1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Crossbow+bard mı yoksa crossbow +cleric mi

1. Bordo_Bere

Bordo_Bere Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşlar ben genelde xbow+bard görüyorum ama.Sanırım cleric daha avantajlı.Ama sizlerin de görüşünü öğrenmek istiyorum.Önemli olan silahı değiştirdikten sonra skillin gitmemesi.Bardın avantajı bildiğim kadarıyla sadece hızlı koşma ve noise.Clericte de bildiğim kadarıyla phy ve mag defence artıran skili,abnormal koruyucu ve kendi canını recovery etmesi.Yardımcı olursanız sevinirim.bunları hangisi xbowa daha iyi gider ve 2sininde avantajları tam olarak nedir.

2. Nebula

Nebula Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cleric defanslarından yararlanmak güzel,bunun yanı sıra partylerde kasılarak powerlvl bedavaya gelir.Lakin CrossBow tank değildir,o nedenle hızlı koşma sana lazım olacaktır.Fikrimce CrossBow+Bard yapar hem hızlı kasılır hem pvp/guild/fortresswar da atik olursun.

3. Mighty

Mighty Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Seri Katil
    Clericten şaşmayın Cool

Öncelikle xbow str char olduğu için ikisininde atak skillerini açmayacaksın.Bardda hızlı kosma ve noise skili var ama clericte önemli 5 skill var ve gerçekten işine yarıyor.Xbowun defansının çok düşük oldugunu düşünürsek en azından bless spelle savunmasını artırabilirsin.Hızlı kosmak için drug of wind ya da bulabilirsen move speed scroll kullanmanı tavsiye ederim.xbow la kasarken hızlı kosmaya zaten ıhtıyac duymazsın iyi bir spotun varsa , uzak atış menzilinide düşünürsek kosmana gerek kalmadan rahatça kasabilirsin.

4. Bordo_Bere

Bordo_Bere Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    power lvl ne oluyor ?

5. Mighty

Mighty Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Seri Katil
    plvl = kasmak, kasılmak

6. lastturk_

lastturk_ Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cleric kas derim
    partyde yer alırsın ve partyde kasmak acaip zevkli
    %50 hp düşüceği için cleric defance ları çok işine yarar

7. Torquel

Torquel Old School olduser rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Benim bildigim clericin bir recory divison'u var.40 lwlda acilio.Aynen bir pot skilli.Sana belli bi surede hp veriio.Bence yuksek lwlara kdr bard sonra bardı curst heart topla geri cek.Crossbow exremei acarsın.Ztn onla buyuk ihtimalle herkese en fazla 4-5 vurusla yatırısın 80de.Bide clericle kendini heallersin.Ohh mis gibi char.Fortess wardada o yukrdaki yerde bekler cat cut koyarısn.Joblarda ztn e muthis.Ol thief dagıt heryeri...........80 oldunmu en keyifli charlardan biri,xbow+clerictirrrr.

8. Sniker

Sniker Bilgiliyim rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet sonuna kadar katılıyorum.80 lwl e kadar hızlı koşma iksiri veya scroll alamssın zaten

9. __Hector__

__Hector__ Gözlemliyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bak ben crosbow cuyum takıom crosbow u oldurtuom bırını sonra 4 kısı gelıo kesıo bende barddım ama sonradan actım clerıc ı olduruom bırını alıom clerıc eehhe 2.5 saniyede 3.5k hp basıo def basıom kesın dıom kese bıılırsenız:D:D headbang2ft9

10. TripMaster

TripMaster Öğreniyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim 65 lvl xbow charım var cleric lvl 60 da gayet memnunum npcden 90k ya 50% speed aldın mı süper kasarsın ..

11. MaRJiNaL

MaRJiNaL   rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sensormatic Güvenlik Sistemler Tic. Aş. SSTD
    90k ya yazık kards ya. yeni server hera da ben şahsen wlzard/bard ı tercih edicem.malum wlzardn hp ve defansı yüzünden 2veya+ mons. daldıı zmn yatr. ama noise sayesinde böle bişiden kurtulur hızlı kosma sayesindede baya hızlı kasar ve ilerki lw lerde bard geri cekilip cleric acılabilr.

