Journalist

Aileden
İspanya'da çölleşme ile mücadele amacıyla 2009-2012 yılları arasında 45 milyon ağaç dikilecek.

arkadaşlar bence ormanlar bir ülkenin milli servetleridir ve biz çevreciliğimizi elinde sigara ile nükleer enerjiye karşı çıkmak yerine ağaç dikerek göstermeliyiz diye düşünüyorum bu ülkede orman yangınlarının %80'inin siyaset için vede arazi mafyalarının çıkardığını-çıkarıldığını düşünüyorum.
Bu düpedüz bir hırsızlıktır Orman yangını çıkarmak bizim çocuklarımızın-torunlarımızın hakkını çalmakla eşdeğerdir! Çeşitli ülkeler ağaç dikme kampanyası başlatırken bizim ülkemizdeki kampanyalara bağışlanan paranın %40 ının nereye gittiği belli değil bu durum beni oldukça endişelendiriyor :evil:

Bakınız bizim ülkemizde her 4kişiden birisi senede sadece 1 fidan dikse 18milyon fidan dikilmiş olur hersene 8)

Ben geçen sene okul aracılığıyla bir çam fidanı dikmiştim bu sene dikmedim ve yarın gidip bir kızılçam fidanı alıp Manisa Spil Dağı'na dikmeyi düşünüyorum sizde bulunduğunuz yerlerde senede sadece bir fidan dikseniz onun size verdiği manevi huzuru hissedebilirsiniz :wink1:

Yukarı Alt