy ilk hafta oraya yapsın 2. Hafta 2 yada 3 gazete kagıdını kaldır goruceksinki kopek gazete kağıdına yapmaya kosullanmıs sonra haftada bir kagıtları tek tek kaldır enson 1 tane kalana kadar kopek sonra sadece gazete kagıdına yapıcaktır evin içinde.Dısarda zaten kafasına gore :)