Infinity Ward tarafından geliştirilen ve 2007 senesinin (hatta son bir kaç yılın) en iyi FPS'si olan, hali hazırda da sadece konsollarda 15 milyon oyuncuya sahip olan Call Of Duty 4: Modern Warfare'in devamının geleceği açıklanmıştı. Bugünse GDC09'da(26 Mart), Modern Warfare 2'nin fragmanı yayınlandı.

Fragmanda ilk başta yeşil renkte ses dalgaları görüyoruz, daha sonra bu ses dalgaları insan silüetlerine dönüşüyor kısa bir süreliğine, hemen ardından asansör kapısı ve içine giriyoruz. Asansör indiğinde bir hava alanına açılıyor kapı ve hemen ardından silah sesleri, çığlık atan seslerle savaşın iğrenç yüzünü çok iyi yansıtıyor fragman.

Oyunun açıklanan çıkış tarihi ise 10 Kasım 2009.

Henüz resmileşmeyen ama Infinity Ward'daki bir çalışanın sızdırdığı (daha sonra kovuldu) bilgilere de aşağıdadır. Bu bilgilerin doğruluğu ve tutarlılığı henüz yalanlanmadı.

İşte o bilgiler:

• MW2'de:
    Araçlar olacak
    M16 olacak(bu silahın özelliği 3 mermi atması ve nereden olursa olsun öldürmesiydi bu değiştirildi ve bu oyunda sadece bel üstünden vurduğunuzda öldürebileceksiniz
    AK47 ve M4 olacak değişiklik olup olmadığı konusunda bilgi yok
    Skorpion,P90,R700,M21,G3,G360 yeni oyunda yok
    Yeni oyunda olmayacak başka silahlar da olacakmış ancak bunlar bilinmiyor
    SR25M(sniper rifle) amerikan ordusunda kullanılıyor,Diemeco C8(M4 benzeri assult rifle) kanada ordusunda kullanılıyor,L85A2(assult rifle) ingiltere ordusunda kullanılıyor, bu silahlar yeni silahlar arasında
    35 civarı multiplayer silah olacak
    Favori Cod4 haritaları olacak
    Heli-Uav-Air üçlüsü yerinde
    Red Dot sight'lar bu sefer farklı şekillerde olacak(hikayede hatırlarsanız farklı red dot'lar kullanıyorduk Cod4te)
    Sniperlar yine kamuflajlı olacak ancak bu biraz değiştirilmiş
    Bütün Perkler olacak (eavesdrop hariç) adları değşik olabilir
    Bütün oyun tarzları olacak(S&D teamdeathmatch..) hardcorelar yine var bütün tarzlar için
    Yeni oyun tarzı: adı belli değil(S&D tarzı ancak bu sefer hedef bir oyuncu olacak bu oyuncu farklı bir kamuflajla gösterilecek)
    Yeni oyun tarzı:Secure capture the flag tarzı bir oyun ancak bu sefer düşman 'intel'lerini almamız gerekecek
    Susturuculu sniper olmayacak
    Botlar olmayacak
    Nazi Zombie'lere benzer bir mod ayrıntılar belli değil
    Konsol başına tek oyuncu(Ps için...)
    Killcam kayıt özelliği(hacklere karşı belliki)
    Bu sefer kan ve vücut parçaları olacak(cod4te sadece headshotta kan görebiliyorduk..)
    Offline/online Co-op modu
    Hikaye orta doğuda geçiyor
    US Marines yine olacak(e yani)
    Ken Lally seslendirmede(kimki bu?)
    Sadece hikayeye özel silahlar
    Veee oyun kasımda çıkacak.

Oyunun fragmanı ise:

http://modernwarfare2.infinityward.com/

Saygılarımla,

topicsonugorseli.png

Ben oynadım. yaklaşık 10 saatte oyunu bitirdim ^^. oyunda ne oldu ne bitti pek hatırlamıyorum şu anda :lol:

oyunu birazdaha geniş yapsalar güzel olacak cod 4 ne oldu ne bitti merak ederken tak oyun bitiyo

Yukarı Alt