Van’da meydana gelen deprem nedeniyle Cumhuriyet Bayramı’nda yapılacak geçit törenleri iptal edildi.

Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yarın yapılacak geçit törenleri tüm illerde Başbakanlık genelgesiyle iptal edildi. İstanbul'da Vatan Caddesi ve Bağdat Caddesi'nde resmi geçit töreni yapılmayacak.
Van depremi nedeniyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenleri çerçevesinde tören geçişi, resepsiyon gibi kutlama faaliyetlerinin yapılmamasına ilişkin Başbakanlık Genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı.

Genelgede, 23 Ekim 2011'de Van ili ve çevresinde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama törenlerinin sadece çelenk koyma ve tebrikleri kabul törenleri şeklinde icra edilmesinin; tören geçişi, resepsiyon gibi diğer kutlama faaliyetlerinin yapılmamasının uygun görüldüğü kaydedildi.

Alınan karar gereği, bugün öğlen yapılacak çelenk koyma ve yarın sabah vilayetlerde yapılacak tebrikat törenleri dışındaki, resmi geçit dahil tüm etkinlikler iptal edildi.

Öte yandan Kadıköy Belediyesi halkın her sene yaptığı 29 Ekim yürüyüş programında bir değişiklik olmayacağını bildirdi.

saçmalık, hiç bir sebep Cumhuriyet Bayramı törenlerinin iptal edilmesi için geçerli değildr

Evet yarın saat 9da okulda toplanıp yürüyüş takımımız ile yürüyecektik fakat iptal olduğu için 12'ye kadar uyuyacağım. :mrgreen:

Guathema demiş ki:
Evet yarın saat 9da okulda toplanıp yürüyüş takımımız ile yürüyecektik fakat iptal olduğu için 12'ye kadar uyuyacağım. :mrgreen:
Umarım sadece şaka olsun diye yazmışsındır.Yok eğer harbi harbi yazdıysan zihniyetin çok yanlış,dön o yoldan..ve evet hiç bir OLAY CUMHURİYETİ ENGELLEYEMEZ

IcyLord demiş ki:
Guathema demiş ki:
Umarım sadece şaka olsun diye yazmışsındır.Yok eğer harbi harbi yazdıysan zihniyetin çok yanlış,dön o yoldan..ve evet hiç bir OLAY CUMHURİYETİ ENGELLEYEMEZ
sende bu zihniyetten kurtul. yas tutarken tören yapmanın manası nedir ?
töreni 1 hafta sonrada yapabilirsin ama bu yaşadığın acı uzun süre silinmicek

ps: demek istediğim tören yapılmayınca cumhuriyet engellenmiyo.

Genelleme yapma Black.Ben orda Guetha'nın lafı üzerine konuştum.Evet şehitlerimiz için belki askıya alınabilirdi az önce haberlerde Osmaniyede 2 şehit daha vermişiz..Evet tören beklemezdim ama hiç kimse heleki ülkeyi yönetenler bu kararı verirken hangi zihniyetteydi birde onu düşün.

IcyLord demiş ki:
Guathema demiş ki:
Bu benim elimde olan birşeymi?
İptal olmasa gidip en güzel bir şekilde törenimizi yapıp evimize gelecektik.Bunda herhangi birşey yok.Olay CUMHURİYET'in engellenmesi veyahutta başka birşeyle alakalı değil ki Van da insanlar ölüyor,dağ da Askerimiz ölüyor.
Şimdi diyeceksin ki Asker ölüyor iptal olmuyor Van da deprem oluyor iptal oluyor.Asker öldüğünde bu tören yapılmazsa işte bu CUMHURİYETİ ENGELLEME olarak algılarım ben çünkü onlar orda biz yas tutalım diye şehit olmuyor bu VATAN için şehit oluyorlar ve bizde herkeze inat Asker ölse de ölmese de o tören yapılırdı.Yani kuşkun olmasın ben yalnış yolda değilim.
Edit:12'ye kadar uyuyacağım kısmı tabiki şaka maksatlı yazılmış birşeydir. :!!&%&!

