1. Reklam


  1. joysro
   ledas
   ix2
   leon
   kingsofsro
   aelyria

{Cold/Lightning/Bicheon} AYRINTILI NUKER YAPILANDIRMASI


 1. RauLoureN

  RauLoureN Keşfediyorum rank8

  Kayıt:
  24 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  13
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Evet arkadaşlar ben tamamen kendi emeğimle bir nuker yapılandırması hazırladım başlamışkende açıklamalı bir şey olsun dedim hoşunuza giderse ne mutlu bana :)
  [​IMG]
  BICHEON

  [​IMG]
  Bu serideki skiller kasılırken bazen iş görebilir ama pvp de nuker charlar için pek işe yarayacağını sanmıyorum fakat sp niz varsa isteğe göre açabilirsiniz.
  [​IMG]
  Bu serideki skiller charımızı bicheon yapmamızdaki önemli skillerden birincisi yani combolar.Bu combolar gerek atak gerek vuruş sıklığıyla işimize yarayacak skillerdir.
  [​IMG]
  Bu serideki skillerimizde kırmızı kutu içine aldıklarım bize phy defans veriyor ve nukerler için phy defans önemlidir.Bu skilleri maxladığımızda bize 3056 defans verir ve kısa süreliğinede olsa pvp de çok işimize yarar.Diğer skiller ise blocking ratio verir.Kasılırken pek bi işe yaramasada pvp de INT charla özellikle wizardlara karşı kullanabiliriz.
  [​IMG]
  Bu skillerimiz Range skilleridir yani rakibe uzaktan vuran skillerdir fakat biz zaten nukeriz yani uzaktan ve bu skillere göre daha güçlü vuruyoruz.Kasılırken nukeleri tamamlayan skill olarak kullanabiliriz ama bence açmaya gerek yok fakat sp niz varsa açabilirsiniz.
  [​IMG]
  Evet bu skiller charımızı bicheon yapmamızın ikinci nedenidir.Kısaca bu yatırma skilini pvp de combo serisinin ardından kullanarak rakibin işini bitirebileceğimiz güzel bir skilldir.
  [​IMG]
  Buradaki skiller yatırma serisinin üzerine kullanacağımız batırma skilleridir.Batırma skilleri rakibe çok sağlam vuran skillerdir ve 2 defa vururlar.Örneğin yatırma skili ile 1.vuruşu yapıyoruz ardından batırma skili ile 2.vuruşu yapıyoruz fakat 2 kere vuran bu skill sayesinde rakip bize vuramadan biz ona 3 kere sağlam bir şekilde vuruyoruz.
  [​IMG]
  Bu skillerde diğer bir range skillerimizdir fakat diğerinden farklı olarak 15m içerisindeki 4 kişiye atak yapar.Ben bu skili açmayı gerek görmüyorum.
  [​IMG]
  Bu serideki skillerimiz bize phy atak verir ama verdiği bu phy atak yanında kalkanımızın defansını azaltır.Phy atak bizim damagemizde büyük bir değişiklik sağlamaz ama kalkanımızın defansının düşmesi bizi olumsuz yönde etkileyebilir ve zaten INT olduğumuz için phy defansımız az.Bence bu skilleri açmamıza gerek yok.
  [​IMG]
  Bu skilimiz bichieon skillerinin sonuncusu ve pasif olanı.Bu çok işe yarıyan bir skilldir bize %15 blocking ratio sağlar.
  LIGHTNING
  [​IMG]
  Bu skill imbue(el yakma) olarak kullanacağımız skilldir ve en önemli skillerimizdendir.
  [​IMG]
  Bu serideki skiller bize mag atak veren skillerdir INT char olduğumuz için mag atak bizim vuruşumuzu büyük derecede arttırır.Maxlandığında is %22 mag atak verir.
  [​IMG]
  Kırmızı kutu içindeki skiller hızlı koşma skilleridir her yerde lazım olucak.Maxlandığında %100 hızlı koşmamızı sağlar.Diğer skiller ise kayma skilleridir, mausemizi yönelttiğimiz yere hızla gitmemizi sağlar.Ben kayma skilini sp fazlalığı diye düşünüyorum bence açmaya gerek yok.
  [​IMG]
  Bu skiller oyunda 'ezik nuke, cızlatma' gibi tabirler kullandığımız skilldir ve oyunun en hızlı vuran skilidir.Damageside fazla düşük değildir.Canavarları çekmeye yada nukeleri tamamlamaya yarar.
  [​IMG]
  Bu skill bize parry ratio kazandırır ve güzel bir skilldir.Maxlandığında %43 parry ratio verir.
  [​IMG]
  Bu skiller hakkında fazla söze gerek yok nukerlerin temel skilidir.
  [​IMG]
  Ve lightningin son skilli, pasiftir.Maxlandığında 39 parry ratio verir güzel bie skilldir.
  COLD

  [​IMG]
  Bu serideki skiller bize phy defans kazandıran skillerdir malum biz INT charız her zaman phy defansa ihtiyacımız olacaktır, işimize yarayan bir skilldir.Maxlandığında 314 phy defans sağlar.
  [​IMG]
  Buz nukeleridir.Kırmızı kutu içindekileri açmaya gerek yok sp israfıdır.Fakat diğerlerini açmada fayda var.
  [​IMG]
  Evet şimdi işin en can alıcı kısmına geldik yani nukerlerin olmazsa olmaz Snow skiline.Nuker charların en önemli skillidir.Maxlandığında %66'sını emer.
  [​IMG]
  Buda coldun pasif skillidir.Maxlandığında 314 phy defans sağlar.

  Coldun diğer skilleri lazım olmadığı için yazmadım. TAMAMI EL EMEĞİDİR.