12. Mighty

Mighty Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Seri Katil
    Ben saturnde başladığımda jewel boxlardan speed scroll düşüyordu ondan zorlanmamıstım.Ama ilerde çok para harcatacaktır sna bardsız avrupa kasmak için kesenin sağlam olması lazım.

13. TripMaster

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim şahsenhiç bi serverda para sıkıntım olmadı hiç gold da almadım lvl 52 lerde 45m biriktirdim.(kardeşimle beraber oynuyoruz bununda etkisi var tabi 2 char 2x para)

eu lar zaten partyde kasarlar cleric 4ever

ama wizard acıcaksan bard wizard üflesen ölüyo hele life actın mı

14. Mighty

Mighty Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Seri Katil
    Bizlerin olmamış olabilir ama para sıkıntısı çeken arkadaşlar mutlaka vardır. Vurkaç istiyorsan bard, vurup kaçmam diyorsan cleric aç Cool

15. TripMaster

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    O da doğru coğu kişinin olmuştur.Zaten caveye girdiniz mi xbowla speed gerkmiyo olduğu yerden kesiyo herşeyi.Cleric ile de güzel para kasılabilir yarkanda adamları 500k ya cok resledim xD

16. Mighty

Mighty Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Seri Katil
    Evet haklısın iyi bir spot olduktan sonra çok seri kasabiliyorsun.

17. XeoN

XeoN Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bence bard aç derim tecrübe konuşuyo :) . Birincisi hızlı koşma her zaman işe yarar.Sen olduğun yerde kassanda bir süre sonra mob azalmaya başlıyo.Başlıyosun mob aramaya :).Adam yavaş çok uyuz oluyosun.Hızlı koşma sayesinde zaten seri kasıyoken daha da seri kasmaya başlıyosun.Başlarda sıkıntı çekmessin ama sonra pişman olursun açmadığın için.İkincisi noise ile çok rahat kasarsın.Hiçbiyaratık saldırmadan seri seri kesersin hepsini.Extreme açıkken özellikle çok yardımcı olucak.Canın yarım oluyo xtreme açıkken bi de yaratıklar 2 katı vurmaya başlıyo arada bir de crit yedinmi yatıyosun.Hiç belli olmuyo yaratık dibinde bitiveriyo valla.Hele bi de parti mobu çıkarsa eyvahlar olsun :)Ben cleric açtım başta ama kesmedi beni :).Tmm clericte iyi skiller var ama croosbowa bard gider.Dagger a ise cleric daha iyi gider adam zaten hızlı çünkü :). ..

18. Anonymous

Anonymous Guest

Tabi ki Bard açıcaksın,
    1-Sonuçta oyundaki canavarların çoğu aktif (saldıran)canavarlardır. xbow canını yarıya düşürerek güzel atak yapar .Canın yarıya düşceği için birde pot sorun olduğu için noise açman şart.
    2-Bazı online oyunlarda görmüşsünüzdür .Dagger ve Xbow dex açıyor .dex=hızlı vurmanı seri kesmeni sağlar ).Silkroadda bard sana + hız kazandırır ve xbow,daggerın açması gereken önemli bir skildir.Baznı arkadaslar %50 artıranı alırım demiş 90kya .O yarım saat için gereki satte 180k 10 saat kasan biri için 1,8m 10 günde 18m eder ve buda yaklaşık oyun parası ile 18 Ytl anlamına gelir

İyi Düşünün Cool

19. Leader

Leader Buralıyım rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    cleric damage cooook fazla oyuzden :lol:

20. DiKMeN

DiKMeN Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bn de crosbow açtım zevkine ama bardın buf sikilerini yalnışlıkla atacck larını açmışım bna buf sikillerini sölermisiniz hangileri olduğunu_?