Evet beyler bu açığı keşfedeli birkaç gün oluyor sizinle paylaşayım dedim.

Bug ı kendim keşfettiğim için bug a The Flying Dutschman ismini takmaya karar verdim =)

Bug için ihtiyacımız olacaklar :
Yavaş bir PC veya oyunu yavaşlatacak bir software

Bilinmesi gerekenler :
- Harita parsellere ayrılmıştır.Bir parselden öbür parsele geçerken bilgileriniz oraya aktarılır.(1)
- Bu bug kesinlikle client tarafından oluşmayan, lakin server tarafından oluşan bir bug tır.(2)
- Harita kontrolü kesinlikle ve kesinlike client arafından yapılır.Yani engel olayı client tarafından kontrol edilir, buradaki en ufak bir değişiklik sizin paso DC olmanıza sebep olur.[Kanıt : SRO da dağların üstünden falan geçen bir adam vardı, eski bir video belki bilen vardır.](3)

Şehire ışınlandıktan sonra bayağı kalabalık biryerden geçerken bilgisayar takılmaya başlıyor.Özellikle şehirden çıkarken parsel değiştirme olayı oluyor.Server sizin parselinizi değiştiriyor, ama client çok geri kalmış olduğundan hala eski parseldesinizdir.Sonuç : Server a göre biryerde, client a göre biryerdesinizdir.

Bunun getirisi nedir ?

Bunun 2 getirisi vardır :

1) Haritada biryerdesinizdir, GM dışında bunu kimse bilemez.
2) Uçmaya başlarsınız

Nasıl yani ?

- Resim Silinmiş.

Bu resimde char Downhang ın hemen dibindedir, etrafta hiçbir yaratık yoktur ama kendisi scorpionlarla kasmaktadır !!! Dikkatinizi çekerimki char uçmakta!!!​

- Resim Silinmiş.

- Resim Silinmiş.

Bu 2 resimde ise char uçmaktadır Char uçmaya başladıktan sonra charı akreplere götürdüm. Engel denilen olay yok. Direk dağların üstünden uça uça akreplerin oraya gidebilmekteyim !!!

Bu bug peki ne işe yarar ?

Duvar ağaç tanımadan uçmak demek, FW de direk Fortress Heart a kadar uçabileceğiniz demektir!!! Bunu lütfen dikkatli kullanın.

Bu bug ı alıntı yapmak serbesttir ama lütfen altına adımı yazmayı unutmayın !!!

Saygılarla, g.mod Drotalion

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Onglardayken farkettiğim bir olaydı. Önce charım boğazına kadar yerin dibine battı. Biraz daha ilerlediğimde zoom hack gibi yerden iyice uzaklaşmaya başladım ^^
Ss atacaktım ancak autologin programı tüm ss'leri silmiş yerinde .bak dosyaları var :sfff:
Teşekkürler anlatım için :muck:

FW ye valla hiç girmedim :D ama en azından duvar üstünden atlayabiliyorsun oda birşey :D xD

ben tam olarak nasıl yapılacağını anlamadım eger anlarsam fw de kapı kırma derdi olmadan hop içerdeyiz :S

Exa

rank8
AnatoliaFire demiş ki:
Çok dikkatlisiniz. Cidden çok işe yarar bir bug. Umarım herkes öğrenmez. ^^
umarım herkes öğrenmez ama Türkiyenin en iyi silkroad forumuyuz nası öğrenmiycekler..

Bende bunla alakalı bir konu açacaktım...

- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.
- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
pc kassa bile bu sürekli olacak bisey değil :D kasan pc ile sro oynamak istemem şansa kalıyor bi taktiği yok anlaşılan. :D napalim bilgisayarın modelini mi düsürelim :D bunu yapmak için haha :p

altanyunus demiş ki:
pc kassa bile bu sürekli olacak bisey değil :D kasan pc ile sro oynamak istemem şansa kalıyor bi taktiği yok anlaşılan. :D napalim bilgisayarın modelini mi düsürelim :D bunu yapmak için haha :p
cheat engine yi aç, oyunun hızının bilmemkaç kat düşür. Sonra dene oluyormu olmuyormu :wink1:

Yukarı Alt