The Black demiş ki:
IcyLord demiş ki:
Guathema demiş ki:
sende bu zihniyetten kurtul. yas tutarken tören yapmanın manası nedir ?
töreni 1 hafta sonrada yapabilirsin ama bu yaşadığın acı uzun süre silinmicek

ps: demek istediğim tören yapılmayınca cumhuriyet engellenmiyo.
Saçmalama kardeşim ya, Cumhuriyet Bayramı bu Kurban bayramına falan benzemez. Ülkenin bayramı yani.

Guathema demiş ki:
IcyLord demiş ki:
Guathema demiş ki:
Bu benim elimde olan birşeymi?
İptal olmasa gidip en güzel bir şekilde törenimizi yapıp evimize gelecektik.Bunda herhangi birşey yok.Olay CUMHURİYET'in engellenmesi veyahutta başka birşeyle alakalı değil ki Van da insanlar ölüyor,dağ da Askerimiz ölüyor.
Şimdi diyeceksin ki Asker ölüyor iptal olmuyor Van da deprem oluyor iptal oluyor.Asker öldüğünde bu tören yapılmazsa işte bu CUMHURİYETİ ENGELLEME olarak algılarım ben çünkü onlar orda biz yas tutalım diye şehit olmuyor bu VATAN için şehit oluyorlar ve bizde herkeze inat Asker ölse de ölmese de o tören yapılırdı.Yani kuşkun olmasın ben yalnış yolda değilim.
Edit:12'ye kadar uyuyacağım kısmı tabiki şaka maksatlı yazılmış birşeydir. :!!&%&!
Estafurullah yanlış anlaşıldıysam kusura bakma ama ben tören iptal olacaksa bile şehitlerimiz nedeiyle olması taraftarıyım elinde aponun posterini taşıyanların depreminden değil.ister faşist de ister milliyetçi

@IcyLord
Dediğin şey çok farklı tabiki ellerinde aponun fotoğrafını taşıyanlar için iptal edilmedi bu tören Van'da İNSAN ölüyor diye iptal edildi en azından %6'lık bir kısmı düşünürsek (:

Cumhuriyet bayramını kutluyorsak şehitlerimizin mücadelesi sonucu kutluyoruzdur. şimdi biz Van da deprem oldu diye bunu ertelersek şehitlerimizin kemikleri sızlar. yazık günah ya :(

Avasin

IcyLord demiş ki:
Estafurullah yanlış anlaşıldıysam kusura bakma ama ben tören iptal olacaksa bile şehitlerimiz nedeiyle olması taraftarıyım elinde aponun posterini taşıyanların depreminden değil.ister faşist de ister milliyetçi
Sana söylemek istediğim kelime şu
"Ne faşist ne de milliyetçi derim; daha kendini etrafından soyutlayamamış bir ÇOCUK derim sana sana... Derdiniz ne sizin? Orada 12 13 yaşında erkek ve kız çocukları öldü, orada bir sürü şehrin üniversite öğrencisi öldü, orada benim canım kanım dediğim insanlar öldü, orada Türk öldü, orada Kürt öldü, orada Laz öldü orada Türkiye öldü orada "İNSANLIK" öldü ve sen hala kalkıp bu genellemeyi yapıyorsun bay çok bilmiş.
Ulan biraz akıllanın be bilgisayarlarınızın başında oturup sorunları halletmeye, çözmeye yahut bozmaya çalışmayın. Bi halt bilmediğiniz konularda Xanthos'un dediği gibi klavye artistliği yapmayın. Gidin oynadığınız oyunlarınıza devam edin, gidin akşama kadar facenizde twitter'ınızda muhabbet edin ama rica ediyorum böyle salak sapak konuşmayın."

Diğer üyelere söylemek istediğim kelime ise şu:

"Her ne sebep olursa olsun Cumhuriyet Bayramı iptal edilmemeliydi"

Avasin

Xanthos demiş ki:
bi su iç, hava al sakinleş bizim oğlan. Celallenme hemen,sana yakışanı yap :kalp:
Zaten celallenmemek için bu tarz konulara hiç tıklamıyorum bile; ama ister istemez bir yerden sonra insan patlıyor ağabey :kalp:

Yukarı Alt