slm dün sabah sony vaıo laptopumu açayım dedim normal gidişatında açılıyor ekranda wista logosu gözüküyor fakat daha sonra karşıma mavi bi ekran çıktı ve ekranda Configuring update stage3 of 3 %0 complete yazıyodu sorum şu bu updateti tamamladan welcome ve sonrasında shutting down yazıp bilgisayar kendi kendine kapanıp 2-3 sn sonra tekrar açılıyor ve bu işlem hep kendini tekrarlıyor f8 bastım sistemi geri yükleyim diye karşıma çıkan menü ingilizce restore falan yazanı safe mode falan denedim olmdı sonuç aynı bu konuda bana yardımcı olabilecek olan varmı?

Virus var format atman gerek siz bu turkojan viruslerini nerden alıorsunuz ? Bilmediginiz sitelere girmeyin derim. Format atıcaksın ancak ozana düzelir.

E0N

rank8
BoOoOS demiş ki:
Virus var format atman gerek siz bu turkojan viruslerini nerden alıorsunuz ? Bilmediginiz sitelere girmeyin derim. Format atıcaksın ancak ozana düzelir.
sen hiçbirşeyden çakmıyorsun her soruna virüs virüs bu adamın dediklerine inanmayın zamanınızı boşa harcıyor.Herşeyde format atılmaz format son çaredir.
Ps:Kardesim senin sisteminde boot veya config dosyaları silinmiş olmalı bunu herhangi zararlı yazılım silmiş olabilir işletim sisteminin cd veya dvd sini takıp onar yaparak boot ve config dosyalarını yükle fakat önce CHKDSK komutunu kullanırsan sana ne sorun olduuna dair 1 ip ucu verebilir.

bencede config ve boot dosyaları pc açılması ve işlemler için komutlar içerir silindiyse yada vb. olduysa öyle olması normal vede turkojan diyorsun ama sadece turkojanmi yapıyor onu ??

E0N

rank8
eLempTRa demiş ki:
bencede config ve boot dosyaları pc açılması ve işlemler için komutlar içerir silindiyse yada vb. olduysa öyle olması normal vede turkojan diyorsun ama sadece turkojanmi yapıyor onu ??
diyorumya bu arakdas birşeyden çakmıyor bir yerdende duymuş turkojan ı gelene gidene yazıor

normalde açılışta f8 e basıp ordanda sistem geri yükleme yaparak bunu çözmem gerekiyo ki öylede yapıyorum ama sistem yükleme seçeneğinde geri yüklenecek tarih yazmıyor bu prolemin sebebide windows update yaparken güç kesintisi olmuş buda böyle bir probleme sebep oluyor laptop amerikadan geldi kurulum dvdsi yok ne yapıcam bimiyorum hemen hemen her yolu denedim formatsız bi çözüm gerek...

Tamam arkadaşlar sorunu düzelttim diğer laptoptan bi recovery dvd yaratıp arızalı olana taktım ordanda sistem geri yükleme yaptım şimdilik herşey tıkırında size tavsiyem recovery cd-dvd sini mutlaka yaratın çünkü bu gibi sorunlarda ancak bu sistemi onarıyor yoksa benim gibi uğraşır durursunuz ha bu arada yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim bir sonraki bilgisayar sorununda görüşmek üzere :D

Yukarı Alt